Ćwiczenie - Odpowiedź z jednej karty

XVI Wieża
Może chodzi o dom-budynek, remont w domu, ewentualnie jakaś wymiana czegoś w domu czy zakup czegoś nowego. jeszcze może sprawy zdrowotne -zakup sprzętu rehabilitacyjnego.
Odpowiedz

Nie. To nie jest związane z domem ani budynkiem...
Odpowiedz

As buław - sprawa związana z zaczynaniem czegoś - kupowałaś karnet na siłownię, jakiś nowy system ogrzewania w domu?
Odpowiedz

Nie. Ale buławy to niezły trop. Kojarzą się z ruchem.
Odpowiedz

Może bilet na pociąg, albo zapisywałaś córke na jakieś zajęcia sportowe?
Odpowiedz

3 Mieczy(-)

Sprawa dotyczyła formalności związanych z wyjazdem
Odpowiedz

Nie, nie z konkretnym wyjazdem czy faktem wyjazdu, ale już znacznie bliżej jesteście.
Odpowiedz

Sprawa dotyczyła więc formalności urzędowych, dostałaś na coś kwitek, paragon itp. po uiszczeniu zapłaty. Może zapłaciłaś za coś związanego z samochodem, np. za naprawę samochodu?
Odpowiedz

Hura  Oklaski

Brawo!  Wykupiłam polisę na kolejny rok. Ubezpieczenie samochodu. Super. Teraz Twoja zagadka Uśmiech
Odpowiedz

Moja zagadka taka prosta, bo przecież chodzi o ćwiczenia z kartami i doskonalenie się.

Co wczoraj oglądałam z zaciekawieniem w telewizji? Jaki to był materiał ?
Odpowiedz

8 buław

Film akcji, zabawna komedię, w której dużo się działo, emocje, zwroty akcji, może śmiech, wiele wiele ruchu.
Może to była również komedia romantyczna lub tego typu np. serial w odcinkach, bo 8 buław tak mi pasuje do stanu zakochania, motyle w brzuchu, iskrzy, dzieje się wiele, uczucia wirują w powietrzu i zdecydowanie nie jest nudno.
Odpowiedz

Zdecydowanie nie był to film romantyczny Seleno.. Na pewno to co oglądałam przynajmniej dla mnie nie było nudne...
Odpowiedz

6 kielichów
Stawiam na film historyczny o przeszłości. Albo o historii jakiejś epoki, albo o historii ziemi.
Odpowiedz

Niestety nie... Nie
Odpowiedz

Królowa mieczy

Jakieś wydanie wiadomości, program o charakterze informacyjnym lub reportaż. Kojarzy mi się z przekazywaniem aktualnych, ważnych wiadomości, a jednocześnie nakłanianiem do myślenia, refleksji.
Odpowiedz

Już cieplej....
Odpowiedz

Chyba że chodzi o rozwiązywanie jakiejś zagadki? Może kryminał albo materiał o jakimś dochodzeniu, śledztwie, sprawie typu "z archiwum X" itp.?
Odpowiedz

Nie, nie. To był materiał , który oglądałam w TVN24. Nie była to sensacja ani kryminał ale na pewno pełnił rolę informacyjną ale może coś więcej uda się wyczuć?
Odpowiedz

Lady, spójrz na mój awatar. Właśnie tę kartę wyciągnęłam. Z talii "The Light Seer's Tarot" (uwielbiam ją Uśmiech). Zwróciłam uwagę teraz na flagi. Czyżby chodziło o sprawy o charakterze międzynarodowym? Może konflikt na granicy białoruskiej? Aktualna sytuacja w Afganistanie? Problem emigracji? Moja królowa jest wprawdzie na lądzie, patrzy w dal, ale ja mam tu skojarzenie z wodą i jakąś tratwą... stąd pomyślałam o emigrantach, ludziach uciekających z terenów wojennych, głównie z Bliskiego Wschodu.
Odpowiedz

Obraz nad wodą jest adekwatny do tego co oglądałam ale tylko dla tych, którzy byli zainteresowani głębiej . Tak, była tam mowa również o uchodźach, sprawach zagranicznych a więc nie będę dłużej tego drążyć, bo to przecież ćwiczenie na jedną kartę.

Programem, którym oglądałam był pierwszy dzień Campusu Polska i debata Trzaskowskiego i Tuska. Campus odbywał się w Olsztynie , w miasteczku akademickim Kortowo, które jest położone nad Jeziorem Kortowskim , więc karta pięknie Ci pokazała miejsce tego spotkania politycznego i związek jego z wodą.

Zadajesz.
Odpowiedz

Dobrze się składa, bo akurat mam ciekawe, nieco inne pytanie i tym razem odpowiedzi będą zero-jedynkowe Uśmiech  Zobaczymy, czy ktoś trafi. 

Po latach wróciłam do pewnej książki, która kiedyś bardzo mi się podobała. Czytam ją teraz ponownie. Jej tytuł brzmi dokładnie tak, jak nazwa jednej z kart tarota, z WA. Pytanie brzmi: Jaki tytuł ma książka, którą ponownie czytam?

Proszę, weźcie tylko Wielkie Arkana i wyciągnijcie jedną kartę. Zobaczymy, czy ktoś trafi Oczko . Jeśli nie, to zrobimy drugą rundę, żeby każdy miał 2 szanse. Ale może być też tak, że szybko padnie ta właściwa odpowiedź.
Odpowiedz

Mag

Czyżby to była książka "Mag" Johna Fowlesa?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości