Jaki to kraj? - Odpowiedź z 3 kart
#45

Inari ostatnio nie wpada na forum... bardzo więc proszę chętną osobę o zadanie następnej zagadki. Kwiatek

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#46

Ok. Do jakiego kraju europejskiego znalazłam wczoraj tanie bilety lotnicze ?
Odpowiedz
#47

3 monety - kraj bez dostępu do morza a jeżeli już to z takim malutkim , zamknięty, dosyć wysokie temperatury, dużo zieleni w tym kwitnących drzew
Paź Mieczy - dosyć dobrze rozwinięta komunikacja, raczej demokracja, kraj przyjazny dla turystów
Król Buław - ciemne włosy i ciemniejszy odcień skóry, piękne stroje etniczne z dużą ilością czerwieni

środkowa Europa może Mołdawia albo Słowenia Oczko

Chodź, nie bój się, zobaczysz coś moimi oczami 
Pozwól mi spojrzeć swoimi a powiem jak Ty to widzisz 

" By poznać Boga potrzebujesz tylko matematyki, fizyki i języka obcego, reszta jest zbędna..."
Odpowiedz
#48

Niektóre rzeczy się zgadzaja, ale nie są to te kraje.
Odpowiedz
#49

Kraj, o który pytałam to Niemcy Rotfl Niech osoba chętna zada kolejna zagadkę Oczko
Odpowiedz
#50

Witajcie,
troszkę inaczej w zabawie jaki to kraj.
Dziś na mojej tapecie powitalnej Windowsa pojawił się taki piękny widok, skąd pochodzi? Niech Was naprowadzą karty, zapraszam do zabawy...
[Obrazek: lefkada-beaches-porto-katsiki-beach-up.jpg]
Odpowiedz
#51

(26-01-2019, 14:11)MAG napisał(a):  Witajcie,
troszkę inaczej w zabawie jaki to kraj.
Dziś na mojej tapecie powitalnej Windowsa pojawił się taki piękny widok, skąd pochodzi? 

1.kontynent. XX Sąd. Tam gdzie powstało współczesne sądownictwo- Europa
2.klimat. VI Kochankowie. Gorący.
3.mentalnosc ludzi. VII Rydwan. Porywcza, zrobią zanim pomyślą.

W grę wchodza więc Włochy , Hiszpania i Grecja.
Stawiam na Włochy.
Odpowiedz
#52

Tak, jest to Grecja, wyspa Lefkada
Gratulacje, zadajesz kolejną zagadkę :--)
Odpowiedz
#53

Jako, że nikt nie zadał zagadki. Wybrałam kraj, o którym (a dokładnie pogodzie w nim) rozmawiałam z pewnym panem dziś. Zapraszam do odpowiedzi. Jaki jest:
1. Kontynent
2. Klimat
3. Bogactwo kraju
Odpowiedz
#54

(23-04-2019, 14:25)tarot55557 napisał(a):  1. Kontynent
2. Klimat
3. Bogactwo kraju

1. Kontynent: Rycerz Kielichów, 2 Buławy. Azja
2 Klimat: !0 kielichów,$ Kielichy.Umiarkowany
3.Bogactwo Kraju: Giermek Monet, Giermek Mieczy. Historia, zabytki, turystyka.
Odpowiedz
#55

Linari dopiero zobaczyłam odpowiedz Oczko kraj, o którym rozmawiałam z Panem to Ukraina, dużo się zgadza, zadawaj kolejna Oczko
Odpowiedz
#56

Zapraszam do zabawy, może ktoś zada pytanie o jakiś kraj? Uśmiech ...

Trzy karty jakie wyciągamy określają:

- 1 karta: cechy kraju (np. klimat, flora, wielkość, ukształtowanie terenu, która to część Świata itp.)
- 2 karta: ustrój/rodzaj rządów (demokracja, dyktatura, monarchia)
- 3 karta: jacy są mieszkańcy (wygląd, cechy charakterystyczne)

Podajemy 3 wyciągnięte karty i na ich podstawie typujemy nazwę kraju o jaki chodzi.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#57

Wybrałam europejski kraj, do którego całkiem spontanicznie wybieram się w ten weekend! Zapraszam do zabawy Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz
#58

VIII Moc
II Kapłanka
Rycerz buław

Grecja Uśmiech
Odpowiedz
#59

1. Rycerz mieczy p.o - o takim dosyć surowym klimacie, chyba średniej wielkości.
2. Ustrój - królowa pucharów - raczej demokracja, ponieważ też Europa
3. Jacy są ludzie - Cesarz IV - pracowici, powazni, zaradni.

Moje typy to Holandia, Dania, Belgia... chyba raczej nie te cieplejsze. Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#60

1. Rycerz denarów - górski, surowy krajobraz, bogaty kraj
2. Kochankowie - demokracja
3. 7 denarów - cierpliwi, spokojni, pracowici
Stawiam na Szwajcarię bądź Austrię
Odpowiedz
#61

Dziękuję Wam pięknie za udział - najładniej karty pokazały się u złotydeszcz. Byłam w:

........Portugalii.........

(górski, surowy krajobraz, a ludzie cierpliwi i spokojni, uśmiechnięci).

Zapraszam kolejną osobę do zabawy - @złotydeszcz może Ty spróbujesz? Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz
#62

Dziękuję, bardzo chętnie Uśmiech 
Do jakiego kraju wyjeżdżam regularnie od kilku lat?
Odpowiedz
#63

Król Buław Królowa Buław 4 Monety(-)

Chyba nie wyjeższasz sama tylko z partneremOczko
Czy to są Włochy?
Odpowiedz
#64

VI buław, paź buław, VIII kielichów.
Też stawiam na Włochy.
Odpowiedz
#65

1. Cechy kraju: V Kapłan
Kraj związany z ośrodkiem religijnym, wiarą, ale tez nauką, więc odrazu pomyslałam, że to Włochy. Może Portugalia z Fatimą, Izrael, Francja z Laourdes, może Egipt z Górą Synaj?
Ważna jest tam religia, kapłan - papież, czyli może właśnie te Włochy? 
Dość konserwatywne poglądy u mieszkańców, tradycyjne stroje, może zakrywające częsci ciała - z powodu kultu religijnego. Więc to może kraj arabski - Arabia Saudyjska, albo inny np. Indie. 

2. Ustrój: 3 buławy p.o. 
Są tu jakieś ograniczenia, czegoś nie można, może to jest kraj z królem typu Arabia? Albo demokratyczny z dodatkową władzą kościelną - Rzym z Watykanem?
Te arabskie kraje mi się kojarzą, ktoś chce się bawić, tańczyć, imprezować, ale ustrój tego zabrania. Więc to się odbywa z boku, poza życiem surowo na co dzień.

3. Jacy są mieszkańcy? 3 buławy

Hmmm, no właśnie lubią się bawić. Noszą suknie długie, także mężczyźni, szaty jak z czasów np. rzymskich widac ka karcie, tak samo jak kielichy, zabawę. Znów te arabskie kraje widzę, dobre zabawy, oficjalnie zabronione eksperymentowanie z seksem, coś jak dziewczyny z Dubaju mi się kojarzy, swobodne obyczaje, ekscytacje, romanse. 

Zdecydowanie to Arabia lub inny, muzułmański kraj.
Odpowiedz
#66

Ponieważ złotydeszcz zadała pytanie dość dawno i nie wiadomo czy zagląda tutaj to może ktoś inny zada i wrócimy do zabawy?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości