Oczyszczanie czakr samodzielnie
#1

Dzień dobry, 

Pytanie jak w temacie. W internecie jest sporo o tym, że można samemu oczyścić czakry posiłkując się głównie wskazaną do tego muzyką. 
W niektórych artykułach napisane jest, że jest to proste i zajmuje niewiele czasu, że można robić to nawet i codziennie gdzie indziej znowu, że nalezy każdą czakrę oczyszczać osobno poświęcając jej jedną sesję. 
Proszę o wypowiedź osób, które się tym zajmują jak się zapatrują na to?

pozdrawiam
Odpowiedz
#2

Witam. 

Bardzo trafne pytanie. Czakry to główne centra energetyczne w ciele astralnym. Ich rola to zarówno pobieranie energii jak i ich wyrzucanie. Czakry pełnią role w ciele fizycznym jak i wpływają na nasza psychikę. Oczywiście mam na myśli ich stan i działanie. Czakry posiadają samemu zdolność oczyszczania, oczywiście ograniczoną.

Czy samodzielnie można oczyścić czakry? Jak najbardziej tak. Do tego nie ma na to tylko jednego sposobu. Jest to bardzo proste i nie wymaga wcale sporo czasu. Osobiście używam dwóch sposobów, jeden z nich pochodzi z systemu Uzdrawiania pranicznego drugi z bioenergoterapii klasycznej. Każdą czakrę oczyszczam oddzielnie i energetyzuję, następnie ustawiam odpowiednią polaryzację. Czakry można oczyszczać codziennie, nawet kilka razy dziennie w przypadku ostrych i szybko postępujących chorób (jak np. popularna na wiosnę i zimę  grypa i przeziębienie).

Czy można oczyścić czakry za pomocą muzyki? Zdecydowanie tak. Niestety, moje doświadczenie w wykorzystaniu dźwięków ogranicza się tylko do użycia tradycyjnych mis tybetańskich. 

Gdybyś miał inne pytania na ten temat to proszę śmiało pytać, chętnie odpowiem.
Odpowiedz
#3

Nic z tego nie zrozumiałem, ale możesz trochę jaśniej opisać metodę?

Ja stosuję wizualizację tzn. Wyobrażam, że na danej czakrze np: podstawy pojawia się ogień w kolorze czerwonym i to dodaję afirmację coś w tym stylu "oczyszczam czakrę z wszystkich negatywnych energii, toksyn i kompleksów, uzdrawiając wszystkie organy i narządy z nią powiązane" robiąc głęboki wdech i wydech. Później przechodziłem do następnej, aż wykonam powyższą czynność na wszystkich 7 głównych czakrach. Musze przyznać, że odczuwam ciepło, a czasami też mrowienie w miejscu czakry (szczególnie 3-ego oka) co pewnie świadczy o skuteczności metody.
Odpowiedz
#4

Nie wiem czy ma sens opisanie tej metody. Niestety ale z opisu ciężko się tego nauczyć w sposób bienergoterapeutyczny jak ja to robię.

Co do twojej metody to jest dobra, pozmieniałbym jednak kilka szczegółów.
Pojawia się kula w kolorze jasnozielonym. Ten kolor naturalne ma właściwości oczyszczające, szczególnie czakry i każdą negatywną energię. Do tego możesz dołożyć wizualizację jak ta kula energii rozpuszcza czarne, energetyczne złogi w każdej czakrze. Sama afirmacja jest ok, wiem że działa i nie mam uwag.
Sposób oczyszczenia na wizualizację z mojego doświadczenia jest skuteczny, także polecam stosować.
Odpowiedz
#5

Patrix, a może mógłbyś w takim razie zrobić taki post instruktażowy dla laików dzięki któremu mogliby takie oczyszczanie sobie zrobić?
Odpowiedz
#6

(24-10-2017, 12:09)Elpis napisał(a):  Patrix, a może mógłbyś w takim razie zrobić taki post instruktażowy dla laików dzięki któremu mogliby takie oczyszczanie sobie zrobić?

Jasne że mogę, ale tylko w formie wizualizacji/medytacji. W formie oczyszczania  formą bioenergoterapii opisanie metody nic nie da, to trzeba zobaczyć i się nauczyć pod okiem kogoś kto umie. Niestety, nieumiejętnie wykonując takie oczyszczanie można sobie też zaszkodzić.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości