Znajdź wspólny mianownik ;)
#23

W karcie Arcykapłana wspólny mianownik również widzę w karcie Sprawiedliwość, etyka i moralność, wiara w sprawiedliwy sąd i uczciwe postępowanie.
Odpowiedz
#24

Sprawiedliwość posługuje się wagą, ważąc dobre i złe uczynki, podobnie 6 denarów - równoważy pomoc.
Odpowiedz
#25

Być może po dokonaniu rozliczenia swoich spraw i oceny sytuacji życiowej - Sąd, warto uwolnić się z więzienia fizycznego i mentalnego, ludzie spadający z Wieży nie doznają obrażeń -mają szansę zacząć coś od początku, tak samo jak po uczciwym procesie jest im dana kolejna szansa . I w jednym i w drugim przypadku na plan pierwszy wysuwa się wezwanie do działania.
Odpowiedz
#26

Kiedy wylosujemy pole "Wieża" tracimy wszystko i musimy się cofnąć o 17 oczek - lądujemy na polu "Głupiec" i gra zaczyna się od nowa Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#27

W Głupcu widzę wiele podobieństwa w Giermku Kielichów
Odpowiedz
#28

Paź kielichów... to dla mnie również ciepłe uczucia związane z domem, dzieciństwem... tak jak 6 kielichów Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#29

Sześć kielichów zazębia się jak dla mnie z Księżycem, idealizacja, marzenia, wspomnienia, "różowe okulary", magiczne myślenie - mające podstawy w dzieciństwie i niewinności.
Odpowiedz
#30

Księżyc to moment kiedy wszystko co widzimy, słyszymy nie jest już więcej jakimkolwiek punktem odniesienia, gdyż nie możemy tym zmysłom ufać. W świetle księżyca musimy zdać się na zwierzęcą stronę osobowości na instynkt, gdyż logiczne rozwiązania się nie sprawdzają, nie zdają egzaminy ze względu na niemożność kierowania się rzeczami na podstawie których zwykliśmy działać...
Podobny stan może nas dopaść w karcie 8 mieczy
[ATTACHMENT NOT FOUND]
, jest to blokada powstająca właśnie w wyniku tego że nie mamy w danej przestrzeni sprawdzonych wzorców zachowań czy sposobów działania... znów jesteśmy jakby w sytuacji patowej, gdyż na podstawie dotychczasowych doświadczeń nie jesteśmy w stanie nic zdziałać bo te nie spełniają swoich funkcji.
W obydwu kartach trzeba zdać się na intuicję bo zmysły i utarte schematy zdają się na nic.
Odpowiedz
#31

8 Mieczy wskazuje na bezsilność, mentalność ofiary okoliczności czy losu, a te są również widoczne na karcie 10 Mieczy
[Obrazek: rw10swords.jpg]

świetne ćwiczenie Sławek, brawo Oklaski
Odpowiedz
#32

Dzięki Oczko

Ja tak z innej beczki pojadę... mi osobiście 10 mieczy i wybrana przeze mnie karta kojarzą się z prawem przyciągania czy tez samospełniającym się proroctwem. Wspólny mianownik z 10 mieczy widze właśnie w tym względzie w karcie 10 monet.
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Obydwie karty są materializacją poprzedzających je dziewiątek - 10 monet jako zapaść jest wynikiem życia w stresie, chronicznym lęku który jak bumerang wraca do nas w świecie fizycznym... "jako w niebie tak i na ziemi"
Tak samo 10 monet jest majątkiem, takim który spływa nie tylko na nas ale i na pokolenia po nas. w 9 monet poczucie spełnienia i luksus przyciąga fizyczną fortunę jako że materia podąża za energią.
Odpowiedz
#33

Sądzę, że 10 monet koresponduje z 10 kielichów - harmonia, spokój, rodzina, bezpieczeństwo.
Odpowiedz
#34

Wspólny mianownik z kartą 10 kielichów zauważyłam w karcie Księżyca - przez obydwie przemawiają: niespełnione nadzieje, iluzje, marzenia. Te elementy widoczne są na karcie 10 kielichów, na której namalowana jest tęcza ( iluzja - tęcza z czasem zanika, nie jest elementem stałym).
Odpowiedz
#35

Księżyc to dla mnie karta intelektu...
Kiedy zapada ciemność i trudno dostrzec w mroku ścieżkę, która zaprowadzi nas do celu - wtedy musimy przestać polegać na tym co widoczne i namacalne, a włączyć umysł i przypomnieć sobie to, co podpowiada nam nasza pamięć, doświadczenie i intuicja. Na podstawie tego, czego nauczyliśmy się dotychczas poskładać do kupy puzzle na których widnieje Świat i pomimo ciemności ujrzeć ten Świat wyraźnie. Wszystko jest dwa razy trudniejsze, bo nie możemy polegać na tym co widzimy, a musimy sięgnąć do tego co niewidzialne - do siły naszego umysłu.

I Wisielec...
W niektórych taliach Tarota przedstawiany w porze świtu, kiedy Słońce dopiero zaczyna wschodzić. Dlaczego? Bo Wisielec jest kartą sięgania do intelektu, kartą analizowania i zbierania doświadczeń... Kiedy zapada noc i na niebie pokazuje się Księżyc nadchodzi pora przemyśleń na temat tego co zrobiliśmy dobrze, a co źle. Większość z nas zna to uczucie - gdy gasimy światło i kładziemy się do łóżka wszyscy stajemy się Wisielcami. Bo kiedy wyłączamy wzrok, słuch, smak i dotyk, to robimy "pyk!".... i włączamy intelekt, tak jakbyśmy zasiedli w pluszowym fotelu w kinie i zaczęli oglądać film, jaki wyświetla nam nasz umysł. Na tym filmie przewijają się doświadczenia całego dnia, tygodnia, miesiąca - a my je analizujemy. Tak właśnie czyni Wisielec. A kiedy rano wstaje Słońce, a my wstajemy z łóżka, jesteśmy bogatsi o tę garść nowych przemyśleń. Nie bójmy się być tymi Wisielcami zanim przyjdzie sen... to nie jest jedynie czas zmartwień i duchów... to jest czas analizowania naszych błędów i przetwarzania przez mózg doświadczeń z całego dnia. Nasz mózg musi sobie poukładać wszystko to co się wydarzyło w ciągu dnia, przyglądnąć się każdej ważnej sprawie i powkładać do odpowiednich szufladek z napisem "takie a takie doświadczenie"... Aby kiedyś, kiedy zajdzie taka potrzeba... kiedy na niebie będzie świecił tylko Księżyc, a kontury spraw będą zamazane... wiedzieć do jakiej szufladki sięgnąć i co z niej wyciągnąć, żeby na tym wyjść dobrze i nie popełnić drugi raz tego samego błędu. Dlatego właśnie umysł czuje większą potrzebę analizowania złych doświadczeń, a nie dobrych. Bo jeśli coś nam się udało, to po co to analizować? Z punktu widzenia umysłu nie przynosi to żadnej korzyści. Umysł kombinuje: "Udało się? Super. Nie udało się? Zatrzymaj się na chwilę, przeanalizuj i wyciągnij wnioski na przyszłość." Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#36

Karta Wisielec oznacza okres "zawieszenia", wyczekiwania podobne znaczenie można przypisać karcie 7 denarów Uśmiech
Odpowiedz
#37

II Kapłanka tak jak 7 monet, siedzi i czeka, mówi: nie śpiesz się.
Odpowiedz
#38

VIII Moc - również ostudza instynkt (poskramia niecierpliwość) i narzuca opanowanie, systematykę oraz racjonalizm w działaniach. Oczko
Odpowiedz
#39

Silna wola, trzymanie nerwów na wodzy, opanowanie, energia w działaniu i ten seksapil bijący z obu kart ...XI lub VIII Moc i Król Buław
Odpowiedz
#40

Król buław zawsze jest dla mnie symbolem kogoś kto niby nie musi ze względu na status jaki osiągnął, ale jednak nie boi się i bierze sprawy we własne ręce - jest synonimem szefa który potrafi ubrudzić sobie rączki pracą. Dlatego widzę podobieństwo w 3 monet, która mówi właśnie o połączeniu intelektu (planu działania) i fizycznej pracy zgodnie z właśnie tym planem Uśmiech
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Odpowiedz
#41

4 mieczy od razu o niej pomyślałam, 3 monet fizycznie, a 4 mieczy intelektualnie, rozwaga, roztropność, decyzje podjęte po dokładnej analizie posiadanych informacji, przemyślane inwestycje, dokładność precyzja, rezultaty pracy mogą przyjść później ...
Odpowiedz
#42

4 miecze prowadzą mnie do jednej z mich ulubionych kart Tarota... oto Pustelnik. Człowiek, który nie boi się zostać sam ze sobą, nie boi się własnych myśli. 4 miecze to dla mnie stagnacja, odpoczynek w drodze... nie ma głębszego przesłania, musimy sobie po prostu zrobić przerwę. Pustelnik zawsze zachęca do przemyśleń, to nie jest bezproduktywne leżenie w samotności jak w czwórce mieczy. Pustelnik to nie jest odpoczynek, to jest praca nad sobą. Tak jak dawniej bywało w zakonach, kiedy ten kto decydował się na dobrowolne odseparowanie i życie eremity robił to bo miał pewne rzeczy do przemyślenia. Każdy kto jest zmuszony do odosobnienia, kto nie może porozmawiać z drugim człowiekiem wie jakie to trudne. Tak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#43

W karcie pustelnika zawarta jest informacja o zawróceniu z drogi, on zaczyna zdawać sobie sprawę że trzeba wrócić i zobaczyć gdzie coś schrzaniłem że stało się... niemniej zawsze jest to jakiś powrót... podobny powrót z tym że jako skutek, widać w karcie 8 pucharów... W 8 pucharów człowiek ucieka pod osłoną nocy bo nie wytrzymuje, ale wraca zanim wstanie słońce (tym ta ucieczka różni się od ucieczki z 6 mieczy która już nie wraca)... i o ile pustelnik wraca by znaleźć przyczynę błędu a 8 pucharów bo osobno okazało się gorzej niż razem - o tyle w obu wspólnym mianownikiem jest właśnie powrót.... ale namieszałem XD Rotfl
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Odpowiedz
#44

Tak, wiem o co Ci chodzi.
Osoba w 8 kielichów głęboko myśli o odejściu, ale przeżywa duże wahania emocji. Powodują one, że nie jest w stanie podjąć ostatecznej decyzji. Brak siły na działania przy burzy emocji.
Czasami emocji jest już tak dużo, że dochodzą do pewnej granicy, którą przekraczasz. Po jej przekroczeniu jest ci wszystko jedno. Zamykasz serce, przestajesz mieć oczekiwania. I tak oto pojawia się obojętność. Sprawia ona, że przestajesz działać i walczyć o cokolwiek. To pustka. Już nic nie boli, nie ma już żadnych emocji - 10 mieczy.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości