Rozkłady kart klasycznych
#1

Postanowiłam założyć ten wątek aby wypisywać tutaj rozkłady kart klasycznych jakie uda mi się znaleźć - tak aby zawsze mieć do nich dostęp.

Jednak mam również jedno pytanie.

Moje pytanie dotyczy oczywiście kart klasycznych i rozkładów. Ja staram się "wróżyć"/ uczyć z tali 24 kart. Oczywiście znam podstawowy rozkład 3x8 oraz znalazłam kilka innych, dotyczących miłości, konkretnego pytania itp. Jeżeli chodzi o rozkład 3x8 jest on dla mnie zbyt zagmatwany ponieważ jestem na początku drogi. Z kolei inne rozkłady, które znajduję nie do końca do mnie przemawiają - być może to jeszcze za mała znajomość kart.


Mam pytanie odnośnie rozkładu tj. czy mogę po prostu sama "wymyślić" rozkład oraz założyć co będą w nim oznaczać kolejne karty czy raczej powinnam się sugerować tymi dostępnymi i stworzonymi przez innych?
Odpowiedz
#2

Jasne, ze możesz stworzyć sobie rozkład jaki chcesz...
Jeśli jesteś na początku znajomości z kartami...lepiej ograniczyć się do jednej, trzech kart..
Dotyczy to wszystkich kart...runy, tarot, lenormandy, klasyczne i inne...
Wazne jest załapać połączenia kart...czyli trzeba mieć podstawy znajomości kart w tym przypadku , klasycznych...ich znaczeń każdej z osobna... i np. znaczenia połączeń z innymi kartami, jedną czy dwoma...
No, ale od czegos musisz zacząć i przekonać się sama na sobie jak sobie z tym radzisz...
Klasyki są jednak kartami specyficznymi...w nwcie masz sporo podpowiedzi na ten temat...
np. tutaj...<!-- m --><a class="postlink" href="http://magia.onet.pl/artykuly/wrozby,609/jak-wrozyc-z-kart-klasycznych,64474,page2.html">http://magia.onet.pl/artykuly/wrozby,60 ... page2.html</a><!-- m -->

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#3

Miałam wątpliwości co do tworzenia własnych rozkładów. Gotowe rozkłady przeważnie posiadają jakąś legendę, która narzuca znaczenia poszczególnych kart. Jednak to co sama z nich wyczytywałam nijak się miało do znaczenia, które powinny mieć wg. osoby tworzącej rozkład. Po prostu było za duzo rozbieżności bądź rozkład przypasowany np. tylko do uczuć a karty, które wybierałam mówiły raczej o finansach stąd ciężko było mi się połapać.

Jeżeli chodzi o linki, który Pani zaproponowała, oczywiście znam, zapodawałam się z nią jakiś czas temu.

Jestem zwolenniczką wszelkich pytań wg. zasady "kto pyta nie błądzi" - liczyłam, że na forum znajdę pomoc oraz odpowiedzi.
Niestety małe zainteresowanie kartami klasycznymi - a mi wydawały sie "łatwiejsze" niż tarot i chyba się pomyliłam.
W każdym razie już wiem, że rozkłady mogę również tworzyć pod siebie Uśmiech i nawet spróbowałam w ten sposób postawić karty, teraz czekam na pomoc w interpretacji bądź wskazówki.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#4

A więc postanowiłam rozłożyć karty według rozkładu, który sama ustaliłam. I teraz potrzebuje pomocy w interpretacji może ktoś pomoże...

Wyjęłam z tali kartę oznaczającą mnie tj. Dama kier - położyłam na środku
Po lewej 3 karty przeszłość, góra 3 karty teraźniejszość, i prawa strona 3 karty przyszłość

To co wybrałam i moja interpretacja:

Przeszłość: As Karo, 9 Pik, As PIK - Asa karo odczytałam jako wiadomość, rozmowę, która zaważyła na dalszym życiu a w połączeniu z 9 Pik oznacza to wiadomości, które nie były przyjemne, co dodatkowo pokazała obecność Asa Pik. Wiadomość tę otrzymałam, niedawno.

Teraźniejszość Dama Pik, As trefl, Dama Trefl - Dame Pik odczytałam jako osobę kobietę fałszywą, którą prowadzi zazdrość i zawiść, najprawdopodobniej mogła mieć ona związek z wydarzeniami z przeszłości co pokazuję również As Trefl, który może symbolizować jakieś nagłe wydarzenia. Kolor czarny obu kart wskazuje, że teraz nie jest kolorowo. Dalej wydarzenia z przeszłości, które nie były miłe dają swoje następstwa. Sytuacja mnie męczy i chcę się z niej uwolnić.

Przyszłość: Król Karo, 10 Karo i Król Trefl - Króla karo odczytałam optymistycznie jako dobre prognozy na przyszłość. Odczytuję go wraz z 10 karo jako poprawę sytuacji materialnej. Otrzymanie gotówki, niewielkiej kwoty być może pieniędzy z pozyczki. Kolor czerwony tych kart wskazuję na to, że przede mną dobra przyszłość i jest szansa na wyprostowanie tego co w przeszłości i teraźniejszości dzieję się w moim życiu. Król Trefl może wykazywać, że wcześniejsze karty oznaczają również przychylność i poprawę sytuacji w miejscu pracy.

Proszę o ewentualne wskazówki i wypowiedz co do rozkładu Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości