Pentagram, pentakl
#45

Ok będę brała relanium Rotfl
Myślę, że rozmowa na ten temat jest potrzebna, bo jak widać, nie wszyscy chcą się bliżej temu przyjrzeć, tylko ulegają popkulturze, jakieś modzie, a pojęcia nie mają o postawach. Faktycznie nie ma co się spierać o szczegóły, ale moim zdaniem to wcześniejsze zdanie, które tutaj padło, jest podstawą odpowiedniej wiedzy i o tym można śmiało sobie rozmawiać, a jak sami widzicie, zawsze staram się, aby samemu szukać na ten temat informacji i dla siebie wyciągać wnioski, życia braknie na udowadnianie czegoś. "Pentakl dotyczy się tylko tych małych krążków" - no ręce opadają ... I nie zgodzę się z tobą Tarofides, ze definicji jak mrówek, bo tak nie jest... każda z definicji odnosi się do danej organizacji, która używa tego symbolu i jeśli osoba nie będzie mieć tej podstawowej wiedzy, to czując się wielkim magiem zrobi sama sobie krzywdę nie znając podstaw, a tylko przyjmie jedną definicję, która będzie jej pasować, nie znając prawdziwego znaczenia.

Heksagram również jest wpisany i widoczny jak na dłoni np. w "Tarot Snów" Ciro Marcietti, podzielony odpowiednio na żywioły.

To już naprawdę tyle z mojej strony, bo choć znowu wydam się wam uszczypliwa, to widzę, że wszelkie dyskusje, w których uczestniczę i wykazuję, że są nie zgodne z ogólnie przyjętym rozumowaniem, są ucinane, jakby przeciwnej stronie po prostu brakło argumentów, a wystarczy trochę wiecej wiedzy, która każdemu się przyda, nawet mnie ...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LwZW2X54aw0[/youtube]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości