THE WILD UNKNOWN TAROT
#1

Drodzy, zamieszczam kilka fotek i refleksji na temat talii Wild Unknown Tarot, którą dostałam w prezencie (przywieziona z USA) trzy tygodnie temu. Przede wszystkim bardzo estetyczne, twarde pudełko z magnesem i wstążkami do wysuwania talii, a w zasadzie to dwa pudełka - większe, w którym mieści się książka i talia i mniejsze, na same karty. Praktyczne, gustowne i miłe w dotyku   Uśmiech


Karty wysokiej jakości, matowe (do tej stylistyki pasuje mat), średniej wielkości, może trochę "tępe" ze względu na ten mat, więc trudno je rozłożyć w wachlarz. Grafika jak dla mnie bomba - autorka, Kim Krans, stworzyła własny, niepowtarzalny styl, nawiązuje do przyrody i tradycji Indian Ameryki Północnej, wszystko jest jakby malowane piórkiem. Na pierwszy rzut oka niestandardowe, jednak przy bliższym poznaniu widać, że to tradycja RWS. Talia do pokochania - motywy roślinne i zwierzęce sprawiają, że łatwo staje się nam bliska. Jest też niezwykle klarowna, daje bardzo jasny obraz przy wyciąganiu 1-3 kart dnia, pokazuje ruch, typ energii, to, co dzieje się jakby "podskórnie". Nie wiem jak radziłaby sobie w rozkładach na związki etc., będę dopiero testować.  Talia dość popularna na świecie, w Polsce nie spotkałam jej. Jak Wam się podoba, czy ktoś z Was taką ma?

[Obrazek: JZOyjdf.jpg]
[Obrazek: ypXUWdX.jpg]
[Obrazek: vNl2Xbb.jpg]

vega Kotek
Odpowiedz
#2

A ja mam takie pytanie Vega. Gdzie w Stanach można kupić karty Tarota? Mogłabym poprosic znajomych o kupno jakiejs fajnej talii gdybym podała im namiary.
Odpowiedz
#3

Lady, moja koleżanka kupiła tę talię na Amazonie, tak jest najtaniej, a przesyłka w USA często jest gratis albo maksymalnie 3 USD. Większość talii jest na Amazon.

vega Kotek
Odpowiedz
#4

Dziękuję za odpowiedź Kwiatek Kwiatek
Odpowiedz
#5

Ja tez mam dwie talie ze Stanów i tez kuzynka kupowała na Amazonie. Choć przesłała mi tez strony internetowe, jeśli uda mi się je znaleźć to podrzucę. Zamówiłam sobie z tamtąd Wild Unknown i Mary El. Obie talie cudowne, choć mnie osobiście Mary El jest bliższa emocjonalnie. Bardzo mi zależało tez na Tarot of Delphi ale niestety nigdzie nie udało jej się znaleźć. Nadal jej poszukuję, wiec gdyby ktoś chciał sprzedać, będę wdzieczna za cynka Uśmiech
Odpowiedz
#6

Lady - nie ma za co Uśmiech . Na Amazonie są fajne okazje cenowe, Wild Unknown koleżanka kupiła okazyjnie.

Mag_da mamy podobne preferencje - też uwielbiam Mary El, choć trudno się je tasuje, są duże i i tak polakierowane, że aż "kleją się" do siebie. Tarot of Delphi :romance-hearteyes: , ale to zostawiam na przyszłość. Wild Unknown jest taki swojski, bliski naturze, trochę odpoczywam od wizerunków ludzi i symboli ezoterycznych... Uśmiech

vega Kotek
Odpowiedz
#7

Tarot of Delphi ma mieć kolejną edycję w 2019 lub 2020 roku Uśmiech
Odpowiedz
#8

Bardzo mi sie podobaja te karty!

Nie tylko dlatego, ze bedac dzieckiem uwielbialam wszelkiego rodzaju ksiazki zwiazane z kultura rdzennych mieszkancow Amerylki Polnocnej, ale i dlatego, ze kocham taka bezposrednosc. W jakims stopniu kojaza mi sie z Lenormandami, w ktorych rowniez przekaz karty jest zamkniety jednym symbolem.

Dziekuje pieknie Uśmiech
Odpowiedz
#9

Mam tę talię, kupiłam w osiem.com.pl chyba jakiś rok temu, Pani Magda sprowadziła wtedy kilka sztuk i udało mi się szybko capnąć jedną Oczko ...marzyłam o niej już od dawna. Tak
A to mój książę przy jednym z rozkładów robionym tymi kartami Oczko :
[Obrazek: dihCoCw.jpg]

Cóż mogę powiedzieć - talia wyjątkowa, magiczna i wśród tarocistów z całego świata - już po prostu kultowa. Podobnie jak El-Mary Tarot - Wild Unknown, jest z pewnością dziełem sztuki, ale jednocześnie wspaniałą talią do wróżenia, niesamowicie pobudzającą wyobraźnię i trafiającą prosto do serca każdego kto stał się jej szczęśliwym posiadaczem. Tak Karty Wild Unknown są kopiowane na plakatach, kubkach, poduszkach itd., a nawet... na ciałach.Oczko...

[Obrazek: gVS85d5.jpg][Obrazek: a2TSDLG.jpg]
[Obrazek: 9Y6Dqfq.jpg][Obrazek: 19WjPwR.jpg]
[Obrazek: 9Pfjkiy.jpg][Obrazek: zklbmTN.jpg]


.....


Mam też talię wróżebną tej samej autorki, stanowiącą niejako uzupełnienie The Wild Unknown Tarot - The Wild Unknown Animal Spirit.
Karty równie magiczne, w tej samej stylistyce, czarodziejskie...
Niestety nie udało mi się dokupić do tej talii książki ze znaczeniem kart (guidebook), czego bardzo żałuję... w Ósemce były tylko same karty. Smutny Czy ktoś miałby możliwość ją kupić gdzieś za granicą? Byłabym dozgonnie wdzięczna! Prosi

[Obrazek: l2y8F8f.jpg]
[Obrazek: hhBBh0S.jpg]
[Obrazek: F4IdtuH.jpg]
[Obrazek: 1pg4Dhh.jpg][Obrazek: MCI0qqR.jpg][Obrazek: B0JVxrb.jpg][Obrazek: r3jJBer.jpg]
[Obrazek: Go1xAVX.jpg]

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#10

Madrugada - bardzo się cieszę, że podoba Ci się talia!

Jednorożcu - zdjęcie z kotem wspaniałe, moja kotka nie chce tak pozować Uśmiech I dziękuję za fotki wyroczni Kim Krans Kwiatek - nie miałam jej w ręku, widziałam tylko online, ale może w przyszłości się skuszę.

vega Kotek
Odpowiedz
#11

Mam tę talię. Jest wyjątkowo intuicyjna. Człowiek nie gubi się w szczegółach, raczej chwyta ogólny obraz i przesłanie. W pierwszej piątce moich ulubionych.
Odpowiedz
#12

Na stronie The Wild Unknown pokazało się parę nowych ciekawych talii Tarota i Oracle Uśmiech  ...szczególnie Small Spells Tarot Deck wydaje się być warta bliższego przyjrzenia się... tylko ta cena, ufff...  Yyyy
https://www.thewildunknown.com/collectio...612569ec05

[Obrazek: CSF5RHz.jpg]

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości