Księżniczka Buław z talii Crowley'a
#6

W moim przypadku Giermek/Księżniczka Buław jeszcze chyba ani razu nie określiła mi osoby pracującej zawodowo (chociaż inne giermki i owszem). W tej karcie pokazywały mi się małe dzieci, zwłaszcza w okresie 3-13 lat. Pokazał też dziecko, które dopiero pojawi się w rodzinie (to był rozkład roczny, z talii Shadowscapes, na której Giermek Buław również przedstawiony jest jako kobieta, i nowy dzidziuś jest dziewczynką). Pokazuje mi również aspekty aktywności, energii, pogody ducha, optymizmu, zadziorności, odwagi - takiej młodej, żywiołowej energii, w różnych sytuacjach. Oczywiście Giermek Buław [Księżniczka] może przedstawiać człowieka dorosłego, ale - w moim odczuciu - świadczy to o dużej witalności i poniekąd o młodzieńczości płynącej z wnętrza (chyba, że chodzi o jakiś jeszcze inny aspekt).

Jeśli miałby określać charakter pracy zawodowej, to w moim odczuciu należałoby szukać odniesienia w hasłach związanych z aktywnością dziecka, z perspektywą dziecka: czyli praca, która jednocześnie może być zabawą, daje radość, zmusza do aktywności, wymaga ruchu, pochłania nas w zupełności. Raczej praca na jakieś luźne umowy lub bez umowy, a do tego skoro giermek - to my musimy słuchać starszych, wykonywać ich polecenia, chociaż Buławy mogą sugerować pewną twórczość w wykonywanej pracy, niekoniecznie trzeba ściśle kierować się jakimiś ustalonymi wytycznymi. Więc praca, w której jest też i luz... Pośpiech, praca własnymi mięśniami, aktywna fizycznie, chociaż to nie my odpowiadamy za całokształt tworzonego dzieła... Improwizacja, działanie bez planu...

Nie wiem, czy to ten konkret, o jaki Ci chodzi Myśli To takie moje luźne przemyślenia... Nie daj się jednak złapać w pułapkę postrzegania kart tylko przez określone pryzmaty - w końcu to tylko energie, czasem i lekarz (zwykle reprezentowany Królem/Królową Mieczy;Kapłanem)może mieć w sobie wigor i entuzjazm nastolatka Oczko I pokazać się w karcie, jakiej zupełnie byśmy się nie spodziewali.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości