Akupresura (punkty ratunkowe na dłoniach), Refleksologia, Masaż twarzy
#12

Azjatyckie odmładzające masaże twarzy

(...) W Azji masaże wszelkiego rodzaju są bardzo popularne - np. w Singapurze, każdy Singapurczyk wie, jak wykonać podstawowy masaż głowy, praktykowany przy myciu włosów; jest on też standardowym elementem wizyty u fryzjera. Z kolei wiele pań praktykuje masowanie twarzy, aby miała ona pożądany kształt litery "V". Taki masaż twarzy to też obowiązkowa część wizyty u kosmetyczki.

Największymi maniaczkami masażu twarzy są Japonki - w prawie każdym numerze magazynu Vivi znajdziemy jakąś nową propozycję masażu twarzy, dekoltu lub innej części ciała. 

[Obrazek: EGKXo3S.jpg]

Jak właściwie działa taki masaż, czy działa i dlaczego działa? Ciężko mi powiedzieć, czy też znaleźć jakieś poważne naukowe materiały na ten temat Smutny. Ale co do tego, że działa nie mam wątpliwości, wystarczy popatrzeć na filmiki. Sama też stosuję masaż od kilku miesięcy i zarówno w krótkiej, jak i długiej perspektywie, widzę znaczną poprawę jędrności cery oraz kształtu twarzy.

Podejrzewam, że masaż pobudza ukrwienie cery oraz "przesuwa" na miejsce, to co grawitacja ciągnie w dół Oczko. Masaż jest też zbawieniem dla zapuchniętej twarzy.

W jakim wieku można go stosować? Moim zdaniem w każdym - wydaje mi się, że to bardziej narzędzie prewencji procesów starzenia, niż koniecznie metoda odwracania ich efektów; jest też nieinwazyjny. Wiadomo - zawsze lepiej zapobiegać i dmuchać na zimne, niż próbować odwracać czas.
Mój ulubiony masaż przedstawiam Wam za pośrednictwem filmiku poniżej. To uproszczona wariacja popularnego w Japonii masażu:
Najsławniejszy jest jednak masaż techniką "Tanaka", która ma swoich zwolenników i przeciwników. Niektórzy twierdzą, że ten sposób trochę zbyt brutalnie naciąga cerę, ale z drugiej strony wydaje się, że efekty daje doskonałe:
Źródło: blog Azjatycki Cukier http://azjatyckicukier.blogspot.com/2012...-cz-1.html
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości