Tarot Illuminati
#36

barbarus53 - wielkie dzięki  Buziak  Buźki  Buziak  Buźki  Kwiatek
Jak już pisałam dopiero uczę się tarota - właśnie mam Illuminati i dosłownie każda informacja dotycząca tej talii jest dla mnie nieoceniona.
Trochę rozczarowała mnie ta instrukcja .... jak dostałam moją talię to żałowałam że zaoszczędziłam 20 zł i kupiłam bez instrukcji w j.polskim - myślałam że ta instrukcja  jest bardziej rozbudowana - że opisuje symbole zawarte na tych kartach... bo symboli tam jest mnóstwo - dosłownie przepych na nich panuje... a jak ktoś dopiero raczkuje w tarocie to chyba tylko:sad-roulette: .
Ale taka "esencja" wszystkiego na początek też mi się  bardzo przyda - barbarus53 jeszcze raz wielkie dzięki  Buziak

A może na forum jest ktoś kto ma tą "świecącą" wersję - wiem że tam jest książka - a nie "książeczka".
Może tam jest dokładnie opisane "co autor miał na myśli" ?
Może znajdzie się jakaś osoba która by przetłumaczyła opis chociaż  1 karty ?
Bardzo proszę Kwiatek

Beata - śliczny woreczek .... chyba zachorowałam na niego  Rotfl  Rotfl  Rotfl

Żubrówka - a może byśmy zakładały osobne tematy do każdej karty?  Wszystko byłoby bardziej przejrzyste. I może udałoby się utworzyć "studium" Illuminati tak jak jest np. Druid Craft ?
Widzę że ty też jesteś zafascynowana tą talią   Uśmiech
Mnie te karty bardzo intrygują ale jak na razie jestem zielona w znaczeniach/symbolach ja dużo widzę ale nie potrafię tego zinterpretować.

Co do Twoich pytań dotyczących motyli i ważek - na symbolach się niestety jeszcze nie znam.
Ale...
Królowa mieczy
Co na tej karcie rzuciło mi się w oczy - jej twarz (podobnie jak na karcie Arcykapłana) ona jest "wklejona" taka jakaś oderwana ... taka dziwna. Na tych dwóch kartach właśnie twarze rzuciły mi się w oczy ... one są jakieś sztuczne i nie pasujące do postaci. Wiem że to jest zamierzony efekt bo te karty są za bardzo dopracowane żeby to był przypadek. Ale dlaczego?
A zauważyłaś że Arcykapłan ma twarz przeciętą na pół? Dlaczego?

A co do ukrytych symboli/osób/ zwierząt ... przyjrzyj się karcie 8 kielichów - tam skała ma podobny kształt jaki opisywałaś przy paziu buław -  przy kielichach ta twarz patrzy w morze - w dal, a ten mężczyzna w ziemię albo  w przepaść.

Bardzo zastanawia mnie ręka na karcie asów buław - ona jest jakaś dziwna - zobaczcie tam gdzie powinien być łokieć jest zgięta a łokieć jest poniżej - dlaczego?

[Obrazek: f08T103.jpg]

Zastanawiają mnie również trujące grzyby na karcie 10 pucharów....
[Obrazek: tObOL2a.jpg]

To że na karcie Diabła są 2 postacie diabła to chyba każdy widzi, ale ja zauważyłam w brzuchu "dolnego" diabła  " jeszcze dwie twarze
[Obrazek: vfbfjXn.jpg]

Suknia 2miecze .... ja tam widzę owada...
[Obrazek: 90RkRf1.jpg]

Kurcze już dziś idę spać... ale mam wiele pytań dotyczących symboli - widocznych na pierwszy rzut oka ale też tych ukrytych.

Nie wiem ilu chętnych się znajdzie do zakładania osobnych tematów do każdej karty, ale może na prawdę byłoby warto "rozpracować" te karty do "podszewki"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości