Pustelnik na pozycji drugiej
#1

Witajcie, 

Pozycja druga odpowiada za życie w dorosłości i w średnim wieku. 
Mam tam kartę Pustelnika. Nie będę tutaj opisywał całej karty, ale jak wiadomo Pustelnik to karta mówiąca o izolacji, samotności...

Czy ta karta może się zrealizować jako praca i życie na odludziach? Tak jak w mojej obecnej pracy, która jest na krańcu świata i praktycznie nikt tu nie mieszka, a żeby tu dojechać, to trzeba jechać lasami i dolinami...
Co sądzicie?
Odpowiedz
#2

Nastku:
Możesz mieć rację lub Pustelnik oznacza intensywny rozwój duchowy/wewnętrzny, albo obie opcje wchodzą w grę. Jedno nie wyklucza drugiego. Trochę za mało kart, żeby stwierdzić cokolwiek, z większym prawdopodobieństwem.
Odpowiedz
#3

Dziękuję Uśmiech
Tak, wiem że tylko jedną kartę podałem, ale z ciekawości chciałem wiedzieć, czy widzicie taką możliwość. Ten intensywny rozwój duchowy ma rację bytu i mam nadzieję, że się jeszcze rozwinę.
Odpowiedz
#4

A może tu chodzi o ezoterykę? Uśmiech
Odpowiedz
#5

Jest taka opcja. Myślę, że jeszcze coś osiągnę w tej dziedzinie. Jeśli chodzi o ezoterykę to zapowiada się o wiele lepiej niż życie na odludziu Uśmiech
Odpowiedz
#6

Tak - myślę że cały czas się rozwijasz Uśmiech Patrzysz nieszablonowo na Karty Uśmiech
A ja u siebie z kolei widzę, że jak tylko wyciągnę dla siebie jakiekolwiek Karty, to dosłownie pokazuje mi życzeniowo to, co bym chciała wyciągnąć... Ewentualnie moje obawy... Dlatego przestałam wyciągać sobie Karty... Jednak lepiej mi to wychodzi, gdy stawiam komuś Karty Uśmiech
Odpowiedz
#7

A myślałaś o zmianie talii? Ja też kupiłem piękną talie, która niestety średnio ze mną współpracuje. 
Niektóre wróżki twierdzą, że sobie należy wróżyć z innej talii, a klientom z innej. Może tu znajdziesz wyjście?
Odpowiedz
#8

Dla mnie Pustelnik to postawienie na samego siebie - tak, może kosztem relacji z innymi, ale...
Coś za coś - Pustelnik to karta długofalowego rozwoju. To sytuacje, kiedy skupiamy  się na sobie samym i szukamy celu w życiu... inne sprawy schodzą wtedy na drugi plan.
Nie nazwałabym tej karty kartą izolacji - a raczej poszukiwania własnego celu i marzenia... tej latarni, którą trzyma Pustelnik. Ta karta mówi: przestań przejmować się tym co myślą lub mówią inni, przestań być takim "super" dla innych, starać się im przypodobać - masz jedno życie i postaw na to co jest TWOIM celem i marzeniem.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#9

Dziękuję Uśmiech
Może faktycznie po prostu skupie się na sobie i swoim rozwoju w jakiejś dziedzinie, a reszta rzeczy nie będzie miała tak wielkiego znaczenia. A ta samotność nie będzie izolacją tylko błogim spokojem.

U mojej koleżanki Umiarkowanie na pozycji pierwszej sprawdziło się najprościej jak się da. Musiała nauczyć się zachowywać umiar w wielu sprawach w czym miała problem. Nie mówi to wiele, ale wierzę, że tak było. Ja się w Pustelniku doszukuje głębszych znaczeń, a może sprawdzi się to znaczenie podstawowe: rozwój duchowy.
Odpowiedz
#10

Nastku,
Jak piszesz o kartach na I-szej i II-giej pozycji, to który układ masz na myśli? Rozumiem, że tu chodzi o karty na życiową drogę.
Pewnie mamy ten wątek tu na forum, ale jest ich kilka różnych, z tąd i moje pytanie o której wersji mowa Uśmiech
Pozdrawiam,
Aleksandra
Odpowiedz
#11

Chodzi o tarotowy portret psychologiczny. Mamy tutaj osobny dział o tym Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości