Purpura

Nic tylko wpiąć jeszcze lawendę w taki kapelusz. Oczko
To czekamy na zdjęcie w takim razie!
Odpowiedz

no nie wierzę ... znalazł sie temat ... znalazłam i obrazki

Felix Vallotton - The Purple Hat 1907[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQYtKBvBRGnP7hTjMXVJmU...pokHtgcSFZ]


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSMqtHx_6lS51grvhpcaOh...qRbD31eFTA] Woman in a purple hat ... ale nie mogę znaleźć autora obrazu Bezradny


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRccmd1u7PFd3ba6XoL4Lj...TTLfdFF-Ug] Lady in purple hat ... witrażyk


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRArRxw1nlYHG-W0dzC6tc...3mpJy2yYKe] Renoir, Pierre-Auguste - Lady in Small Purple Hat


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSDs1rNC0eYYpjXukcn_M5...vrT0F2rKXH]


purpura nas otacza ... tak jak powiedziała Alice Walker opowiadając skąd się wziął tytuł Kolor Purpury:
jeśli się zaczniesz przyglądać wszystkiemu na około i zwracać na to uwagę każdego dnia ... zobaczysz, że purpura jest w naturze prawie wszędzie ... ( jakoś ) w tym sensie to powiedziała
Odpowiedz

Kasia skąd to nagłe zainteresowanie kapeluszami?
Odpowiedz

no w końcu w Angli mieszkam ... i akurat nawet Ascot leci ...

mam w domu kilka dużych kapeluszy ... a wczorajczy przedwczoraj Krystyna coś w kafejce powiedziała o kapeluszach i ... zakręciło mnie ...

no przecież Audreyka wygląda rewelacyjnie ... nie tylko w tym ale i w innych ... teraz mogę zmieniać awatarki zgodnie ze zmianą sezony lub pogody ...
Odpowiedz

A za mną cały czas chodzi zrobienie w ogrodzie lawendowej alei, macie może jakieś doświadczenia jak lawenda się zachowuje w naszych klimatach, czy zimuje, na co uważać?
Odpowiedz

Morfeusz, moja mama ma na działce lawendę i wszystko ok z nią, więc z tego wniosek,że możesz śmiało sobie ja posadzić Ok aha i zimuje Oczko
Odpowiedz

Dzięki syla, w takim razie nie ma przeszkód Ok

Kasia, a propos Twojej nowej pasji kapeluszowej, przypomniało mi to o pewnej karcie - pamiętasz?

[Obrazek: LelekesTest_fotokiallitas_Szepmuveszeti_...u_1932.jpg]

Chyba robisz się czterodenarowa, chcesz skupiać gotówkę ku sobie! Rotfl
Odpowiedz

[ATTACHMENT NOT FOUND]
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=72&t=2535">viewtopic.php?f=72&t=2535</a><!-- l -->
...tutaj piszę o lawendzie... Uśmiech
mam w ogródku kilka gatunków...i niestety mają swoje humorki...
Ostatnia zima chociaż dla wielu moich roślinek nie była łaskawa, lawendzie nic się nie stało i teraz właśnie slicznie kwitnie...i ślicznie pachnie..uwielbiam ten zapach...
ale poprzedniego roku..był problem...
choć to na mole dobre...jeśli zostanie mi troszkę kwiatków...suszę i w woreczek do szafy...lato w szafie cłą zimę.... Oczko

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz

morfeusz napisał(a):Kasia, a propos Twojej nowej pasji kapeluszowej, przypomniało mi to o pewnej karcie - pamiętasz?
Chyba robisz się czterodenarowa, chcesz skupiać gotówkę ku sobie! Rotfl

pewnie, że ją pamiętam ... w talii bardzo podoba mi się babcia Perła a to zdjęcie z epoki nie wiem dlaczego ale też bardzo mi się podoba ... nawet z tym pogietym kapeluszem Rotfl
i mam nadzieję, że w jej wieku równie dobrze będę wygladać na zdjęciach ... z tą różnicą, że moje zdjęcia będą kolorowe

Morfi ... jak mi sie Twoja wróżba nie spełni do końca to pewnie będę jak ta babcia Perła ... pewnie jakieś zadatki mam ... chociaż wolałabym ten pałacyk po jakimś mężu baronie odziedziczyć ... Ok

a kapelusze nie są moją nową pasją ... ani nową ani pasją ...
mam 4 duże ... to Anglia przecież ... w sumie wiszą na ścianie i zbierają kurz a jak trzeba to i za okrycie głowy posłużą ... a potem na wsi w ogrodzie będą osłaniać mi moją supersensitive skin ...
a ponadto: w Anglii dużo theme party ... hat party - moje kapelusze jak ulał, w pracy czasami się przebieramy, ... no przydatne są ... zdobią ścianę, zbierają kurz, dają cień, przykrywają rozwichrzone lub tłuste włosy, ... same zalety
i tylko 2 minusy ... piękne duże kapelusze ( z bajerami lub bez - kiedy są piękne ) są bardzo drogie
no i zajmują dużo miejsca ...

mam 4 ... i jak znowu zobaczę jakiś piękny ... i niedrogi ... to też kupię ...
a potem na ogrodowym party czy grillu u mnie na wsi będzie trochę światowo co nie?
albo np moja siostrzenica z koleżankami w damy i rewie mody będą się bawić Ok
Odpowiedz

Jak będziemy mieli wystąpić razem na purpurowo, to ja sprawię sobie taki cylinder

[Obrazek: MADHATTER-PURPLE-HAT.jpg]
Odpowiedz

morfeusz napisał(a):Jak będziemy mieli wystąpić razem na purpurowo, to ja sprawię sobie taki cylinder
The Best Ok Rotfl
Odpowiedz

Kasiu miałaś rację przytaczając tę wypowiedź - purpura jest naprawdę wszędzie, wystarczy tylko się rozejrzeć. Ja uważam, że to najlepszy kolor-szpieg, ponieważ mimo intensywnej barwy i nasycenia, nie rzuca się nam w oczy - trzeba się dopiero rozejrzeć i zobaczyć, że już nas otacza

No życzę Ci też, żebyś była tak dobrze "zachowana" jak na zdjęciu i miała kapelusz, choć to nie problem, ale żebyś też miała tyle pereł, co ona - a reszta schowana w zamku. Z Frankensteinem z 3 denarów. Rotfl
Odpowiedz

morfeusz napisał(a):Jak będziemy mieli wystąpić razem na purpurowo, to ja sprawię sobie taki cylinder

Ty Morfi chyba sobie żartujesz ... przecież do Twojego cylindra to ja tylko pomarańczową perukę afro - 20cm będę mogła założyć

do mojego super chruper eleganckiego angielskiego pięknego kapelusza ... jaja sobie robisz Rotfl


a wiesz ...21 lat temu jak byłam na Sylwestra w Pradze to kupiłam sobie taki fajny czarny cylindro-hat ... był piekny, i ja go sobie dumnie nosiłam do płaszcza zimą i jesienią ...
pewnie ku uciesze gawiedzi ... uchodziłam za ekscentryczna dobrze ubraną babkę Rotfl
Odpowiedz

no widzisz ... purpura jest wszędzie ... ale coś w tym przypadku wzrok mnie zawodzi i nie mogę wypowiedzieć na 100% ... ale myślę, że to ciemna purpura ...

cudowny Steampunk mówi dobranoc [Obrazek: IMG_0017.jpg]
Odpowiedz

Tak to purpura z lekką domieszką niebieskiego, typowa dla Dynastii Han. Uśmiech Ok
Dobranoc Buźki
Odpowiedz

morfeusz napisał(a):No życzę Ci też, żebyś była tak dobrze "zachowana" jak na zdjęciu i miała kapelusz, choć to nie problem, ale żebyś też miała tyle pereł, co ona - a reszta schowana w zamku. Z Frankensteinem z 3 denarów. Rotfl

Boi się no ale ten Frankenstein to będzie sejfu pilnował i w ogrodzie grabić będzie chyba nie????

i takie będe miała sypialniane laczuszki na szpileczkach z łabędzim puchem i do tego po 3 perły będzie wkomponowane Ok
no a potem laska wybijana perłami - czemu nie! Ok Ok Ok


i jeszcze na dynastiach sie znasz Krzyk
kiedyś mi o tym opowiesz ... tego mi podświadomość nie mówiła ( ani Ty tymbardziej, że Ty też w Oriencie się orientujesz Kwiatek )
Odpowiedz

On będzie tylko pilnował sejfu i otwierał wrota gościom. Powiesi czyjś płaszczyk, poda kawę i herbatę - te sprawy.
Nie możesz mieć wypielęgnowanego ogrodu - kto to słyszał?
Wielkie zamki muszą mieć zaniedbane ogrody, porośnięte bluszczem, wielkim żywopłotem, który gdzież na dziedzińcu tworzy labirynt, a liście mają tańczyć wraz z wiatrem. Nie zapominaj o dużych betonowych rzeźbach, które swoje dziwaczne kształty mają pozarastane pajęczynami. Ok
Odpowiedz

morfeusz napisał(a):Nie możesz mieć wypielęgnowanego ogrodu - kto to słyszał?
Wielkie zamki muszą mieć zaniedbane ogrody, porośnięte bluszczem, wielkim żywopłotem, który gdzież na dziedzińcu tworzy labirynt, a liście mają tańczyć wraz z wiatrem. Nie zapominaj o dużych betonowych rzeźbach, które swoje dziwaczne kształty mają pozarastane pajęczynami. Ok

Tak tak ... juz ją zamówiłam na Amazon ( z Amazing Pictures ) [Obrazek: 179124_432145930149555_678407757_n.jpg]
This amazining statue is called Il Colosso dell'Appennino (“The Apennine Colossus”) and is about 12 km from Florence, along the road to Bologna

no ale żeby było dużo kwiatów w tym ogrodzie ... lubię kwiaty ...
OMG ... co ja znalazłam [Obrazek: 600640_432824456748369_189839871_n.jpg]

morfeusz napisał(a):On będzie tylko pilnował sejfu i otwierał wrota gościom. Powiesi czyjś płaszczyk, poda kawę i herbatę - te sprawy.

i żeby on mi tam żadnego płaszcza ludziom nie rozerwał czy ufajdał Boi się
Morfi - wiesz o jakiej teraz karcie wspomniałeś??? dla mnie to ten oddźwierny z 10monet ...
Odpowiedz

Myślałem o czymś w takim rodzaju - poniżej ozdoba w zbiorniku wodnym

[Obrazek: luxembourg_2_08.jpg]

a tu wzór rzeźb do ogrodu

[Obrazek: 10311736_6771e519e2_z.jpg?zz=1]

Jeśli mowa o oddźwiernym, to tak powinien wyglądać Twój przedpokój

[Obrazek: luxembourg_2_09.jpg]
Odpowiedz

morfeusz napisał(a):Podrasowałem Ci trochę to zdjęcie Oczko

[Obrazek: vd44y.jpg]
Ciut za mocno, ale mniej więcej tak to wyglądało Ok purpura była Uśmiech
Odpowiedz

Krysiu gdzie podziałaś się z tymi kapeluszami? Post zniknął jak zaczarowany. Bezradny

[Obrazek: Felix%20Vallotton-747764.jpg]
Odpowiedz

Hmmm..faktycznie, miałam ochotę pokazac Wam kobiety w kapeluszach w malarstwie....
ciekawe, ładne...ale tego jest ogrom....forum nam nie starczy...
Co ciekawsze obrazy, równiez kobiet w kapeluszach, dodaję w wątku...Piękne słowa i obrazy... Oczko

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości