Rodzimowierczy i neopoganie
#7

Tak, zgadzam się, że zło to pojęcie względne. Pojecie zła zawsze się zmienia w zależności od epoki. Zło jako odchodzenie od Boga o którym pisałem to wg mnie krzywdzenie drugiego człowieka.
Ja rozumiem o co Ci chodzi. Wielki lew zjada biednego zajączka, ten zajączek zjada coś innego itd. i ostatecznie każdy coś zabił.
Ale mimo wszystko ja osobiście zaakceptowałem taki stan rzeczy. To naturalny krąg życia. My też ostatecznie staniemy się pożywieniem dla bakterii i larw.
Zwierzęta to robią, bo jak zauważyłaś nie mają innego wyboru, tak zostały stworzone.
Zauwaz też druga stronę, dzięki rozmnażaniu się, kolonizacji i ewolucji, która jest między innymi po to, aby przewyższyć inne gatunki, dzięki temu wszystkiemu te życie na ziemi się zrodziło. Na początku były tylko bakterie, gdyby ze sobą nie konkurowały to nie powstałyby rośliny, zwierzęta, lasy ani nawet gleby. Dzięki temu wszystkiemu istnieje natura. Może natura z jednej strony jest okrutna, ale w ten sposób dba o równowagę na ziemi. Gdyby zwierzęta nieustannie się mnożyły zabrakłoby pożywienia. Natura to reguluje.
Inną sprawą jest człowiek. My też jesteśmy częścią natury. Nazwalas nas choroba i po części masz rację, zniszczylismy wiele ekosystemów, skazaliśmy wiele gatunków na zagładę, przeprowadzamy eksperymenty na zwierzętach... Te wszystkie rzeczy nigdy nie powinny mieć miejsca. Ale zwróć uwagę, że zaczynamy dojrzewać, ludzie zaczynają się buntować przeciwko tym okrucieństwom. Świat i człowiek powoli zmienia się na lepsze.
Ja osobiście myślę, że jakaś siła wyższa istnieje. To wszystko ma jakiś sens. I uważam, że stwórcą nam pomaga, wysłuchuje naszych modlitw, było wiele przypadków cudownych uzdrowień. Może po prostu dzięki temu wszystkiemu musimy się czegoś nauczyć.
Również pozdrawiam ???? Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Rodzimowierczy i neopoganie - przez nastek96 - 16-09-2019, 14:12
RE: Rodzimowierczy i neopoganie - przez Linari - 16-09-2019, 15:29
RE: Rodzimowierczy i neopoganie - przez nastek96 - 16-09-2019, 15:40
RE: Rodzimowierczy i neopoganie - przez tarot55557 - 17-09-2019, 17:14
RE: Rodzimowierczy i neopoganie - przez nastek96 - 17-09-2019, 20:01
RE: Rodzimowierczy i neopoganie - przez tarot55557 - 17-09-2019, 21:02
RE: Rodzimowierczy i neopoganie - przez nastek96 - 18-09-2019, 09:08



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości