Naturalny peeling
#1

Peeling Kawowy.
JA przyznam szczerze, ze od czasu kiedy go stosuje nie kupuje zadnych peelingow drogeryjnych Tak

Peelingi nalezy wykonywac raz w tygodniu. Nie czesciej!

Co potrzebujemy : kawa mielona, cukier, sol, cynamon, imbir
Oliwka : moze byc do masazu( np. Firmy Ziaja) , dla dzieci, oliwa z oliwek ….
Szeroki sloik lub miseczka
Rekawica do masazu ( kapieli)

Przepis 1 :
2 lyzki kawy , lyzka cukru, 2 lyzki oliwki,
lyzeczka cynamonu i lyzeczka imbiru ( super dzialaja na cellulit)
To wszystko mieszamy
Pod prysznicem masujemy ta papka cialo od kostek w gore, splukujemy
Ten peeling nie wymaga nalozenia balsamu po kapieli.

Przepis 2:
Identycznie jak powyzej tylko zamiast cukru sol ( uwaga: ma silniejsze dzialanie i skora moze byc lekko zarozowiona)

Przepis 3:
Zaparzamy kawe ( ja czesto wykorzystuje fusy z mojej porannej ) , dodajemy zel pod prysznic
I opcjonalnie cynamon z imbirem
Po tym peelingu uzywamy balsamu. Ja czesto wmasowuje po prostu oliwe z oliwek lub olej sezamowy lub kokosowy

Polecam wyprobowac Kwiatek

Przepraszam za pisownie: moja klawiatura nie ma polskich znakow Załamka

Daska

"Każdy nowo poznany Człowiek wie coś, czego my jeszcze nie wiemy."
Odpowiedz
#2

Ja stosuje cukier trzcinowy i oliwę z oliwy, a ostatnio sól morską i oliwę z oliwy - tańsze niż gotowe a efekt super. Jeżeli mam przesuszoną skórę to tym sposobem najszybciej doprowadzam ją do właściwego stanu. Muszę spróbować z dodatkiem kawy. Uśmiech
Odpowiedz
#3

Bardzo dobry jest też miód z sola morską.
Odpowiedz
#4

mój ulubiony peeling kawowy modyfikowany w zależności od humoru Uśmiech
....z tym cynamonem - to jednak ostrożnie bo w nadmiarze będzie efekt poparzonej skóry
Odpowiedz
#5

Jaka kawa jest lepsza niezaparzona czy parzona?
Odpowiedz
#6

zdecydowanie zaparzona .....
Odpowiedz
#7

Podbijam, bo temat ulubiony Uśmiech
Do nóg używam kawy nieparzonej, ma grubsze, twarde drobinki-świetna tarka. Resztę ciałka smaruję kawą zaparzoną, zmieszaną z olejkami (zależy od humorku i od efektu, jaki chcę uzyskać). Olejki eteryczne mogą zdziałać cuda.
P.S. Od kiedy pilinguję udka kawą, nie wiem, co to cell, mimo wieku... Rotfl
Odpowiedz
#8

Uwielbiam ten peelingUśmiech skóra jest miękka i gładka jak u dziecka Oczko stosuje go 2 razy w tygodniu
Odpowiedz
#9

Dla cery mieszanej peeling z płatków owsianych  Uśmiech  łyżka miodu, łyżka mleka i gotowe. Bardzo delikatnie złuszcza skórę, nie jest taki 'agresywny' jak ten ze sklepowych drogerii, zero chemii  Uśmiech
Odpowiedz
#10

z kawy mielonej, już zaparzonej, robię peeling do ciała mieszając ją z oliwką dla dzieci

czasami też z kawy robię peeling na skórę głowy - odżywka + kawa
kiedy stosowałam suche szampony był bardzo pomocny w oczyszczaniu skóry, teraz robię go tylko jak mi się przypomni Uśmiech
Odpowiedz
#11

O ciekawe Uśmiech wypróbuje peeling z kawy  na skórę głowy,  mam tylko nadzieję, że szampon zmyje drobinki kawy  Oczko Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości