Rozkład "Jakie On/Ona ma zamiary?"
#1

Prosty i czytelny rozkład partnerski (znaleziony na blogu https://anahella.wordpress.com/2009/12/2...a-zamiary/).
Rozkład tworzy aktualny obraz relacji, który wprawdzie nie mówi dosłownie o jej przyszłości, jednak pozwala przyjrzeć się temu czego partner od nas oczekuje i co sam jest gotowy nam dać.

------------------3---------------
-------------1--- 5---2----------
------------------4---------------
1-czego partner oczekuje od pytającego
2-czego na pewno partner nie oczekuje od pytającego
3-czego pytający może oczekiwać od partnera
4-czego pytający nie może oczekiwać od partnera
5-jak pytający może postąpić, by relacja dała mu satysfakcję

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#2

Jak będę mieć okazję, to skorzystam. Kiedyś spotkałam rozkład w którym opisane było, co możemy oczekiwać, a co nie. Ale był zdecydowanie za długi. Ten jest konkretny i na pewno się przyda. Karta nr. 5 to taka rada, której często brakuje w różnych rozkładach. Uśmiech
Odpowiedz
#3

Ciekawy rozkład LeCaro. Dziękuję. Mam tylko problem z przeczeniami w pytaniach bo nasza podświadomość ich nie wychwytuje (chociażby w afirmacjach) Ciekawa jestem czy tu też mogłoby być podobnie?
Odpowiedz
#4

Dzięki, Szakaliana, też myślę że ten rozkład jest konkretny a przez to klarowny. Uśmiech

Lady, myślę że możesz spróbować jakoś podmienić słowa... na przykład: 
- czego partner oczekiwałby od pytającego
- co by odrzucił
- co pytający mógłby dostać od partnera
- czego by mu odmówił

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#5

Tak,ta druga opcja zaproponowana przez Ciebie zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu Kwiatek
Odpowiedz
#6

Świetny ten rozkład bardzo wnikliwy i daje dużo podpowiedzi. Z odpowiedziami przeczącymi może jest problem bo są jakby bardziej rozbudowane. Nauczyłam się, że muszę zadawać jak najkrótsze pytania to wtedy widzę bardziej jasną odpowiedź, ale to pewnie kwestia małego doświadczenia bo przy większym lepiej dogadywałabym się z kartami Uśmiech
Odpowiedz
#7

A gdyby tak w 5-tej karcie widzieć po prostu radę dla pytającego, to pokazująca się karta typu Śmierć, as mieczy mogła by mówić o zakończeniu relacji, bo akurat tej opcji ten rozkład nie uwzględnia. A wiadomo, nie zawsze relację da się utrzymać, no i nie za wszelką cenę .
Odpowiedz
#8

ma_eva01, ten rozkład trochę różni się od innych rozkładów partnerskich właśnie nieco innym podejściem... 
On nie ma nam pokazać wprost jak się potoczy relacja, czy przetrwa czy nie... on kreśli obraz sytuacji - mówi na czym stoimy i czy jest sens się w tę relację angażować, biorąc pod uwagę wzajemne chęci i oczekiwania. Jeżeli karty nie są pozytywne (włączając w to kartę nr 5), to wiadomo że szanse na przetrwanie relacji są nikłe, lub też relacja będzie trwać, ale nie przyniesie nam satysfakcji z powodu rozbieżności oczekiwań - a tym samym nie ma sensu utrzymywanie jej na siłę...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#9

Bardzo fajny rozklad, z checia go wyprobuje Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości