Ćwiczenie - Odpowiedź z trzech kart
#1

Zasady ćwiczenia:
Jedna osoba zadaje dowolne konkretne pytanie-zagadkę, a każdy kto jest chętny do zabawy wyciąga 3 karty ze swojej talii, podaje jakie to karty - i na ich podstawie próbuje odgadnąć prawidłową odpowiedź.
Zgadywać można wielokrotnie (ale na podstawie tych samych 3 kart).
Osoba która rozwiąże zagadkę zadaje następne pytanie. 
Moderator Jednorożec Le Caro.

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#2

Gdzie spędziłem sylwestra?
Odpowiedz
#3

XIII Śmierć, 4 Monety, 9 Buław
Wydaje mi się, że mogłeś go spędzić po prostu w domu i mimo, że nie byłeś z tego zbytnio zadowolony to "broniłeś" się przed wyjściem gdziekolwiek.
Odpowiedz
#4

Papież/  Słońce/ paź pałek
Byłeś na otwarte przestrzeni z przyjacielem/przyjaciółmi, to mógł być koncert.
Odpowiedz
#5

XIX Słońce, 5 kielichów, Królowa Monet
Ładnie tam było, wręcz prestiżowo. Jakiś dobry lokal, kurort nadmorski? Blisko plaży, ogrodu...
Lub po prostu dom, a ta królowa to jakaś kobieta, mama? Wówczas pasuje 5 kielichów - dom, osobno od ludzi, ale miło, bo jest Słońce Uśmiech
Odpowiedz
#6

As denarów, Cesarzowa, Rycerz mieczy
W domu. Może był tam wówczas z Tobą jakiś Twój kolega lub brat. Ktoś, kto wpadł na krótko. Jeśli nie dom, to jakieś okazałe miejsce, uświęcone tradycją, być może związane z historią.... Zamek? Być może to Ty wyszedłeś na jakiś czas z domu, "wyskoczyłeś" gdzieś z domu, a potem dosyć szybko wróciłeś. Ale pierwsze skojarzenie to dom.
Odpowiedz
#7

Byłem w domu. Miałem zaproszenie, ale odmówiłem. Siedziałem z mamą i bratem. Nigdzie nie wychodziłem, chyba że na fajerwerki. 
Zwycieżcą jest Jesienny Liść.
Odpowiedz
#8

Ok, to zadaję Uśmiech
W jakim miejscu byłam w minioną sobotę?
Odpowiedz
#9

3 puchary, Rycerz buław, 9 buław
Mam imprezowe skojarzenia, ale może to przez moją talię kart, gdzie nawet Rycerz buław to wesoła kobitka, która gra na bębnieOczko
Czyżby jakiś klub muzyczny? Impreza w lokalu (restauracji, pubie, ), przy przestrzeganych limitach i obostrzeniach (9 buław)?  Karty kojarzą mi się z zabawą, z obecnością wielu ludzi, a jednocześnie przestrzeganiem zasad, koniecznością zachowania ostrożności w pandemii. A może po prostu byłaś w teatrze/filharmonii lub w jakimś klubie na koncercie?
Odpowiedz
#10

9 buław, 4 buławy, 3 kielichy
Impreza ślubna, sala taneczna, dyskoteka, sala zabaw albo jakaś uroczystość rodzinna w domu lub małym lokalu. Też mam 9 buław - reżim sanitarny. Ale zabawa była udana. Byli bliscy znajomi, takie stare, znane towarzystwo.
Odpowiedz
#11

Mag, 10 kielichów, Sąd
Myślę, że na jakiś wykładzie, przemówieniu. Na czymś co dało Ci bardzo dużą satysfakcję, myślę, że byłaś tam z drugą osobą. 
Po prostu ktoś mówił, a ty słuchałaś: wykład, audycja, kino. Myślę, że to było coś związanego z twoimi tradycjami, rodziną. Może rzeczywiście jakiś ślub.
Odpowiedz
#12

Ślub to pierwsze co mi się pojawiło w głowie gdy rozłożyłam karty. Choć zima raczej nie jest porą roku na śluby, ale...
Odpowiedz
#13

Zima nie jest wymarzoną, ale jednak ludzie biorą śluby cały rok, więc bardzo możliwe
Odpowiedz
#14

Póki co nikt nie zgadł. Nie był to ślub ani nic imprezowego jak również nie wykład, teatr czy kino. 
Nie będę ukrywać, że nie jest to łatwa zagadka ale może uda Wam się odgadnąć charakter tego miejsca, klimat itp. Oczko
Jeśli nie to podam rozwiązanie Uśmiech
Odpowiedz
#15

Kapłanka Paz Buław
Szkola? Uczelnia? Kojarzy mi sie ze  zdobywaniem wiedzy. Albo oglądałaś jakieś widowisko
Odpowiedz
#16

9 mieczy/ królowa denarów/ Rydwan
Myślę,  że byłaś w garażu, hali garażowej, warsztacie samochodowym.
Odpowiedz
#17

Kolejne skojarzenie, które mi przyszło do głowy w związku z jedną z moich trzech wcześniejszych kart to... sauna lub gabinet masażu albo inne miejsce, gdzie się rozbieramy, ale gdzie przychodzi wiele osób. 
(Na karcie 3 kielichów kobitki są w negliżu, jak trzy GracjeOczko
Odpowiedz
#18

Byłam w pokoju zagadek czyli escape roomie więc tak jak pisałam zagadka nie była łatwa.  
Teraz myślę, że od razu mogłam dodać żeby zwrócić uwagę na klimat miejsca, charakter itp. bo raczej ciężko samo miejsce odgadnąć
w kartach.  Myśli

Czarnula napisała, że kojarzy jej się to miejsce ze zdobywaniem wiedzy i choć nie była to szkoła ani uczelnia to tak właściwie było oraz, że oglądałam widowisko co też jest po części prawdą bo pokój był bardzo spektakularny i interaktywny, a mój partner wspaniale odnalazł się w zadaniu i wszedł w rolę  Rotfl
Również karty pasują Uśmiech

Natomiast Nastek napisał, że dało mi to dużą satysfakcję i byłam tam z drugą osobą i to akurat się zgadza i tutaj karty też mi pasują do takiego miejsca Uśmiech

Także Wy wymieniliście najwięcej elementów zgodnych z prawdą więc jeśli któreś z Was ma ochotę zadać zagadkę to zapraszam Oczko
Odpowiedz
#19

Nikt się nie zgłasza, więc podaję moje pytanie:

Co zaczęłam dzisiaj robić i czym będę jutro nadal zajęta przez prawie cały dzień?
Odpowiedz
#20

3 monet, Wisielec, Arcykapłanka 
Myślę, że zaczęłaś jakiś kurs, albo szkolenie. Douczasz się czegoś. Być może pomocy uczniom, którzy się nie rozwijają tylko stoją w miejscu. 
Szkolenie może prowadzić jakaś kobieta, albo razem z nią się doszkalasz. Dziedziny jak pomoc, psychologia...
Odpowiedz
#21

Nastku, brawo!  Oklaski  Długie (w sumie 27 godzin)  i bardzo intensywne szkolenie dla egzaminatorów związane z nową maturą, która już za rok... Na szczęście było w formule online. I faktycznie prowadzą je dwie kobiety, w tym moja znajoma.
Zadaj swoją zagadkę  Uśmiech
Odpowiedz
#22

Ooo super Uśmiech
Znowu jest nowa matura? Ciekawe co tym razem wymyślą. 

Gdzie idę we wtorek? W jakie miejsce?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości