Jaki to kraj? - Odpowiedź z 3 kart
#1

Zasady ćwiczenia:

1). Jedna osoba zadaje pytanie-zagadkę o nazwę kraju, który w jakikolwiek sposób wiąże się z jej życiem (lub życiem jej rodziny, przyjaciół, bliskich) - np. kraj w którym była, do którego wybiera się przyjaciółka, o którym przeczytała/obejrzała film itp. ...

2). Zgadujący wyciąga 3 karty Tarota, które odpowiednio opisują:
- 1 karta: cechy kraju (np. klimat, flora, wielkość, ukształtowanie terenu, która to część Świata itp.)
- 2 karta: ustrój/rodzaj rządów (demokracja, dyktatura, monarchia)
- 3 karta: jacy są mieszkańcy (wygląd, cechy charakterystyczne)

Podajemy jakie karty wylosowaliśmy, i na ich podstawie zgadujemy co to za kraj - podając jego konkretną nazwę (jednorazowo podajemy nazwy maximum 3 krajów).

4). Zgadywać można wielokrotnie, ale na podstawie tych samych 3 kart - za każdym razem piszemy dlaczego typujemy ten właśnie kraj (kraje).

5). Osoba która rozwiąże zagadkę zadaje następne pytanie. Ok


Zapraszam do zabawy!  Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#2

Jeśli ktoś ma ochotę, to bardzo proszę o zadanie zagadki. Uśmiech Kwiatek

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#3

To może zaczniemy od najprostszej zagadki. Oczko
W jakim kraju mieszkam?

- 1 karta oznacza: kontynent, klimat, geografię kraju (góry, pustynie, klimat wilgotny/suchy, dużo rzek, zimno, upalnie itp.)
- 2 karta oznacza: ustrój, rodzaj rządów (demokracja, dyktatura, monarchia)
- 3 karta oznacza: jacy są mieszkańcy tego kraju, ich cechy charakterystyczne

P.s. Tylko bez podglądania mojego IP. Oczko
Odpowiedz
#4

1). Królowa kielichów
Kraj będący wyspą, lub też mający bardzo dużą granicę lądowo-wodną. Klimat umiarkowany, żadnych temperatur ekstremalnych, możliwe że dość dużo deszczy, wilgoci
2). 6 mieczy
Kraj, który prawdopodobnie nie tak dawno dokonał zmiany w swoim ustroju lub sposobie rządzenia... w jakiś sposób się odcina... lub też jego ustrój jest bardzo specyficzny, odbiegający od innych...
3). 6 denarów
Mieszkańcy są dość zasadniczy, można powiedzieć mało spontaniczni, przewidywalni, ograniczeni, nawet czasami nudni... zamknięci w swoim kręgu, mają specyficzne podejście do innych krajów.

Kojarzy mi się to z Anglią, Szwecją lub Japonią.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#5

1. Głupiec 0 - wygląda na kraj, który ma zarówno góry jak i dostęp do wody, klimat dosyć ciepły, deszczowy, wydaje mi się, że dosyć młody kraj, może USA lub Kanada? Może Australia?
2. Polityka - 2 mieczy, dwie główne strony polityczne, zapewne demokracja.
3. Mentalność - 3 buław, skupieni na sobie przede wszystkim, na pracy, sprawach materialnych.
Odpowiedz
#6

Hmm z tego co widzę to wszystkim wypadła dość trudna sytuacja polityczna... Oto moje karty:

Klimat - VIII Siła
Polityka - XVIII Księżyc
Menatalność - III Cesarzowa

Ogólnie jak puzzle łączy mi się to wszystko w całość obrazu typowo ciepłego kraju o niełatwej sytuacji politycznej i wysokiej religijności. Albo jakiegoś rodzaju dyktaturze nawet. Ale w tym wszystkim ludzie żyją tam spokojnie i w pewnym sensie bezstresowo. Może bardziej ubogo i tradycyjnie, ale jednak. Na takiej Kubie, która by mi tu pasowała, cię raczej nie widzę xD Ale jakieś Włochy, Grecja albo Hiszpania? Kraje Europy południowej wbrew pozorom tak bogate nie są. Ale ludziom dzięki dużej ilości słońca żyje się tam naprawdę dobrze. I są bardzo religijni...
Odpowiedz
#7

Ogion... czekamy na Twoje komentarze  Muza  ...czy ktoś z nas jest blisko?...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#8

Jedna odpowiedź jest trafna, w drugiej chybiona interpretacja, a trzecia dotyczy kraju w którym wtedy byłem.. Oczko

Jeśli ktoś zadał pytanie: Gdzie jest teraz Ogion? To uzyskał odpowiedzi , gdzie wtedy byłem . Uśmiech

Co oznacza karta III Cesarzowa?
Odpowiedz
#9

Hmmm... chodziło mi o to, żebyś się odniósł do każdej z tych odpowiedzi - bo tak to nic z tego nie wiemy...  

"trzecia dotyczy kraju w którym wtedy byłem.. 
Jeśli ktoś zadał pytanie: Gdzie jest teraz Ogion? To uzyskał odpowiedzi , gdzie wtedy byłem"

Kiedy "wtedy"? Przecież pytanie było o kraj w którym mieszkasz. Każdego dnia mieszkasz w innym kraju?...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#10

Ktoś prawdopodobnie zadał niezbyt precyzyjnie pytanie, albo trafił (prawie) jak kula w płot gdzie akurat byłem. Oczko
Inri ma dobre karty tylko szwankuje interpretacja.
Odpowiedz
#11

Ogion, to jest ćwiczenie z kartami Tarota, a nie zabawa w chowanego... Prosiłam Cię o coś, a Ty unikasz odpowiedzi...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#12

(12-05-2018, 03:43)LeCaro napisał(a):  1). Królowa kielichów
Kraj będący wyspą, lub też mający bardzo dużą granicę lądowo-wodną. Klimat umiarkowany, żadnych temperatur ekstremalnych, możliwe że dość dużo deszczy, wilgoci
2). 6 mieczy
Kraj, który prawdopodobnie nie tak dawno dokonał zmiany w swoim ustroju lub sposobie rządzenia... w jakiś sposób się odcina... lub też jego ustrój jest bardzo specyficzny, odbiegający od innych...
3). 6 denarów
Mieszkańcy są dość zasadniczy, można powiedzieć mało spontaniczni, przewidywalni, ograniczeni, nawet czasami nudni... zamknięci w swoim kręgu, mają specyficzne podejście do innych krajów.

Kojarzy mi się to z Anglią, Szwecją lub Japonią.

1. Bardzo duża granica lądowa.Wystęują ekstremalne temperatury
2.Specyficzny ustrój. Zmiana w sposobie rządzenia.
3. mało spontaniczni, przewidywalni, ograniczeni, nawet czasami nudni... zamknięci w swoim kręgu, mają specyficzne podejście do innych krajów.


(13-05-2018, 21:36)Inari napisał(a):  Hmm z tego co widzę to wszystkim wypadła dość trudna sytuacja polityczna... Oto moje karty:

Klimat - VIII Siła
Polityka - XVIII Księżyc
Menatalność - III Cesarzowa

Ogólnie jak puzzle łączy mi się to wszystko w całość obrazu typowo ciepłego kraju o niełatwej sytuacji politycznej i wysokiej religijności. Albo jakiegoś rodzaju dyktaturze nawet. Ale w tym wszystkim ludzie żyją tam spokojnie i w pewnym sensie bezstresowo. Może bardziej ubogo i tradycyjnie, ale jednak. Na takiej Kubie, która by mi tu pasowała, cię raczej nie widzę xD Ale jakieś Włochy, Grecja albo Hiszpania? Kraje Europy południowej wbrew pozorom tak bogate nie są. Ale ludziom dzięki dużej ilości słońca żyje się tam naprawdę dobrze. I są bardzo religijni...

W twoim wypadku wystarczy zacytować podstawowe znaczenie kart  i masz kraj jak na tacy .Uśmiech
Odpowiedz
#13

Rosja?
Odpowiedz
#14

(14-05-2018, 03:51)Ogion napisał(a):  Ktoś  prawdopodobnie zadał niezbyt precyzyjnie pytanie, albo trafił (prawie) jak kula w płot gdzie akurat byłem. Oczko
Inri ma dobre karty tylko szwankuje interpretacja.

Aha, no to może ja zgadnę - kraj w którym mieszkasz to Polska, konkretnie - województwo podkarpackie.  Uśmiech

Nie mieliśmy tu zgadywać jakie masz akurat IP na swoim komputerze - bo to masz jednego dnia z Włoch, drugiego ze Stanów, a trzeciego z Holandii (to nie problem zainstalować sobie odpowiedni program) - ale gdzie mieszkasz, bo takie było pytanie.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#15

Cool!  Jednak lepiej ci idzie z tarotem. Buziak

1). Królowa kielichów

Kraj będący wyspą, lub też mający bardzo dużą granicę lądowo-wodną. Klimat umiarkowany, żadnych temperatur ekstremalnych, możliwe że dość dużo deszczy, wilgoci
2). 6 mieczy
Kraj, który prawdopodobnie nie tak dawno dokonał zmiany w swoim ustroju lub sposobie rządzenia... w jakiś sposób się odcina... lub też jego ustrój jest bardzo specyficzny, odbiegający od innych...
3). 6 denarów
Mieszkańcy są dość zasadniczy, można powiedzieć mało spontaniczni, przewidywalni, ograniczeni, nawet czasami nudni... zamknięci w swoim kręgu, mają specyficzne podejście do innych krajów.

To (prawie) jednoznacznie wskazuje  na Stany Zjednoczone. Jednak są tu ekstemalne temperatury (Dolina Śmierci- Alsaka) . Na prowincji mieszkańcy rzeczywiście są: " są dość zasadniczy, można powiedzieć mało spontaniczni, przewidywalni, ograniczeni, nawet czasami nudni... zamknięci w swoim kręgu, mają specyficzne podejście do innych krajów."

 Gartatulacje- 90%

(13-05-2018, 15:16)tarot55557 napisał(a):  1. Głupiec 0 - wygląda na kraj, który ma zarówno góry jak i dostęp do wody, klimat dosyć ciepły, deszczowy, wydaje mi się, że dosyć młody kraj, może USA lub Kanada? Może Australia?
2. Polityka - 2 mieczy, dwie główne strony polityczne, zapewne demokracja.
3. Mentalność - 3 buław, skupieni na sobie przede wszystkim, na pracy, sprawach materialnych.

Szczena mi opadła- 100%

(13-05-2018, 21:36)Inari napisał(a):  Hmm z tego co widzę to wszystkim wypadła dość trudna sytuacja polityczna... Oto moje karty:

Klimat - VIII Siła
Polityka - XVIII Księżyc
Menatalność - III Cesarzowa

Ogólnie jak puzzle łączy mi się to wszystko w całość obrazu typowo ciepłego kraju o niełatwej sytuacji politycznej i wysokiej religijności. Albo jakiegoś rodzaju dyktaturze nawet. Ale w tym wszystkim ludzie żyją tam spokojnie i w pewnym sensie bezstresowo. Może bardziej ubogo i tradycyjnie, ale jednak. Na takiej Kubie, która by mi tu pasowała, cię raczej nie widzę xD Ale jakieś Włochy, Grecja albo Hiszpania? Kraje Europy południowej wbrew pozorom tak bogate nie są. Ale ludziom dzięki dużej ilości słońca żyje się tam naprawdę dobrze. I są bardzo religijni...

Inri- 50% W kartach masz wszystko- przesadziłaś z interpretacją.

Gratulacje dla wszystkich. Oklaski
.....
Myśli  LaCaro- sprawdź jeszcze raz- na 100% trzymam się ostatnio cały czas Holandii.
A co mówią karty?  Wyśmiewacz
Rozumiem, że te 3 buławy zabolały, ale nie musisz wyżywać się na mnie.
Odpowiedz
#16

No brawo, Rey... tak się cieszę! Uśmiech

W nagrodę dostajesz ostrzeżenie.  Wink

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#17

To przywal Rey a nie mi. Odbiło ci?
Odpowiedz
#18

Ok, czyli USA? no ciekawie nam wszystkim karty pokazały Uśmiech
Odpowiedz
#19
Zdjęcie 

Kraj kontrastów. Bogate duże miasta- biedna, przyjazna  prowincja.Największym bogactwem są... parki narodowe.Polecam do zwiedzenia wszystko na zachód od Kolorado.
Najlepiej wylądować w Denver i masz do wyboru 3 trasy. W dół do Nowego Meksyku, w górę  do Wyoming  i na zachód -Utha, Arizona, California.Wszystkie to podróże życia. Uśmiech

[Obrazek: bryce-canyon-2048x1359.jpg]
Odpowiedz
#20

(12-05-2018, 03:20)Ogion napisał(a):  To może zaczniemy od najprostszej zagadki. Oczko
W  jakim kraju mieszkam?

- 1 karta oznacza: kontynent, klimat, geografię kraju (góry, pustynie, klimat wilgotny/suchy, dużo rzek, zimno, upalnie itp.)
- 2 karta oznacza: ustrój, rodzaj rządów (demokracja, dyktatura, monarchia)
- 3 karta oznacza: jacy są mieszkańcy tego kraju, ich cechy charakterystyczne

P.s. Tylko bez podglądania mojego IP. Oczko
Ogion..
Zwracam Ci uwagę na przestrzeganie zasad tego wątku...
Jesli zasady nie odpowiadają Ci...nie udzielaj sie w takich watkach...
Jesli sie nie zastosujesz Twoje posty zostaną wykasowane...

Chciałabym, abyś konkretnie odpowiedział, na swoje pytanie...
i wskazał zwycięzcę...

Jesli mieszkasz w Holandii, napisz to ostatecznie...wskaż osobę, która wg. Ciebie wygrała
a opisy ciekawych miejsc na świecie...to nie ten wątek 
tutaj możesz o tym pisać, wklejać foty...
http://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=86

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#21

Mieszkam w Stanach Zjednoczonych, wygrała tarot55557.

Mam IP z Holandi, co może oznaczać, że teraz jestem na wakacjach, albo dbam o swoją prywatność.
Odpowiedz
#22

Super Uśmiech To zapraszam do udzialu
Chciałam kiedyś z przyjaciółką Anią polecieć do pewnego kraju, ale niestety nigdy nie mamy czasu, ale przede wszystkim kasy. Co to za kraj?
Pytam glownie o trzy rzeczy ponizej, bo niestety nie wiem jaka tam jest, np polityka Rotfl
1.kontynent.
2.klimat
3.mentalnosc ludzi
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości