Purpura

miriam napisał(a):Przestań chwalipięto.... Rotfl Rotfl Rotfl Ja do swoich talentów dodam jeszcze to . Nalewki dobre robię, smacznie gotuje i piekę przepyszne ciasta . I co wezmę do reki to zaraz mi rośnie Rotfl . Oooo wino , tez super robiłam z wiśni. Jedna butelka , która mi się ostała ma z 12 lat. Zalakowana leżakuje... Jak se przypomnę co ja jeszcze potrafię to dopisze ... Rotfl Rotfl
Bo się pochlastam brzytewką w kąciku !!! :laughing-rolling: :laughing-rofl: :laughing-rolling: :laughing-rofl: :angry-banghead: :angry-banghead: a mówiłam że jakiś klej wąchała Boi się
Odpowiedz

nie wiem czy zauważyliście ... ale od sobotniej nocnej imprezy z dancingiem i z pokazem gaci ... Syla już się nie pojawiłam po tym jak wypiła za dużo schłodzonego piwka i bez ciuchów na miotle latała ...
mam obawy, że albo po pijaku i goła na miotle wleciała jednak do sąsiada a nie do siebie lub

ma szlaban od męża za latanie bez ciuchów na miotle po nocy! Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl


Syla - jesli masz ukryty gdzieś telefon z internetem ... to jesteśmy z Tobą!
minie mężusiowi niedługo! Pociesza
Buźki Buźki Buźki Buźki

Kwiatek

koniec imprez ... lub będziesz zawsze kierowcą i nie będziesz juz piła???? Myśli
Odpowiedz

Uśmiech
[ATTACHMENT NOT FOUND]

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Odpowiedz

Kasha40 napisał(a):odkąd ja Ci tu na obczyźnie ... to od jakichś 5 lat porządnego polskiego purpurowego ciasta nie robiłam ... z tych produktów ( mąka myślę ) wychodzi takie inne ciężkie ciasto ... więc przestałam próbować i przestałam wypiekać ...
czyli Miriam! jesteś lepsza ... szczególnie jak Ci wszystko w rękach rośnie Ok Rotfl Rotfl Rotfl
:
Mnie się w obcym kraju ciasto udawało , i rosło , ze ho, ho Rotfl , ale to polska mąka była. Rotfl
Odpowiedz

Zapraszam na purpurowy koktajl jeżynowo-malinowy

[Obrazek: koktail-02.jpg]

do purpurowej kuchni... Hura

[Obrazek: purpurowa-w%C5%82oska-kuchnia-732x505.jpg]
Odpowiedz

Jak fajnie byłoby poleżeć w w takiej purpurowej wannie Rotfl i spać w tym purpurowym łożu.

[Obrazek: trendy_443_ezoteryczna_wanna_purpurowa_w...letowa.jpg]

[Obrazek: 5740876-purpurowe-mody-sypialnia.jpg]

Jaka piękna alejka Szok

[Obrazek: purpurowa_alejka]
Odpowiedz

ja mam purpurowe łoże... Rotfl Rotfl Rotfl
czy możecie mnie oświecić, co to jest purpurowe ciasto? Myśli Szok
wczoraj też pomyślałem, że długo już Syli nie ma, może znowu gdzieś wojażuje, albo się odziewa po ostatniej imprezie Uśmiech
Odpowiedz

purpurowe ciasto było nawiązaniem do tematu ... żeby nikt mnie stąd nie wyrzucił Oczko
Odpowiedz

morfeusz napisał(a):czy możecie mnie oświecić, co to jest purpurowe ciasto? Myśli Szok

Służę purpurowym ciastem... no, może prawie purpurowym... Rotfl Rotfl Rotfl

[Obrazek: 128.jpg]
Odpowiedz

Faktycznie "prawie" skoro to pinkcake. Może to będzie bardziej purpurowe?
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSp1oNxXarzrB5sKmNlOK-...AbQzuD5huw][Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRrZmiElrxrrAsu6W_SqrA...wTJC1PMsVw][Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQ-tfI3W1GnYYff8R1kiOy...hfiaCru_9w]
Zapraszam na [Obrazek: purplecakeday.og.jpg][Obrazek: pcday3.jpg] to istne szleństwo! Muszę jakieś przepisy pościągać , wtedy dam znać [Obrazek: purple_cupcakes1.JPG]
Odpowiedz

Libra Twoje ciasta wymiatają. Rotfl Rotfl
Odpowiedz

A może purpurowa czapeczka?

[Obrazek: KWIATOWA-FUKSJA-czapka-nici-wloczka-szydelkowe.jpg]

i szaliczek...

[Obrazek: KWIATOWA-FUKSJA-szalik-koronka-wloczka-szydelkowe.jpg]

jak znalazł na jesień... Rotfl Rotfl Rotfl Figielek
Odpowiedz

morfeusz napisał(a):ja mam purpurowe łoże... Rotfl Rotfl Rotfl
czy możecie mnie oświecić, co to jest purpurowe ciasto? Myśli Szok
wczoraj też pomyślałem, że długo już Syli nie ma, może znowu gdzieś wojażuje, albo się odziewa po ostatniej imprezie Uśmiech


Oooo, Jak sie śpi na takim purpurowym łożu? Pewnie masz same purpurowe sny. Rotfl Rotfl


Pamiętacie !!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=stMDYwdlWVk[/youtube]

[Obrazek: roze3.jpg]
Odpowiedz

A propos ciast - cała filozofia w tych wypiekach sprowadza się do posiadania fioletowego barwnika, który nie tak prosto zdobyć. Może sprawę ułatwiłoby użycie jagodowego soku. Barwniki spozywcze, te powszechnie dostępne, zawierają niestety tylko podstawowa paletę barw. Reszta przepisu - jak na zewykłe ciasta i kremy. W sumie nic skomplikowanego. Może ktoś spróbuje?
Odpowiedz

Libra przecież Ty malarka jesteś Ok

powiedz nam jakie barwniki kupić z palety kolorów podstawowych, żeby uzyskać purpurę ... wymieszać wstrząsnąc i będzie purpura jak malowana

tak pomyślałąm jeszcze, że jakby dostać farbki bezpieczne dla dzieci od lat 3+ .... to i na upartego takiej farby można dodać ... nikt nie powinien się otruć Rotfl Rotfl Rotfl
Odpowiedz

hehe, chciała byś, Barwniki spożywcze wcale tak się nie muszą mieszać kolorystycznie jak normalne kolory. Purpura to czerwony + granat , ale nie polecam, może wyjśc czarny albo bury. Kiedyś robiłam takie eksperymenty na cieżko zdobytych zagranicznych barwnikach i wychodziło szare bez względu na kolory składników. Farbki dla dzieci, ja się pochlastam Rotfl Rotfl Rotfl Powodzenia!!!! Wnioskując z angielskojęzycznych przepisów, myślę że u Ciebie dostępne są spożywczze barwniki w różnych kolorach. U nas raczej nie, jednak może ten sok z jagód i może sok z buraków? No trzeba będzie spróbować.
----------------
edit
a jednak znalam w necie [Obrazek: e370b79d640f4b3c96a6d0ff0f387dab.jpg][Obrazek: 213a3600bb684121aae08cc9b9ab0a02.jpg]
Odpowiedz

Dawno temu piekłam babkę z dodatkiem kisielu chyba wiśniowego... wyszło mi różowe ciasto... A jakby tak do ciasta dodać kisielek z czarnej porzeczki lub żurawinowy?? Hura
Odpowiedz

Libra22 napisał(a):hehe, chciała byś, Barwniki spożywcze wcale tak się nie muszą mieszać kolorystycznie jak normalne kolory. Purpura to czerwony + granat , ale nie polecam, może wyjśc czarny albo bury. Kiedyś robiłam takie eksperymenty na cieżko zdobytych zagranicznych barwnikach i wychodziło szare bez względu na kolory składników. Farbki dla dzieci, ja się pochlastam Rotfl Rotfl Rotfl Powodzenia!!!! Wnioskując z angielskojęzycznych przepisów, myślę że u Ciebie dostępne są spożywczze barwniki w różnych kolorach. U nas raczej nie, jednak może ten sok z jagód i może sok z buraków? No trzeba będzie spróbować.
----------------
edit
a jednak znalam w necie [Obrazek: e370b79d640f4b3c96a6d0ff0f387dab.jpg][Obrazek: 213a3600bb684121aae08cc9b9ab0a02.jpg]


U nas tez już sa takie barwniki . Ciasta nie robiłam , ale piekłam placki z czarnymi jagodami . Co prawda purpura to nie była , ale kolor fajny miały. Rotfl Rotfl

Najprościej to chyba zrobić z galaretka na zimno Rotfl
Odpowiedz

Kasha40 napisał(a):nie wiem czy zauważyliście ... ale od sobotniej nocnej imprezy z dancingiem i z pokazem gaci ... Syla już się nie pojawiłam po tym jak wypiła za dużo schłodzonego piwka i bez ciuchów na miotle latała ...
mam obawy, że albo po pijaku i goła na miotle wleciała jednak do sąsiada a nie do siebie lub

ma szlaban od męża za latanie bez ciuchów na miotle po nocy! Rotfl


Syla - jesli masz ukryty gdzieś telefon z internetem ... to jesteśmy z Tobą!
minie mężusiowi niedługo! Pociesza
Buźki

Kwiatek

koniec imprez ... lub będziesz zawsze kierowcą i nie będziesz juz piła???? Myśli
Kasiu przewiałam sobie to i owo i musiałam męża prosić o grzanie Zawstydzony Sąsiad stary i brzydki ,wiec chyba by nie podołał Rotfl Rotfl
No ja taka zawodowa pijaczka ,że hoho Rotfl Koniec Bezradny Od dzis jestem tylko kierowcą Wyśmiewacz Mam zabronione, bo zakatarzona pisia to nic miłego :laughing-rolling:
morfeusz napisał(a):ja mam purpurowe łoże... Rotfl

wczoraj też pomyślałem, że długo już Syli nie ma, może znowu gdzieś wojażuje, albo się odziewa po ostatniej imprezie Uśmiech
Ok tak masz racje, w jednym i drugim, odechciało mi sie wojaży z gołą dupą i teraz tylko odziana na imprezce, ale tak po cichu, aby mąż mi nie zabrał telefonu z internetem Rotfl Choć te Twoje purpurowe łoże to pokusa Figielek
Odezwe się wieczorkiem, bo teraz mam szlaban Rotfl
żartuje, jedziemy na grilla Mniam
Odpowiedz

Ty o grillu ... ja w szoku ... teraz w deszczu ... Rotfl Rotfl Rotfl
wyglądam za moje okno i u mnie pada cały dzień
zapomniałam, że ja widocznie z krainy deszczowców nadaję! karrramba!


Buźki Buźki Buźki
Odpowiedz

Syla , dzieki Bogu wraciłaś Buźki Udanego grillowania . U mnie o szyby [Obrazek: deszcz_nie_taki_straszny_i.jpg] Rotfl dzwoni , oczywiscie purpurowy. Rotfl
Odpowiedz

Użyjcie denaturatu do zabarwienia ciasta Rotfl

[Obrazek: kompdenaturat.jpg]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości