Predyspozycje do wróżenia, rola intuicji

Le Stelle napisał(a):odnoszę wrażenie, że mimo wszystko raczej podobnie patrzymy na temat

też odnoszę takie wrażenie Oczko
zawsze miło mi odbyć choćby krótką wymianę postów z Tobą Le Stelle!
Odpowiedz

Katarynko, dziękuję Ci za te miłe słowa Uśmiech Zawstydzony
Odpowiedz

alathea napisał(a):co do rozwoju duchowego i kart -
- nadal uwazam, ze mozna bez bolu poslugiwac sie tarotem majac gdzies rozwoj duchowy
(typu kontakt z WJ, absolutem czy tez tylko wlasnym wnetrzem)
czy do odpowiedzi na pytanie "czy uda mi sie w tym roku zbudowac dom - za i przeciw" potrzebna jest duchowosc?
Jestem tego samego zdania Ok

Do tej pieknej dyskusji może jeszcze dorzucę kamyczek. Ważne jest też wg mnie odróżnić wróżenie od doradztwa.
Do samego wróżenia naprawdę nie trzeba wielkiej wiedzy, duchowości, ani nawet doświadczenia życiowego. Co innego gdy wróżbę wzbogacamy o doradztwo, tutaj już potrzebna jest większa wiedza i doświadczenie życiowe Uśmiech
Odpowiedz

No patrz Taro, a najbardziej znany wróżbita w kraju stwierdziłby zapewne, że doradztwo to pic na wodę Oczko Wywróżyć zaś konkrety to dopiero coś Oczko
Odpowiedz

Nie wiem kogo masz na myśli Myśli
Odpowiedz

Ironii nie wyczułeś? Uśmiech
Dobra, dobra, Pan wie o kim ja mówię Uśmiech
Odpowiedz

Chciałem się tylko upewnić Język

No takie "doradztwo" to pewnie że łatwiejsze od wróżenia. Piiiii ..... czas sie skończył, dziękuję za uwagę! Papa
Odpowiedz

myślałam, że tylko Rani i ja takie programy oglądamy Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl
Odpowiedz

Uwielbiam Macieja Rotfl miłością nieodwzajemnioną Oczko Rotfl
Odpowiedz

A czy silna intuicja pomaga w nauce tarota?
Do tej pory to mnie stawiano karty, ale teraz sama się zastanawiam nad kupnem własnej talii i nauką wróżenia. Po prostu wciągnęło mnie to, zaczynam się tym na poważnie interesować i chciałabym teraz sama wróżyć innym ludziom.
Mam bardzo silną intuicję, czy to mi pomoże w interpretowaniu kart?
Odpowiedz

Oczywiście, jak najbardziej. Kup karty, studiuj znaczenia i ćwicz, ćwicz, bo nie ma innej drogi do poznania znaczeń kart. Mam nadzieję że dla Ciebie jaki dla mnie Tarot stanie się pasją. Pozdrawiam serdecznie Ok
Odpowiedz

Zobaczyłem ten temat dopiero teraz i muszę się wypowiedzieć. Wielu ludziom wydaje się,że wróżenie z kart to takie miłe, lekkie i przyjemne zajęcie. Ja osobiście myślę, że zanim ktokowlwiek zacznie poważnie zajmować się kartami, powinien zadać sobie pytanie czy na pewno jest w stanie temu podołać.
Karty to ogromna odpowiedzialność. Należy pamiętać o tym, że problemy innych mogą nam długo "siedzieć" w głowie. Musimy nauczyć się odcinać od tych spraw by nie zwariować. Nie jesteśmy w stanie zbawić całego świata i uszczęśliwać kogoś na siłę. Możemy jedynie wskazać drogę, która będzie dla kogoś najlepsza, ale to czy ją wybierze, zależy tylko i wyłącznie od niego. Musimy pamiętać, że karty nie dają nam przyzwolenia na kierowanie losem innych, mamy jedynie możliwość podpowiadania rozwiązań, które i tak nie muszą być wykorzystane.
Odpowiedz

a wiecie jaka jest roznica miedzy wrozka a czarownica?
Odpowiedz

Jakieś 25 lat? Uśmiech
Odpowiedz

:laughing-rolling:

Tak! Na tym przykladzie widac, ze wiek wrozki jest baardzo wazny.. Rotfl
Odpowiedz

KatiJo napisał(a):Jakieś 25 lat? Uśmiech
hahahaha Rotfl
Odpowiedz

hm... ma coś w sobie wiek Chrystusowy ... dla mnie wróżbita powinien mieć go skończony Tak
Odpowiedz

Czy można określić predyspozycje do posługiwania się kartami czy może samo zainteresowanie sztuką magii jest wystarczające ?
Odpowiedz

Posługiwanie się kartami nie jest magią, to wiedza. Przydatna jest również intuicja. Osoba rozkładająca karty powinna być też stabilna emocjonalnie, aby nie popadać w skrajności. Życzę skutecznej nauki Uśmiech
Odpowiedz

Ale czy właśnie ta intuicja nie jest swego rodzaju darem, który niektórzy posiadają a inni niestety nie ?
Poza tym mówi sie też, że Tarot jest niebezpieczny - czy to właśnie ma związek ze stabilnością emocjonalną ?
Odpowiedz

Moim zdaniem da się tego w pewien sposób nauczyć, tak jak ja to robiłem, ale doszedłem do przekonania, że z tą żyłką trzeba się jednak urodzić, tak jak w każdej dziedzinie można coś osiągnąć, ale by stać się wirtuozem trzeba mieć tez talent. Dlatego słyszy się o wróżkach z opowieści, które potrafią przytoczyć super dokładne fakty oraz całej reszcie starającej się znaleźć odpowiednią interpretacjęOczko
Tarot jest o tyle niebezpieczny, że jak każda inna rzecz może stać się nałogiem... no i oprócz tego swoimi "wróżbami" można wiele złego narobić - dlatego jak zawsze rozsądek :p

pozdro
Odpowiedz

Zgadza się, są osoby które potrafią wyciagnać tylko ogólnie wiadomości z kart a są i takie, które widzą dosłownie wszystko: każdy szczegół. I to jest własnie niesamowite .
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości