5 mieczy
#23

Dla mnie 5 mieczy oznacza rzucanie kłód pod nogi,nieustępliwość,konflikty a co za tym idzie osoby w tejże karcie są zawistne i zazdrosne

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#24

" 5 mieczy jest bodaj najnikczemniejsza karta Malych Arkanow tarota. Pokazuje zaostrzony konflikt, nieprzyjemna klotnie, ciosy ponizej pasa, nikczemnosci i upokorzenie. Przy tym karta ta nie daje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy te przykre zlosliwosci wychodza od nas, czy tez zostalismy wciagnieci w niebezpieczna zasadzke i jestesmy ofiara. Tylko pozostale rozlozone karty zawierac moga na ten temat informacje. Jednak we wszystkich przypadkach 5 mieczy oznacza Pyrrusowe zwyciestwo, ktorym wygrany nie bedzie sie dlugo cieszyl.

W zyciu zawodowym- karta ta pokazuje, ze znajdujemy sie w bardzo trudnym okresie, ktory moze byc naznaczony oszczerstwami, zlosliwosciami i podlymi upokorzeniami. Nierzadko zapowiada czekajace nas wypowiedzenie, ktore znajdzie ewoj epilog w sadzie pracy. Moze tez wskazywac ns kleske konkretnych projektow lub niepowodzenia egzaminacyjne. Po za tym 5 mieczy symbolizuje wyzuty ze skrupulow, bezwzgledny sposob robienia interesow.

Na poziomie swiadomosci- 5 mieczy oznacza, ze znajdujemy sie w fazie agresywnego, destruktywnego sposobu myslenia. Masze zachowanie moze wahac sie miedzy porywczoscia i niszczycielskim szalem a nienawiscia do ludzi i gloryfikacja przemocy. Czesto obraca sie przeciwko nam samym: w postaci rabunkowej gospodarki organizmem lub w postaci tendencji samobojczych. Karta ta pojawia sie jako wyraz mentalnosci krsyzackiego rycerza, ktory obludnie utrzymuje. Ze jego mordercze czyny sa cnota lub usprawiedliwia je sluzba w jakiejs wyzszej sprawie. Na drodze wewnetrznego rozpoznania. 5 mieczy moze wskazywac na ostateczny upadek starego swiatopogladu i zwiazane z tym glebokie upokorzenie - konieczny warunek dotarcia do wiekszej prawdy.

W zwiazkach osobistych- karta ta wrozy nastanie czasu, ktorym rzadzi bezdusznosc, podlosc i sadystyczna zadza wladzy, kiedy partnerzy zadaja sobie glebokie rany i zlosliwe ciosy. 5 mieczy pokazuje zwiazek, ktory juz sie rozpadl albo rozpadnie wkrotce. Poniewaz zatwardziale stanowiska uniemozliwiaja znalezienie polubownego rozwiazania, jedyna obiecujaca droga do pojednania wydaje sie byc pomoc neutralnej osoby trzeciej. Zachodzi jednake powazne pytanie, czy obaj oartnerzy potrafia zdeycdowac sie na taki krok i czy ten rzekomo slabszy, ktory poddal taka propozycje niedoswiadczy w zamian rzekomo mocniejszego samych szyderstw i drwin."

Zrodlo: H. Banzhaf Tarot dla Kazdego
Odpowiedz
#25

5 mieczy to generalnie przykra karta, dla mnie karta typu ostrzegawczego. Często wskazuje na nieuczciwość lub intrygi.

Luca1990 napisał(a):Ostatnio też szukałem pracy (...) W jednym z moich rozkładów 5 mieczy zasygnalizowała, że pracodawca lubi grać nieczysto, wykorzystywać pracowników i proponuje umowę zlecenie podczas gdy typ wykonywanej pracy podchodzi pod umowę o pracę (...).
Odpowiedz
#26

przegrana, zadowolenie ze zwycięstwa, upokorzenie, dążenie do zwycięstwa, złowrogie otoczenie, napawanie się tryumfem, podłóść, niszcząca siła, niepowodzenie,
Odpowiedz
#27

Jeszcze pani Słowikowska fajnie podsumowała kartę "konflikt lub niebezpieczna sytuacja, przez którą czujemy się zawstydzeni lub przegrani" (źródło - Sekrety Małych Arkanów Tarota).

Klasyczne znaczenie - Aleister Crowley nadał tej karcie tytuł "Klęska" (źródło taraka.pl)
Odpowiedz
#28

Jako karta dnia:
Nie oczekuj spokoju. Możliwe, że dzisiaj będziesz musiał zaangażować się w walkę z czyjąś podłością, mściwością lub oszczerstwem. Wojuj dopóki starczy Ci sił i pamiętaj, że nawet najczarniejszy piątek zmieni się w niedzielę, kiedy będziesz mógł odpocząć. Jeśli tym razem będziesz gotów stanąć po stronie prawdy i wytrwać przy niej do końca, to być może w przyszłości takie sytuacje nigdy Cię już nie spotkają.

Jako dobra rada:
Przestań wyczekiwać - lepiej uczciwie przegrać, niż poddać się bez walki.

Jako ostrzeżenie:
Nie angażuj się w wątpliwe sprawy i projekty.

H.Banzhaf - Klucze do tarota
Odpowiedz
#29

Jako karta dnia kilka razy pokazala mi kaca, bol glowy - ogolnie zle zamopoczucie.
Odpowiedz
#30

Dla mnie to wycofanie się, odejście, poczucie klęski.
Odpowiedz
#31

Dla mnie 5 mieczy to też plotki, obgadywanym być poza plecami, zmaganie się z czymś co i tak jest skazane na porażkę, jako rada, uważaj, bo to za wysokie progi dla ciebie lub nie wymądrzaj się, bo to nic nie da, a tylko pogorszysz sprawę, więcej pokory.
Odpowiedz
#32

Wyciagnelam dzisiaj 5 mieczy jako karte dnia. Cala w strachu dociagnelam 6 bulaw i Giermek bulaw. Poprosilam o rade na ten dzien i oczywiscie 5 mieczy. Karta sie sprawdzila juz po godzinie kiedy weszlam do pracy a na stole lezal prezent z zyczeniami na Swieta. Czulam sie ochydnie, bylo mi wstyd ze nie pomyslalam o upominku, ze zachowalam sie jak ktos komu zalezy tylko na peniadzach za wykonana prace.Czulam sie podle bo tu juz nie chodzilo tylko o upominek ale rowniez o pamiec o ludziach z ktorymi sie cos tworzy. Mialam malo czasu ( a jako rade mialam walcz do konca) wiec szybko do pobliskiego marketu po slodycz i kartke na swieta. Zdazylam Uśmiech A tak sie balam dzisiejszego dnia Uśmiech
Odpowiedz
#33

Jakie znaczenie może mieć jeszcze 5 mieczy na pozycji karty rady?
Odpowiedz
#34

W zależności jakie pytanie zadałaś, i od kart sąsiadujących... ale jako rada po trupach do celu. Oczko
Odpowiedz
#35

Karta 5 Mieczy  - czy to w pozycji p.p czy p.o -  to w/g mnie - nie jest prostą Kartą do interpretacji...
Mnie się kojarzy z faktem : " ... już po wszystkim, pozamiatane, walka jest za nami ... ( wygrana lub przegrana ).
Ja osobiście - nie lubię tej Karty .
Trochę przypomina Kartę  - Wieża , ale  oczywiście  - w mniejszym  znaczeniu ... - Myśli 
Zresztą, pewnie jest tak, jak napisał Ameners ...
Dużo zależy od Karty leżącej przed i po tej Karcie ...  No i od intuicji osoby wróżącej ... - Myśli
No i przede wszystkim od rodzaju - typu pytania ... - Myśli

Mildyn.
Odpowiedz
#36

Mnie często pokazywało niezdane, niezaliczone egzaminy... Jako rade w tym temacie traktowałem że muszę jeszcze się czegoś do uczyć co trzeba. I się udało jakoś tą 2 wyciągnąć. Dla mnie karta zawsze zwiastuje że może się udać ale tylko przy naszej większej inicjatywie ale wynik może być i tak nie zadowalający dla osoby pytającej .
Odpowiedz
#37

Dla mnie to karta doprowadzenia spraw do końca za wszelką cenę. Zwycięstwo po którym nie ma radości tylko łzy, smutek, wstyd.
Odpowiedz
#38

I takie - bardzo  podobne - jest też moje  zdanie na temat tej Karty ( 5 Mieczy ).

Mildyn.
Odpowiedz
#39

(18-12-2015, 21:57)Ligiia napisał(a):  Wyciagnelam dzisiaj 5 mieczy jako karte dnia. Cala w strachu dociagnelam 6 bulaw i Giermek bulaw. Poprosilam o rade na ten dzien i oczywiscie 5 mieczy. Karta sie sprawdzila juz po godzinie kiedy weszlam do pracy a na stole lezal prezent z zyczeniami na Swieta. Czulam sie ochydnie, bylo mi wstyd ze nie pomyslalam o upominku, ze zachowalam sie jak ktos komu zalezy tylko na peniadzach za wykonana prace.Czulam sie podle bo tu juz nie chodzilo tylko o upominek ale rowniez o pamiec o ludziach z ktorymi sie cos tworzy.  Mialam malo czasu ( a jako rade mialam walcz do konca)  wiec szybko do pobliskiego marketu po  slodycz i kartke na swieta. Zdazylam Uśmiech A tak sie balam dzisiejszego dnia Uśmiech

Bardzo dobry przykład na to, o czym często (a może nawet i najczęściej) mówi karta 5 mieczy: nieładnym, takim powiedziałabym aspołecznym zachowaniu. Zapominamy jednak czasami, że nie zawsze chodzi tu o zachowanie innych wobec nas - lecz o nasze nieładne zachowanie względem innych osób, często osób z najbliższego otoczenia... 
Gdy więc 5 mieczy pokaże się nam czy to w rozkładzie, czy też jako Karta Dnia - warto sobie zrobić mały rachunek sumienia, czy nasze zachowanie wobec ludzi którzy nas otaczają jest do końca fair.  Tak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#40

Ostatnio córka dwukrotnie pytała mnie, czy zda egzamin. Wiadomo- sesja. Nie pytała o każdy egzamin, ale o te których wyniku najbardziej się bała. Zastosowałam rozkład Plan Hajo Banzhafa. Jakoś najczęściej stosuję go na zdany egzamin. Na ostatniej pozycji to się uda- 5 mieczy. W pierwszym przypadku taka odpowiedź, natomiast pozostałe karty były bardzo optymistyczne. Rzadko mam tę kartę jako wynik egzaminu... Pannie doradziłam nieco się poduczyć i iść na pierwszy termin z optymizmem, choć zaznaczyłam że łatwo nie będzie, raczej zaliczy w następnym podejściu. Egzamin zdała za pierwszym razem na 4, co ciekawe ta ocena była sumą uzyskanych punktów na teście i dodatkowych za frekwencję na zajęciach i aktywność. Po tygodniu pyta ponownie, podobny układ kart i na pozycji to się uda 5 mieczy- więc już drogą dedukcji stwierdziłam, ze skoro wtedy jej jakoś poszło, to teraz pewnie też się uda. Wynik egzaminu 4, w wyniku losowania odpowiadała z osobą która nie umiała kompletnie nic, na jej tle wypadła na solidną 4.
Od dziś inaczej patrzę na 5 mieczy w zakresie egzaminów Oczko
Odpowiedz
#41

Super! Uśmiech Oklaski 

5 mieczy pokazuje taką chęć - i umiejętność! - zwycięstwa przy wykorzystaniu wszelkich możliwości... tu pokombinujesz, tu zaszarżujesz, tu trochę "polejesz wodę", tam będziesz strzelać z odpowiedzią i akurat się uda... w każdym razie nieważne jakim sposobem, ale zdasz, wygrasz.  
Tak więc rzeczywiście 5 mieczy dobrze pasuje do egzaminu czy rozmowy kwalifikacyjnej, które poszły pomyślnie nie tylko dzięki naszej wiedzy, ale i zaradności czy umiejętnemu kombinowaniu by wypaść najlepiej... Tak
Dzięki swojej inteligencji i elastyczności szybko reagujemy i dostosowujemy się do różnych wymagań egzaminatora... można to porównać do wyczerpującej, ale wygranej bitwy (czego ta karta również dotyczy). Czyż nie mówimy "obrona pracy magisterskiej"? Wink Czyli jest to egzamin jak najbardziej zdany, ale wymagający i wyczerpujący, zakończony takim "uffff!".  Oczko
No a końcu to też 5, liczba zmienności i ruchu, tyle że tutaj ta szybkość i zmienność dotyczy następujących po sobie kolejnych myśli. Ok

Pozwolę sobie tu zamieścić dobrze pasującą do tej interpretacji kartę, oraz poniżej (niestety - w jęz. angielskim) interpretację 5 mieczy ze strony Tarot by Cecelia... W skrócie - autorka kładzie tutaj nacisk na to, by w dniu kiedy wylosujemy tę kartę nie usiłować zadowalać innych, nie przejmować się tym co oni robią, lecz skupić się tylko na sobie, na osiągnięciu własnego celu, wygraniu swojej bitwy.

[Obrazek: j2335vn.jpg]
"(...) today’s 5 of Swords feels like it holds a victory for many of you. But, nevertheless, we are going to break it all down as to how it could play out in your life. First, is the victory aspect, and this is all about winning the battle. However, there are a few lessons to be associated with this; if you feel as though you have won out over others in some unhealthy, competitive way, then most likely you will ultimately wind up the loser. The perfect win for you today would be a personal one, triumphing over something you have been attempting to achieve for a long time. Worrying about besting others will get you nowhere, but striving for your personal best to grow is the most positive thing you can do for yourself."

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#42

Jednorożec LeCaro wspaniale to opisałaś i jaka ciekawa karta  w przykładzieUśmiech 
Po stwierdzeniu, że karta oznacza zdany egzamin, przypomniałam sobie jak interpretuje tę kartę Alicja Chrzanowska w swojej książce Podstawy Tarota.

"5 mieczy w pozycji prostej oznacza między innymi pomyślne ukończenie półmetku nauki, wyjaśnianie spraw do końca, zdobycie uznania, łączenie odmiennych dziedzin wiedzy, umiejętność dostosowania się do poziomu rozmówcy sławy, stosowanie różnorodnych metod poznania, elokwencja, upór w dążeniu do zrealizowania postawionych przed sobą zadań "

To nie były egzaminy cząstkowe, ale podsumowujące pewien etap nauki, może stąd ta karta w obu rozkładach. Swoją drogą pierwszy raz odkąd pamiętam wskazała na udane podejście i to dwukrotnie.
Odpowiedz
#43

Tak, często zapominamy o tej drugiej stronie kart mieczowych i traktujemy je dość jednostronnie - też mi się zdarza. Oczko
No właśnie, interpretacja Chrzanowskiej pasuje jak ulał. Tak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości