Storczyki
#1

   
Witajcie kochane  Uśmiech
Mam pytanie do tych wiedźm co mają u siebie w domach te piękne kwiaty.
Otóż z moim mężczyzną kupiliśmy w tamtym tygodniu storczyka, jest to mój pierwszy taki kwiat i chciałabym aby rósł zdrowo.
W pracy powiedziano mi, że te kwiaty nie są wymagające, ale nie lubią zbyt dużo wody, muszą być w przeźroczystych donicach, nie powinno się ich kwiatów i liści pryskać wodą, bo źle to znoszą i muszą oczywiście przyzwyczaić się do nowych warunków.
Niestety mój kwiat w sklepie został podlany od serca i dzisiaj zauważyłam taki mały biały meszek na patyku, do którego jest przywiązany, do tego nie wiedziałam, że tak robić nie wolno i spryskałam go w sobotę wodą  Zawstydzony
Dzisiaj dwa pączki musiałam usunąć bo mi zwiędły, ale nowe małe zielone listki się pojawiły to chyba dobry znak.

I moje pytanko, znacie dobrą stronkę internetową o pielęgnacji tych kwiatów?
znalazłam jedną o taką http://www.storczyki.net/?storczyki,uprawa.html  tylko jedno mnie zastanawia, bo niby one dużo wody nie lubią, ale wilgotne powietrze tak. U mnie w pokoju jest niestety duża wilgoć, takie mieszkanie, okna mi często parują, pomimo sprawnej wentylacji i się zastanawiam tak, czy takie środowisko mojego pokoju storczykowi nie zaszkodzi, on stoi na parapecie, od strony wschodniej  Myśli
Nie wiem jaka jest to odmiana, bo w sklepie takich informacji nie uzyskałam, nie miniaturka, jest duży z drobniejszymi kwiatami, nie takimi bombami.

Z góry dziękuje za wszelkie cenne rady  Buźki
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości