Tarotowy portret w/g Alicji Ch
#45

Ale tu będzie sprzatane, zostanie portret Ewy, poczekaj cierpliwie na odpowiedź w swoim wątku Oczko

rozejrzyj sie po forum, skomentuj jakąś wrózbę, czy coś, daj się polubić :mrgreen:
Odpowiedz
#46

Znowu post mi gdzieś uciekl .pisze robie wyślij pokazuje mi sie jeszcze raz i wysalam jest ok ,a czasmi po wyślij wskakuje od razu strona forum i postu nie ma na stronie.

Wiem co zrobiłam ,przez nieuwagę nacisnelam zresetuj!!!!!!!!!!!! Dzis w swoim kom nie mialam internetu przez jakis czas ,wszyscy inni mieli ,tylko u mni nie bylo .Dzwoniłm do Neostrady z facetem poprawiałam ustawienia ,ruter i co sie okazalo,ze przez nieuwagę WiFi u siebie wylaczylem.Jakas niegramotna ostatnio sie zrobiłam to chyba z tego niewyspania .Wczoraj grzecznie o 3 juz spałam ,chyba Lol Lol
Odpowiedz
#47

Miriam to moze zapisz gdzies w kompie swoja analize a potem wklej na forum? Szkoda Twojej pracy.
Odpowiedz
#48

hahahahahaha !!!!ja cały czas tak robie ,ale czasami sie zapomnę i wychodza takie kwiatki
Odpowiedz
#49

Nie wiem czy w dobrym miejscu sie wstrzelam, ale chciałam poprzeć pomysł o założeniu dodatkowego wątku na tarotowy portret. Własnie kończe lekture 22 stron na ten temat na dawnym forum i stwierdzam, że to kopalnia wiedzy. Czytam i robie notatki, analizuję. Super sie czyta i mozna sie bardzo duzo nauczyć. Jeszcze mi trochę zostało a i książkę p A. Ch sobie zamówiłam. Ciekawi mnie też bardzo portret partnerski. Jego poszczególne pozycje. Nie wiem, czy do tego portretu też się oblicza dalsze karty, czy tylko doniczkę?
To jest super sprawa, jak na bieżąco można sie uczyć i konfrontować z rzeczywistościa. Mozna tak rozpracować setki portretów, bo przecież wszyscy mamy jakichś znajomych, chłopaków, mężów, siostry, dzieci, rodziców itp.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich
MUśmiech
Odpowiedz
#50

Witam ! ma_ewa01 mysle ,ze dobrze wybrałas watek Rotfl
By obliczyc portret partnerski najpierw musimy oddzielnie (indywidualnie wyliczyc portret każdej z interesującej nas osob.Gdy to juz obliczymy wtedy karte z pozycji 1 z portretu pierwszej osoby dodajemy do karty 1 z portretu drugiej osoby.Druga karta do drugiej itd .Dodajemy do konca ,az do 8 kart..
Powodzenia
Odpowiedz
#51

U mnie to wychodzi strasznie nudny ten portret Uśmiech
14.08.1971:

1. XIV
2. VIII
3. XVIII (ojej)
4. XXII czyli 0 (ojejej)
5. VIII
6. III

Ale to się całkiem sensownie komponuje z moim urodzeniowym horoskopem, koniunkcja słońce i wenus we lwie ale niestety w dwunastym domu brrr Uśmiech
Tylko do tego Głupca niespieszno mi się przyznać Język
Odpowiedz
#52

miriam napisał(a):Witam ! ma_ewa01 mysle ,ze dobrze wybrałas watek Rotfl
By obliczyc portret partnerski najpierw musimy oddzielnie (indywidualnie wyliczyc portret każdej z interesującej nas osob.Gdy to juz obliczymy wtedy karte z pozycji 1 z portretu pierwszej osoby dodajemy do karty 1 z portretu drugiej osoby.Druga karta do drugiej itd .Dodajemy do konca ,az do 8 kart..
Powodzenia
Acha, tzn robimy tylko do potencjału? a nie ma 12, 13.14 i 16-tki w tym portrecie? Np 12 mogłaby mówic o warunkach w których zwiazek najlepiej sie realizuje, co mu sprzyja itp. I karmy też pewnie nie ma? Bardzo ciekawe rzeczy wychodzą. Ciekawe , co w tym temacie mówi pani Alicja?
Pozdrawiam Cie Miriam
MUśmiech
Odpowiedz
#53

Nie potrafie Ci odpowiedź ,pewnie mozna .Bylam na kursie z portretu u pani Alicji ona przedstawiła ten sposob ,ktory opisałm , Lol Lol dalej nie wyliczałysmy.
Pozdrawiam Cie ,tez bardzo serdecznie,ciesze sie ,ze tu zawitałas.
Odpowiedz
#54

-Maciek- napisał(a):U mnie to wychodzi strasznie nudny ten portret
14.08.1971:

1. XIV
2. VIII
3. XVIII (ojej)
4. XXII czyli 0 (ojejej)
5. VIII
6. III
Maćku, karty są błędnie policzone. Na 5 poz. jest IV, a więc i na 6 - IV (od sumy cyfr większej niż 22 odejmujemy 22, czyli 18+8=26; 26-22=4). Twój portret wygląda tak:

XIV............VIII..............XVIII
.......XXII..............IV
................IV
Odpowiedz
#55

Mewa napisał(a):
-Maciek- napisał(a):U mnie to wychodzi strasznie nudny ten portret
14.08.1971:

1. XIV
2. VIII
3. XVIII (ojej)
4. XXII czyli 0 (ojejej)
5. VIII
6. III
Maćku, karty są błędnie policzone. Na 5 poz. jest IV, a więc i na 6 - IV (od sumy cyfr większej niż 22 odejmujemy 22, czyli 18+8=26; 26-22=4). Twój portret wygląda tak:

XIV............VIII..............XVIII
.......XXII..............IV
................IV

No dzięki Mewo, teraz to wygląda dużo lepiej :mrgreen:
NIgdy nie miałem najlepiej rozwiniętej lewej półkuli więc z liczeniem wieczne problemy hehehe
Odpowiedz
#56

jesli sie nie pomyliłam to dalej idzie tak

7. misja – XVIII
8 środki do realizacji - XII
9. kim byłeś - VI
10- co robiłeś - X
11- jak to odrobić- XVIII
12- harmonia psychiczna -VIII
13- jak się postrzegasz- XVIII
14. jak Cię widzą inni- IV
15 ------
16. zapętlenie – co będzie powracać ( suma pozycji z podstawowej doniczki bez poz nr 2) - XVIII

Księżyców to masz dostatekUśmiech
MUśmiech
Odpowiedz
#57

Muszę nanieść poprawki Uśmiech
ma_ewa01 napisał(a):11- jak to odrobić- XVIII
W tym przypadku powinien być Cesarz czyli IV
ma_ewa01 napisał(a):16. zapętlenie – co będzie powracać ( suma pozycji z podstawowej doniczki bez poz nr 2) - XVIII
Liczy się trochę inaczej, u Maćka pozycja 16 to Umiarkowanie XIV
Odpowiedz
#58

Gosiu, ja w spr poz 11 jak to odrobić: to sie nie liczy tak, że (4)- (5)=... lub (5)- (4)= ... ???
Ten Cesarz wyszedłby mi z tego liczenia, gdyby Głupca uznać za 0 , ale miał mieć w portrecie wartość 22, ?
A poz 16 czyli zapętlenie była na kursie przez p A.Chrzanowską z końca listopada br podawana własnie w ten sposób - suma poz doniczki bez poz 2.
No to juz nie wiem na czym sie teraz oprzeć. Dojaśnisz??? plisss
MUśmiech
Odpowiedz
#59

Gośka napisał(a):Liczy się trochę inaczej, u Maćka pozycja 16 to Umiarkowanie XIV
Gosiu, a jak się liczy? I co to w ogóle za pozycja? Czym jest zapętlenie? Shock Rozumiem, że to jest coś do przepracowania? Czy też to jest coś, co nęka człowieka przez całe życie i już? :mrgreen: Rotfl
Odpowiedz
#60

ma_ewa01 napisał(a):poz 11 jak to odrobić: to sie nie liczy tak, że (4)- (5)=... lub (5)- (4)= ... ???
Pozycję 11 wylicza się z Portretu Karmicznego nie Indywidualnego na tej stronie jest opisany sposób <!-- m --><a class="postlink" href="http://tarotnet.pl/forum2/portret-psychologiczny-z-kart-tarota-t779-350.html">http://tarotnet.pl/forum2/portret-psych ... 9-350.html</a><!-- m -->
ma_ewa01 napisał(a):poz 16 czyli zapętlenie była na kursie przez p A.Chrzanowską z końca listopada br podawana własnie w ten sposób - suma poz doniczki bez poz 2.
Mam notatki i nagranie z tego kursu, wynika z nich co innego, może źle usłyszałaś. Wolałabym nie pisać tutaj na forum o tej pozycji, ponieważ nie została przez Panią Alicję chyba jeszcze nigdzie opublikowana, może coś będzie na ten temat w następnym kwartalniku.
Odpowiedz
#61

Ok, Gosiu, masz rację, sprawdziłam dokładnie oba sprostowania. Wszystko sie zgadza i pkt zapętlenia też.
Tam jest faktycznie XIV.
Dzieki za czujnośc
MUśmiech
Odpowiedz
#62

Aleście mnie Panie rozebrały na czynniki Uśmiech
Jednak cesarz się tu pojawia często, zawsze miałem słabość do władzy Język Jesteście niesamowite!
Odpowiedz
#63

tak sobie siedze i siedze, mysle i mysle... Oczko
na 7 mej pozycji mam głupca, a więc kazda napotkana przeze mnie osoba (oczywiście w bliższych kontaktach) spotyka mnie by realizowac swoją misję, a ja pojawiam się w jej zyciu by jej pomóc właśnie w tej realizacji? dobrze kombinuję?
Odpowiedz
#64

nie chcę krytykować p. Alicji, ale mam jedno zastrzeżenie do wyliczania tego portretu - może mi ktoś objaśni dlaczego tak a nie inaczej.
cały portret obraca się wokół faktu, że WA jest 22, czyli jeśli wychodzi nam liczba, która jest większa niż 22, to te 22 od niej odejmujemy, czyli redukujemy. to jest logiczne, bo chcemy cały czas dostawać karty z tych wybranych 22.

ale już jak mamy odjąć, to odejmujemy, jakby 22 nie miało żadnego znaczenia.
przykład, pozycja 10 z mojego portretu.
10. (pozycja 3 - pozycja 2) I - VI

według liczenia p. A.Ch. tu powinno stanąć V. a w ogóle to (- V).
wg mnie logiczniej było by do mniejszej liczby dodać 22 (analogicznie jak z redukowaniem) i wtedy dopiero odjąć. wtedy faktycznie pozostajemy w kręgu, który nas interesuje, to jest kręgu dostępnych 22 kart. wtedy też nie ma prawa wyjść żaden minus, z którym nie wiadomo co zrobić.

wtedy wyszłoby u mnie na pozycji 10. XXII + I - VI = XVII

napiszcie, co o tym myślicie, albo jeśli ktoś mógłby wytłumaczyć dlaczego p. A.Ch. stosuje te różne metody liczenia. będę bardzo wdzięczna, bo temat mnie naprawdę zafrapował.
Odpowiedz
#65

Helge - w portrecie nie ma kart ujemnych, zawsze od większej odejmujemy mniejszą.
Czyli np w Twoim przypadku - pozycja 2 minus pozycja 3.
Odpowiedz
#66

KatiJo napisał(a):Helge - w portrecie nie ma kart ujemnych, zawsze od większej odejmujemy mniejszą.
Czyli np w Twoim przypadku - pozycja 2 minus pozycja 3.

dzięki serdeczne Kati, wszystko jasne Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości