Karty Madame Lenormand

barbara40 napisał(a):A tak dla mojej informacji, bo nie wiem, czy talia z 52 kart na początek, czy też nie, normalnie 36 kart tylko ?? czy w ogóle jest dostępna Wielka Talia Astromitologiczna ?? czy są mi potrzebne te informacje zawarte w tej dużej tali 52 czy po prostu tam jest opis archetypowy, który mogę znaleźć w opisach znaczeń tarota np kolor to to i to, pies to to i to znaczy, no i wreszcie duża talia jest mi potrzebna do wróżenia, rozkładów, odczytu prawidłowego czy wystarczy tylko mała talia 36 kart ? jaka jest różnica między nimi?
Tu coś takiego znalazłam    http://kartylosu.cba.pl/viewtopic.php?f=46&t=1549    Re: Talie kart Lenormand
autor: uzhcfgzi » 30 sty 2014, 17:05
Książka "Złote Dziedzictwo Marii Lenormand" z dołączoną talią kart do wycięcia.  

Tu na naszym forum ta kwestia była poruszana  

Może źle myślę, proszę niech ktoś mi to trochę rozjaśni ...  Beczy  Myśli
W środę zamawiam sobie talię, zastanawiam się nad Lenormand Piątnik, Ciro Marchetti (będzie mi się kojarzyć z tarotem, ta sama tematyka graficzna) lub Fairy Lenormand Oracle Cards (te są cudne). Rosyjskie też mi się bardzo podobają Nostalgia

Już wiem... to są dwie różne talie, gdzie jest całkiem inna grafika ze znaczeniami w symbolice, karty Lenormand gdzie są tylko 36 kart, zawierają jasny, prosty przekaz np. pierścionek, bocian, drzewo idt... o tym wszystkie już wiemy, ok, ta druga talia o którą się pytałam Astromitologiczna zawiera w sobie całkiem inne obrazy na kartach, nie ma jednego wizerunku jakiegoś przedmiotu jak list czy książka, ale są scenki z mitologii wzięte, które mają się odnosić do przekazu karty, co za tym idzie, by zapoznać się przesłaniem karty jaką ona niesie, należało by zapoznać się z mitologią głębiej, niż to co nam zostało w szkole podstawowej przedstawione. Oczywiście osoby, które mają w tym kierunku wykształcenie lub własne hobby, mają ułatwioną drogę do poznawania tej talii lecz oprócz tego, powinno się zapoznać z astrologią w sensie odczytu konstelacji gwiazd, dochodzi również do tego znajomość roślin, kwiatów i znaczeń każdej nie tyle co liczby, ale litery... jak dla mnie ta talia jest nie na teraz do poznawania, w późniejszym czasie i owszem jak parę lat minie z moją przygodą z tarotem, on teraz jest dla mnie ważniejszy w odkrywaniu. W między czasie kiedy będę czytać różne potrzebne materiały z wiązane z tarotem również moja wiedza na temat tej talii Lenormand będzie większa i wówczas przypuszczam, że nie będzie ona dla mnie wydawała się być taka trudna. Różnią się również w sposobie odczytywania przekazu i tu nie ukrywam, że w tej dużej tali Grand Jeu de Lenormad można w podobny sposób, intuicyjnie odczytywać rozkład jak ma to miejsce w tarocie (łączy się ze sobą scenki poniżej przedstawione), rośliny itd. to jednak myślę, że dla mnie lepszym i prostym rozwiązaniem będzie poznawanie małej tali z tylko 36 kartami. Piszę to bo byłam laikiem w tej kwestii i być może komuś będzie przydatna ta informacja, że są dwie bardzo różniące się od siebie metody odczytu kart i wymogu posiadanej wiedzy, a jedna z drugą się nie łączy w żaden sposób, także należy zwrócić uwagę za jakie karty Lenormand się zabieramy do poznawania, nauki i wróżenia, bo jest ogromna różnica i nie należy tego łączyć, bo są to dwie różne rzeczy. Jeśli się mylę, to proszę o przedstawienie swojego zdania w tej mierze.  Buźki
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Karty Madame Lenormand - przez Dagmara.S - 20-12-2014, 21:55
Karty Lenormand - przez marta1806 - 20-09-2015, 20:21
Re: Karty Lenormand - przez Krystyna - 20-09-2015, 20:52



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości