Pomysłowy Dobromir - przydatne rady !
#1

" POTRZEBA JEST MATKĄ WYNALAZKU ". Proponuję zamieszczać tu pomysły praktyczne i przydatne w codziennym życiu.

1. Malowanie odrostów na dość długich włosach - proste i rewelacyjne ...związać włosy w kucyk na czubku głowy i nakładać farbę z plastikowej buteleczki z długim dozownikiem pomiędzy włosami do czubka głowy. Proste i bardzo szybkie. Zajęło mi to 7 minut. Sama wymyśliłam... Hura  Hura

2. Najlepszy posób na uniknięcie "klapniętych" włosów, zwłaszcza po nocy, gdy nie mamy czasu na ponowne umycie i wysuszenie... założyć dość lużno kolorową "nicianą" gumkę na górną część włosów(czyli związać w mały kucyk na czubku głowy) , tak żeby można spać bez problemu, nie ściskając zbyt mocno. Rano zdjąć gumkę i włosy będą się świetnie trzymać 'do góry' i nie będą klapnięte. Wypróbowane ! Naprawdę działa ! Ten sposóp zdradziła mi pewna moja klientka.  Muza

3.
Cytat:Le StelleTak a propo zamoczenia telefonu - kiedyś słyszałam, że najskuteczniejszą metodą suszenia telefonu jest włożyć go do suchego ryżu - ryż wyciąga wilgoć i najlepiej osuszy wewnątrz - podobno, wg naukowców  Oczko
   Wypróbujemy Le Stelle.  Ok
Odpowiedz
#2

Ostrzenie noża - potrzyj pod pewnym kątem nóż o spód kubka.Kilka razy każdą stronę. Działa Język
Odpowiedz
#3

Co jest dobre do wycierania kurzy ? Plyn do plukania tkanin. Kurz sie nie osadza (tak szybko) i ladnie pachnie w mieszkaniu.
Odpowiedz
#4

Nigdy nie wyrzucam skarpet ani rajstop są swietne do kurzy ,do glancowania butow
ze starych plyt cd zrobilam ozdobę w pokoju syna .jedna ścianę wylozylam tymi plytami .przyczepialam je pinezkami.. A rolki po recznikach papierowych uzywam latem jako lep na muchy ,oblepiam je taśma dwustronnie klejaca.
Odpowiedz
#5

Oczko Oczko
pitunia2005 napisał(a):Co jest dobre do wycierania kurzy ? (...)Nigdy nie wyrzucam skarpet ani rajstop są swietne do kurzy (...) Kurz sie nie osadza (tak szybko) i ladnie pachnie w mieszkaniu....(...)
mozna tez uzyc starych majtek. Rotfl :laughing-rolling:
Odpowiedz
#6

:laughing-rolling: :laughing-rolling:
Odpowiedz
#7

Mnie to nie śmieszy
Odpowiedz
#8

ja do kurzu wycierania używam ściereczkę z mikrofazy [niedroga - z biedronki, a starcza na baaardzo długo] , która kurz i wszelkie plamy czy inne różne takie, spotykane na meblach, usuwa dokładnie bez pomocy chemicznych środków. Dla alergików bardzo ważne, no i nie elektryzuje mebli jak rajstoy. Ok

ps
[jak majtki to tylko barchanowe - naturalne włókno lepiej zbiera kurz Oczko ]
Odpowiedz
#9

Libra22 napisał(a):[jak majtki to tylko barchanowe - naturalne włókno lepiej zbiera kurz Oczko ]
Tylko skąd wziąć te barchanki... Rotfl takowych chyba już nikt nie nosi... ale może się mylę.. Zawstydzony
A tak na serio... już od lat używam ściereczek z mikrofazy... są rzeczywiście rewelacyjne... Uśmiech
Odpowiedz
#10

no wiem, że Ameryki nie odkryłam Rotfl
Odpowiedz
#11

Ale potwierdziłaś to, co samej udało mi się odkryć. Buziak
A do mycia okien (szyb) też używam specjalnych ściereczek przeznaczonych do tego celu, są idealne. Kiedyś najpierw przemywałam szyby czystą wodą, potem specjalnym płynem, a na koniec przecierałam pieluchą tetrową, mnóstwo było z tym zabawy, choć nie powiem, efekt był.
Ale teraz szast, prast specjalną ściereczką i płynem i efekt murowany. Hura
Odpowiedz
#12

pitunia2005 napisał(a):Mnie to nie śmieszy

To nie z Ciebie przecież. Buziak Pomysły Twoje przednie. Ok Lep na muchy podbieram. Uśmiech
Ja do wszystkiego (oprócz mycia niemowląt i dzieci, tego nie polecam ) używam chusteczek nawilżających dla dzieci. Plamy z mebli, z tapicerki z chodzą rewelacyjnie. Uśmiech
Odpowiedz
#13

do okien używam zapewne tych samych ściereczek [takie do irchy podobne z dziureczkami?] już przeszło 20 lat. PIerwsze dostawałam od rodziny z Raichu, a potem pojawiły się w Polsce. Są super, nie trzeba wycierać do sucha, samo wysycha i nie ma żadnych mazów na szybach .
Odpowiedz
#14

Dla lubiących smażoną wątróbkę drobiową.
Niestety podczas smażenia kuchnia jest opryskana tłuszczem, więc wypróbowanym sposobem jest smażenie w piekarniku na blaszce od ciasta, ktorą przykrywam folią aluminiową. Nie tylko czysto, ale też nie trzeba stać i pilnowac. Wątróbka smaży się sama. Uśmiech Hura
Odpowiedz
#15

Ale czy jest jednocześnie chrupka.?...tzn...nie taka uduszona?...bo ja lubie taką spieczoną...ale sposób super!!! Świetlista ! na pewno wypróbuję szybko !
Odpowiedz
#16

Mniam watrobeczka...
Odpowiedz
#17

Rudalilko, możesz zrobić dziurki w folii i będzie chrupiąca. Ja przekładam jeszcze cebulką i dodaję listek laurowy.
Odpowiedz
#18

Świetlista napisał(a):Niestety podczas smażenia kuchnia jest opryskana tłuszczem, więc wypróbowanym sposobem jest smażenie w piekarniku na blaszce od ciasta, ktorą przykrywam folią aluminiową.
A ja smażę na patelni przykrytej specjalną pokrywą z otworami. Tłuszcz nie pryska, a wątróbka jest chrupiąca. Hura
Odpowiedz
#19

Kochani zainspirowany problemem Rani http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=70&t=9101#p171529 postanowiłem podzielić się starą metodą. Otóż jeżeli chcecie uniknąć problemów żołądkowych należy do posiłku pić alkohol (piwko, winko lub coś mocniejszego). Dla kierowców polecam colo-podobne napoje.
Odpowiedz
#20

Najlepszym sposobem na wybielenie poscieli jest wsypanie do pralki całego opakowania proszku do pieczenia razem z proszkiem do prania. Sprawdzone ,działa Ok
Odpowiedz
#21

Perfekcyjna PaniDomu. Na swój sposób!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fNLWH4Pparw[/youtube]
Odpowiedz
#22

To chyba raczej perwersyjna Pani domu Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości