Predyspozycje do wróżenia, rola intuicji

Ktoś bardzo ceniony przeze mnie, jak i przez wielu ludzi na świecie - Mary K. Greer powiedziała mi kiedyś, że każdy może czytać karty Tarota, Lenormand czy też w ogóle wróżyć. Jeden to będzie robić wspaniale, drugi dobrze, a jeszcze inny z trudnością. To tak jak ta piosenka, którą kiedyś śpiewał ten słynny aktor Jerzy Stuhr:

"Śpiewać każdy może, 
trochę lepiej, lub trochę gorzej, 
ale nie oto chodzi, 
jak co komu wychodzi. 
Czasami człowiek musi, 
inaczej się udusi"

i uważam, że to jest święta prawda. 

Mary K. Greer na swojej stronie umieściła wywiad, który z nią przeprowadziła Linda Marson. Wywiad ten głównie dotyczył się kart Lenormand, ale ja widzę nie tyle co podobieństwo, ale dokładnie te same podejście do kart Tarota, Lenormand czy też innych kart Oracle. Każdy wszędzie mówi, że intuicja jest najważniejsza i bez niej ani rusz ... Ja już wcześniej swoje zdanie dość "obficie" tutaj zaprezentowałam w tym wątku, nie mniej jednak chciałabym się z wami podzielić tym, co po za granicami Polski jest określane, nauczane, zobrazowane (jak zwał, tak zwał), nie tylko na temat Tarota, ale i na temat wróżenia. We wspomnianym już wcześniej artykule, Mary K Greer pokazuje na przykładzie kart Lenormand, czym jest tradycyjna metoda odczytywania kart, a czym jest intuicyjne odczytywanie kart. Myślę, że w tych "internetowych kopalniach wiedzy" na temat wszelkiego rodzaju kart, zapomina się o jednym, o tradycji w tej starodawnej metodzie odczytywania kart. Co róż wymyśla się nowe rozkłady, a i pytania już nie dotyczą się samej kwestii przyszłości lecz nawet myśli drugiego człowieka, a przecież tak kiedyś nie było... Do czego zmierzam, otóż pewnie ja jeszcze napiszę na mojej stronie o tym artykuł po polsku, ale póki co, wiem, że są osoby które znają j. angielski oraz są też takie zdolne osoby, że sobie poradzą z tłumaczem lub kogoś poproszą. Wklejam wam link do tego artykułu i sami zobaczcie czym jest intuicyjne odczytywanie kart ... nie tylko kart Lneormand, ale często lub praktycznie zawsze, sposób odczytywania kart Tarota jest przenoszony na karty Lenormand, co jest dużym błędem. 
[/url]
[url=https://marykgreer.com/2017/04/29/linda-marson-interviews-mary-on-using-lenormand-cards/]https://marykgreer.com/2017/04/29/linda-marson-interviews-mary-on-using-lenormand-cards/


Każdy może zostać Alpinistą, Kosmonautą, Kaskaderem ... kimkolwiek tylko chce i zapragnie ... Tarocistą też ... tyle tylko, że albo będzie w tym profesjonalistą, albo nigdy tej sztuki nie posiądzie na wysokim poziomie z wielu powodów. Nie prawdą jest to, że ktoś się do czegoś nie nadaje z racji predyspozycji fizycznych lecz już prawdą jest to, że to właśnie my sami stawiamy sobie pewne granice, jest to ograniczenie psychiczne i nic więcej. Z pewnością posiadanie szczególnego daru lub pewnych predyspozycji bywa często pomocne, co jedynie może ciebie bardziej wyróżnić na tle innych ludzi, jednak stanowczo uważam, że czytanie kart bazujące tylko na własnej intuicji jest niewystarczające i trzeba znać tradycyjne zasady odczytów kart zarówno jak i Lenormand, tak i Tarota. Cieszy mnie fakt, że nie tylko ja tak uważam, ale to zdanie inni też popierają. W innym przypadku, do niczego żadne karty nie są ci potrzebne i możesz również być dobrym wieszczem, ale stosując inne metody ... tak jak w tym cytacie, który umieściłam na wstępie mojego gabinetu na tym forum - Wrota Tarota

" (...) ... Powietrze jest pełne oczu - mawiała jej szeptem matka, tarmosząc ją jak szmacianą lalkę przy każdym ubieraniu - Patrzą na ciebie. Rzuć tylko pytanie przed siebie, a duchy zaraz odpowiedzą. Trzeba jedynie umieć pytać. I znajdować odpowiedzi: w mleku, które wylało się w kształt litery samech, w odcisku kopyta końskiego w kształcie litery szin. Zbieraj znaki, to wkrótce przeczytasz całe zdanie. Co to za sztuka czytać z ksiąg napisanych przez człowieka, kiedy cały świat jest księgą pisaną przez Boga, także gliniana dróżka, która prowadzi nad rzekę. Przyjrzyj się jej. Także piórka gęsi, wyschnięte słoje drewna na deskach w płocie, pęknięcia gliny na ścianach domu - ta jest zupełnie jak jedna z liter: szin. Umiesz to, czytaj, Jento. (...) " ~~~~ "Księgi Jakubowe" autor Olga Tokarczuk
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Predyspozycje do wróżenia, rola intuicji - przez Gość - 02-12-2010, 00:22
RE: Predyspozycje do wróżenia, rola intuicji - przez Barbara - 07-08-2017, 21:59
Dar do wróżenia. - przez calineczka2000 - 22-06-2017, 12:30
RE: Dar do wróżenia. - przez Mikesz - 23-06-2017, 13:10
RE: Dar do wróżenia. - przez calineczka2000 - 25-06-2017, 12:16



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości