XVIII - Księżyc
#23

Ależ bardzo proszę Oczko
Odpowiedz
#24

EliphasLevi napisał(a):Witam!
Co wg Was oznaczają wieże?

Strażnicy progu, strażnicy określonego systemu, w którym żyje człowiek, dajmy na to wzorce nabyte w procesie wychowania, układ polityczny, religia, zafiksowanie na jakimś jednym punkcie widzenia. Żeby się z tego wyrwać - trzeba wejść na ścieżkę i przekroczyć próg. Tam poznamy coś nowego, ale jeszcze nie wiemy co, bo droga wydaje się prowadzić donikąd. No i wejście na ścieżkę może wzbudzać lęk, ponieważ opuszczmy bezpieczne piekiełko, w którym do tej pory żyliśmy.
Odpowiedz
#25

EliphasLevi napisał(a):Witam!
Mam pytanie w związku z interpretacją. Co wg Was oznaczają wieże? Nie uważacie, że jest to lekceważony element tej karty? Nie moge rozgryźć jego znaczenia - bo co tak na prawdę oznacza fakt, że "strzegą one księżyca"?

Tutaj troszkę pisałam o wieżach. Uśmiech
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=102&t=7111#p135351">viewtopic.php?f=102&t=7111#p135351</a><!-- l -->
Odpowiedz
#26

"Karta Księżyc prowadzi nas w tajemnicze obszary ciemności i nocy, w świat obrazów duszy, do naszych przeczuć, tęsknot, marzeń. Jasna strona Księżyca oznacza romantyczne marzenia, ożywioną fantazję i dużą wrażliwość. Karta ta jednak wskazuje na ciemne strony-otchłanie duszy. Wyraża lęki, niepewność, zmory, złe przeczucia, strach przed niewidzialnym i niezrozumiałym. Strach ten odczuwamy idąc nocą samotnie przez las, po którym beztrosko chodzimy w dzień, ale który w ciemności napawa nas bojaźnią. Może to być również strach przed odwiecznymi demonami, które otrzymały we współczesnym świecie inne nazwy(...).

W życiu zawodowym karta Księżyca oznacza strach i niepewność. Są to głęboko zakorzenione obawy, że nie sprostamy egzaminom, nie otrzymamy upragnionej pracy lub nie znajdziemy upragnionego zajęcia. Te obawy mają zawsze irracjonalny aspekt: nawet jeśli zdajemy sobie jasno sprawę, że nie istnieje rzeczywisty powód do strachu - bojaźń pozostaje. To odrętwiające uczucie tremy i przygnębiające przewidywania można tylko częściowo osłabić, ale nie da się ich wcale zlikwidować. Są głęboko zakorzenione, a sam powód strachu nie jest tak naprawdę jego przyczyną, lecz tylko objawem. Dlatego nie da się pokonać lęków poprzez unikanie stresujących sytuacji. Nasza bojaźń znajdzie się natychmiast inny powód pozwalający się rozwinąć. Tylko droga we własną głębię, droga przez strach- daje szansę na usunięcie przyczyn lęków u ich źródła.

Na poziomie świadomości karta ta symbolizuje zarówno dużą szansę, jak i duże niebezpieczeństwo. Chodzi tu o podróż do głębi która w mitach jest przedstawiana jako wyprawa do Hadesu(...). Mity najdobitniej pokazują stany lękowe naszej duszy, koszmary nocne.Spotkanie z tymi zmorami i pokonanie ich jest najtrudniejszym etapem każdej wędrówki(...). Niebezpieczeństwa o których mowa, czyhają na nas w labiryncie, w którym zabłądziliśmy(...)Obrazy te znajdują swe wątpliwe odpowiedniki tam, gdzie terapia i praca nad samopoznaniem nie są już prowadzone po to, aby
sprostać codziennemu życiu, lecz stają się celem samym w sobie, ponieważ fikcyjny świat terapeutycznej grupy jest znośniejszy niż świat realny. (...)

W związkach osobistych Księżyc najbardziej pokazuje swój rozmarzony, romantyczny charakter. Następstwem tego są tęskne uczucia, marzenia, <<budowanie zamków na lodzie>>. Równocześnie także i tutaj Księżyc oznacza niepewność i lęki. Może wskazywać na związek w którym musimy walczyć z zazdrością, zranieniem lub strachem przed zranieniem lub porzuceniem. Stwarza przy tym ogromną szansę na uświadomienie sobie przeżyć doświadczonych we współczesnym dzieciństwie i uzdrowieniem ich. Karta ta może też oznaczać związek, o którym mówi, jest sennym marzeniem, niestety jednak- najczęściej koszmarnym"

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego
Odpowiedz
#27

Witam moi mili. Mam pytanie dotyczące interpretacji karty Księzyc nie ukrywam,ze nie wiem jak ja odczytać w pytaniu np. czy ma się zdolności ezoteryczne i pojawia się karta Księżyc. Myśli wiadomo iż oznacza fantazję,złudzenia itp.,ale z drugiej strony to coś tajemniczego,mrocznego.Jak tu odnieść się do tego pytania? proszę o pomoc,jak wy to widzicie,czy to może być karta magii? Bezradny

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#28

Księżyc symbolizuje intuicje i przeczucia. Poza tym, każda karta ma cały zestaw znaczeń, nie zawsze musi oznaczać np. złudzenie, szczerze, "złudzenie" można zobaczyć w Gwieździe, Głupcu, nawet Słońcu.
Odpowiedz
#29

W pozycji prawidłowej : Iluzje. Lęk. Nerwowość, irytacja. Niespokojny stan umysłu. Chorobliwość. Oszustwo, podstęp. Mediumizm. Groźba niebezpieczeństwa. Wizjonerstwo. Intuicja. Czujność. Błąd, pomyłka. Symulowanie pracy. Błądzenie. Nieprecyzyjność. Nieprzyjemne sny. Problemy ze zdrowiem.

Karta Odwrócona:Niewiara. Oszukiwanie siebie. Zbliżające się kłopoty. Wyrzuty sumienia. Nerwica. Choroba psychiczna. Bezsenność, koszmary. Lunatyzm. Zamknięcie się w sobie, w sprawach domu,rodziny. Ograniczoność umysłu. Brak wyobraźni, intuicji

Źródło : Jan Witold Suliga ( Tarot dla początkujących )
Odpowiedz
#30

Pokazał mi złamanie główki kości udowej Uśmiech faktycznie po złamaniu kość wygląda jak księżyc w rogaliku Rotfl

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#31

Jako karta dnia:
Być może już z samego rana obudziłeś się z koszmaru lub z innych przyczyn masz dziwne uczucia dotyczące dzisiejszego dnia. Nie pozwól, by żadne strachy Cię dręczyły. Jeśli w obliczu wymagań dnia czujesz się przygnębiony lub peszy Cię otoczenie, nie powinieneś tego unikać. Uświadom sobie, iż za tym progiem strachu czeka na Ciebie ważne i wzbogacające doświadczenie, które przeżyjesz, jeśli tylko przezwyciężysz trudności. Dlatego przywitaj ten dzień jak najbardziej rozbudzony i podążaj, pomimo ogromnych obaw, ostrożnie i rozsądnie swą drogą. Zdziwisz się, co dzięki temu możesz osiągnąć.

Jako dobra rada:
Nie bagatelizuj swych obaw i trosk, ale też nie pozwól, by "podcinały Ci skrzydła". Uważaj, byś nie zabłądził w zaczarowanym lesie i nie spuszczaj wzroku ze swego celu. Nie wymuszaj niczego, lecz pozwól się prowadzić krok za krokiem.

Jako ostrzeżenie:
Nie błąkaj się w ciemnościach, nie uciekaj w świat iluzji i halucynacji, żeby nie odejść sprzed progu.

H.Banzhaf - Klucze do tarota
Odpowiedz
#32

Jako karta dnia:
Być może już z samego rana obudziłeś się z koszmaru lub z innych przyczyn masz dziwne uczucia dotyczące dzisiejszego dnia. Nie pozwól, by żadne strachy Cię dręczyły. Jeśli w obliczu wymagań dnia czujesz się przygnębiony lub peszy Cię otoczenie, nie powinieneś tego unikać. Uświadom sobie, iż za tym progiem strachu czeka na Ciebie ważne i wzbogacające doświadczenie, które przeżyjesz, jeśli tylko przezwyciężysz trudności. Dlatego przywitaj ten dzień jak najbardziej rozbudzony i podążaj, pomimo ogromnych obaw, ostrożnie i rozsądnie swą drogą. Zdziwisz się, co dzięki temu możesz osiągnąć.

Jako dobra rada:
Nie bagatelizuj swych obaw i trosk, ale też nie pozwól, by "podcinały Ci skrzydła". Uważaj, byś nie zabłądził w zaczarowanym lesie i nie spuszczaj wzroku ze swego celu. Nie wymuszaj niczego, lecz pozwól się prowadzić krok za krokiem.

Jako ostrzeżenie:
Nie błąkaj się w ciemnościach, nie uciekaj w świat iluzji i halucynacji, żeby nie odejść sprzed progu.

H.Banzhaf - Klucze do tarota
Odpowiedz
#33

Jako karta dnia:
Być może już z samego rana obudziłeś się z koszmaru lub z innych przyczyn masz dziwne uczucia dotyczące dzisiejszego dnia. Nie pozwól, by żadne strachy Cię dręczyły. Jeśli w obliczu wymagań dnia czujesz się przygnębiony lub peszy Cię otoczenie, nie powinieneś tego unikać. Uświadom sobie, iż za tym progiem strachu czeka na Ciebie ważne i wzbogacające doświadczenie, które przeżyjesz, jeśli tylko przezwyciężysz trudności. Dlatego przywitaj ten dzień jak najbardziej rozbudzony i podążaj, pomimo ogromnych obaw, ostrożnie i rozsądnie swą drogą. Zdziwisz się, co dzięki temu możesz osiągnąć.

Jako dobra rada:
Nie bagatelizuj swych obaw i trosk, ale też nie pozwól, by "podcinały Ci skrzydła". Uważaj, byś nie zabłądził w zaczarowanym lesie i nie spuszczaj wzroku ze swego celu. Nie wymuszaj niczego, lecz pozwól się prowadzić krok za krokiem.

Jako ostrzeżenie:
Nie błąkaj się w ciemnościach, nie uciekaj w świat iluzji i halucynacji, żeby nie odejść sprzed progu.

H.Banzhaf - Klucze do tarota
Odpowiedz
#34

Jako karta dnia: zawsze jestem wtedy rozkojarzona albo spiaca, trudno mi sie skupic na pracy. Raz wypadla mi na osobe, ktora tego dnia byla pod wplywem alkoholu.
Odpowiedz
#35

XVIII Księżyc

[Obrazek: lalune.png]

XVIII Księżyc interpretuję jako kartę złudzeń, iluzji, kłamstw, tego co ukryte.
To dla mnie także karta wrogów, o których nie wiemy, tajemnic których nie poznamy.
To karta intuicji, wewnętrznych przeczuć, lęków i braku kontaktu z rzeczywistością.
Karta pokazuje nam kobietę, opiekunkę, terapeutkę.
Mi osobiście pokazała fotografa, oraz dziewczynę zainteresowaną modelingiem.
W sprawach uczuciowych to romantyczna randka, spotkanie z ukochaną osobą.
Partnerka dzierży ster w związku.Często jednak to zła ocena partnera, iluzje, mrzonki.
Często księżyc pokazywał mi nieuczciwe zamiary Pana, jeszcze nie było konkretnej
kobiety, ale już flirty, zabawy na czatach. Połączenie z kartą XXI Świat.
Jeśli chodzi o sprawy zawodowe, to ta karta pokazuje pracę w domu, dobrą współpracę z kobietami.
Ta karta oznacza też dietę, a tym samym wszystkie miejsca gdzie podawane są posiłki,
restauracje, pensjonaty, bary.
W sprawach zdrowotnych to karta przewodu pokarmowego, głównie żołądka.
Oznacza wszystkie dolegliwości związane z tym organem.
Odpowiedz
#36

Karta lekow,zludzen,iluzji. Karta ktora pokazuje ze nie znamy wszystkich informacji na temat pewnej sprawy ze potrzebujemy mocniej zglebic dana sprawe aby dowiedziec sie prawdy. W milosci moze byc symbolem klamstwa badz milosci platonicznej.
Odpowiedz
#37

O Księżycu pisaliśmy też przez chwilę przy okazji innego wątku: http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=13&t=16433
Odpowiedz
#38

MS_83 napisał(a):Karta lekow,zludzen,iluzji. Karta ktora pokazuje ze nie znamy wszystkich informacji na temat pewnej sprawy ze potrzebujemy mocniej zglebic dana sprawe aby dowiedziec sie prawdy. W milosci moze byc symbolem klamstwa badz milosci platonicznej.
Miłości platonicznej doszukiwałbym się prędzej przy Gwieździe, albo Arcykapłanie (Papieżu) / Arcykapłance Uśmiech
Miłość Księżyca jest nieokiełznana, trochę obsesyjna, a najczęściej skrywana. Często też niespełniona. Ale również bardzo romantyczna, aż za bardzo. Na myśl przychodzi mi Werter...
Co do kłamstwa, czasem tak. A czasem po prostu złudzenia - samooszukiwanie się. Btw, w kłamstwach najlepszy jest Diabeł.
Odpowiedz
#39

Tez patrze sie jak Lukasz w kontekscie milosci wyrazonej poprzez ta karte jako cos tak silnego, ze az sie tego boimy. Stad moze strach przed jej ujawnieniem, z jakiejs przyczyny osoba ktorej uczucia okresla Ksiezyc boi sie, naditersperetowuje zachowania partnera, czy ma wrazenie, ze zostanie odrzucona. Ale w srodku kipi.
Pokokonanie tego strachu i spelenienie w mioosci jest mozliwe, i moze nastapic poprzez budowanie stabilnosci u zaufania u partnera, aby strach powiazany z karta ksiezyc zostal pokonany.
Odpowiedz
#40

Luks napisał(a):najczęściej skrywana. Często też niespełniona. Ale również bardzo romantyczna, aż za bardzo. Na myśl przychodzi mi Werter...
Co do kłamstwa, czasem tak. A czasem po prostu złudzenia - samooszukiwanie się.

Dla mnie ogólnie Księżyc to karta miłości niespełnionej - z różnych powodów. Czasami pojawia się w rozkładach na związki - gdy jedna ze stron nie czuje tego co druga albo (w połączeniu z innymi kartami) gdy ktoś coś ukrywa, lub też gdy pytający nie widzi partnera we właściwym świetle. Częściej jednak mi się pokazuje w rozkładach dla osób samotnych... lub też osób które źle ulokowały swoje uczucia - mam tu na myśli zarówno przypadki gdy ich miłość jest nieodwzajemniona, jak i te gdy osoba o którą pytają jest dla nich zupełnie nieodpowiednia, a mimo to pytający się upiera że chce właśnie ją... wtedy często ktoś taki jest jak ćma która leci do światła - żadne tłumaczenia nie pomogą póki się nie sparzy. Oczko

No i jeszcze - bądź co bądź, jest to również karta erotyczna, karta miłości fizycznej... po prostu tego wszystkiego co robimy nocą. Oczko Przy czym miłość pokazana w Księżycu na ogół nie jest "zdrowa" - jest czasami skrywana, czasami obsesyjna, a nawet wynaturzona... To, czego się nie wstydzimy pokazujemy w Słońcu  Uśmiech ...a to czego nie rozumiemy, czego nie jesteśmy pewni, co skrywamy, czego się czasami lękamy a czasami wstydzimy - pokazuje się dopiero w przyćmionym świetle Księżyca.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#41

Witam Uśmiech karta księżyc Co ta karta oznacza ?
Odpowiedz
#42

Ta Karta - nie jest łatwa w interpretacji.
Interpretacja danej Karty ( zestawu Kart ) - zawsze zależy od zadanego pytania.

KSIĘŻYC XVIII

p.p: 1. Niewiadoma kobieca energia ( jej psychika i emocje ), złudzenie, iluzje – błądzenie, przeczucia, natura, sztuka, uczucie, nauka tajemna.
Wysoka intuicja i wyobraźnia, ale raczej w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
2. Zwiastun zmian w postawie i poglądach. Niespodzianka, niespodziewany podarunek. Skoncentrowanie się na sprawach domu i rodziny. Dobre relacje z kobietami. Kobiecość.
Matka, żona, kochanka, osoba oddana rodzinie lub pracy na rzecz innych.

Karta ta jest Królestwem wyobraźni, podświadomości, złudzeń, fantazji. W tym odosobnionym miejscu mogą powstawać różne lęki. Błędne pojmowanie świata.
Jest także źródłem intuicji i przeczucia.
Życie w „obłokach”.
Czasmi - arysta, pisarz, poeta ...

p.o: Kłamstwa, oszustwa, bliskie kłopoty. Groźba, nieporozumienie.
Fałszywe oskarżenie. Konflikt z kimś. Bezsenność.
Błędne postrzeganie rzeczywistości. Rozwianie złudzeń. Oszukańcze działania. Marzenia niemożliwe do realizacji. Brak satysfakcji z życia.
Nadmierne uleganie wpływom matki lub żony. Smutek, lęk – strach.
Wyrzuty sumienia, niechciana ciąża. Brak wyobraźni i intuicji.
Macocha, neurotyk, osoba drażliwa na swym punkcie.

Mikesz
Odpowiedz
#43

Ksiezyc + słonce w pytaniu o szczerosc danej osoby- kłamstwo wyjdzie na jaw.
Odpowiedz
#44

w pytaniu "co o mnie myśli ten człowiek"- mi zawsze pokazuję, że uważa Cię za naciągacza i kłamcę.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości