Znajdź wspólny mianownik ;)
#67

Dla mnie 8 denarów to taka praca u podstaw, nie zawsze dająca natychmiastową satysfakcję tak jak 2 miecze - powolne wspinanie się do osiągnięcia celu. Kotek
Odpowiedz
#68

2 mieczy mówi: kocham go, ale boję się pokazać swoich uczuć. Tak samo w 8 mieczach: krępujemy, stawiamy sobie sami zakazy i nakazy. Przekonanie, że czegoś nie możemy zrobić lub powiedzieć- tkwi tylko w naszej głowie.
Odpowiedz
#69

8 mieczy jak i 4 Mieczy mówi o bezruchu....

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#70

II Kapłanka - na zewnątrz pozornie pewna siebie, w środku delikatna, skora do refleksji. Od partnera oczekuje zrozumienia, rozmów. Niestety, często wybiera tych, którzy ją wykorzystują. Zraniona, zamyka się w sobie.
Odpowiedz
#71

W karcie Kapłanki ujawnia się życie duchowe, mistycyzm i tajemniczość podobnie jak w karcie Mag Kotek
Odpowiedz
#72

Mag uwielbia teatralne efekty, jego sceną jest życie, czyli Koło fortuny - raz na wozie raz pod wozem.
Odpowiedz
#73

Pewna teatralność jest też dla mnie widoczna w karcie 5 buław... coś w stylu greckiej tragedii... Pani zabija Pana. Oczko :violence-axechase:

[Obrazek: 5w2.jpg]

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#74

Tak, 5 buław to walka, która może mieć wiele twarzy.
Każdy aktor wychodząc na scenę przechodzi XIII Transformację, przybierając maskę swojego bohatera.
Odpowiedz
#75

6 mieczy to również bolesne zmiany, odejście, rozstanie...
Odpowiedz
#76

Tak jak w 8 kielichów - też jest pożegnanie
Odpowiedz
#77

Zażegnanie starego - oczyszczenie, a następnie nastaje odrodzenie. Nowa droga, nowy początek. XX Sąd Ostateczny - Dark Grimoire Tarot
Odpowiedz
#78

Sąd Ostateczny to dla mnie także rozrachunek, kiedy chcemy go dokonać pragniemy, aby nam wybaczono nasze grzechy, wracamy jako ten syn marnotrawny, zostaje nam wybaczone i wszystko się zmienia na lepsze, rozwiązanie konfliktów i sporów, zrozumienie innych, szczęście rodzinne. Widzę wspólny mianownik z 10 Kielichów, gdzie jest wpisane szczęście, pełna harmonia, szacunek społeczny, całkowita jedność
Odpowiedz
#79

10 pucharów to pełnia szczęścia, ale też mdłe zadowolenie, bo co dalej? Gdyby szczęście trwało wiecznie, nie umielibysmy go docenić. Dlatego przychodzi kres, już wszystko osiągneliśmy, trzeba poczynić zmiany i zaczać nowy etap, nowy cykl. Ostatnią kartą tarota jest XXI Świat i tak jak zamyka talię AW, tak też mówi, że w pełni pozytywnie zakonczylismy nasze przedsięwzięcie i należy iść dalej.
Odpowiedz
#80

Karta 4 denary podobnie jak Świat wyraża pewną stałość, niechęć do zmian...
Odpowiedz
#81

4 denarów, tak jak 7 denarów pokazuje skąpstwo. Moje i tylko moje. Mam, ale nie dam.
Odpowiedz
#82

W karcie 7 denarów, coś jest w zawieszeniu podobnie jak Wisielec, który czeka na lepszy czas i obserwuje...
Odpowiedz
#83

Ilekroć w moim rozkładzie pojawia się II Kapłanka, daje mi radę: nie śpiesz się. "Działaj nie działając". Zdaj się na swoją intuicje, na swój głos wewnętrzny.
Odpowiedz
#84

Przemyślenia... rozmyślania... rozgryzanie orzecha, zagłębianie się w siebie, filozofia... oto Eremita. Eremita zawsze kojarzy mi się ze staruszkiem Saturnem...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#85

XVIII Księżyc - Tęskni i marzy, ucieka w swój świat, świat iluzji.
Odpowiedz
#86

[Obrazek: db_IGD-_Kelche_071.jpg]

Marzenia senne to nasza podświadomość.

7 pucharów z talii Initiatory Tarots of the Golden Dawn
Odpowiedz
#87

Iluzja pojawia się również w karcie Księżyc...
Odpowiedz
#88

[Obrazek: db_COS-_0_-_Der_Narr1.jpg]
Iluzją - światem bajki i lekkomyślnością żyje dziecko, czyli tarotowy XXII Głupiec.
Nie zważa na niebezpieczeństwo, które czyha za rogiem...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości