Zapachy:)
#14

Od dawna interesuje mnie wpływ zapachu na nasz organizm, stosuje olejki eteryczne do inhalacji czy kąpieli.
Przedstawie tutaj garść informacji o aromaterapii pochodzących z gazety "Plus - magazyn zdrowia i urody" (magazyn ten już nie istnieje)
Olejki eteryczne występują w roślinach w bardzo małych ilościach np. ze 100 kg. lawendy można otrzymać tylko 2,5 kg. olejku, a ze 100 kg płatków róży nie więcej niż 0,5 kg.
W aromaterapii ważne jest aby wykorzystywać naturalne olejki eteryczne, a nie syntetyczne kompozycje. Nie kupuj olejku gruszkowego czy jabłkowego - takie olejki nie istnieją. Ja kupuje naturalne olejki w sklepie zielarskim.

Kąpiel : Kąpieli w olejkach lepiej nie łączyć z kąpielą myjącą. Potraktuj swoją łazienkę jako spa- oddaj się relaksowi. Do wanny należy wlać około 10 kropli olejku na powierzchnię ciepłej wody. Zanurzyć się wannie na 15- 30 minut. Możesz zgarniać olejki z powierzchni i wmasować w ciało lub spokojnie poleżeć wdychając zapachy.

Natomiast do inhalacji stosuje specjalnie zakupiony do tego celu kominek do aromaterapii. Ciepło świeczki podgrzewa miseczkę z olejkami. To powoduje odparowywanie olejku i jego rozproszenie w powietrzu. W zależności od wielkości pomieszczenia wlewa się 10- 20 kropli na dwie łyżki stołowe wody.

Mieszanka olejków sprawdzonych na mnie:
Bezsenność- do kominka - 5 kropli olejku lawendowego, 3 krople olejku jałowcowego, 1 kropla olejku pomarańczowego, 1 kropla olejku tymiankowego.
zmęczenie umysłowe (brak koncentracji) - ja stosuje gdy się uczę, także do kominka, 5 kropli olejku rozmarynowego, 2 krople olejku geraniowego, 2 krople olejku lawendowego, kropla olejku pomarańczowego.

Jeśli to kogoś zainteresuje to następnym razem opiszę coś o właściwościach niektórych olejków.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości