Rycerz i Król w Tarocie Crowley'a
#39

Proszę nie atakuj pani Danuty, bo ja się na nią powołałam, a ona się nie może bronić, więc raczej skup się na mnie.
Podobną do mnie opinie ma jeszcze np. znany tatrocista i astrolog Wojciech Jóźwiak.
Z zagranicznych autorów nie wiem, bo nie znam, ale z pewnością są też i tacy, bo jak widać rzecz jest dyskutowana i nie taka do końca oczywista.

Cytat:Pan uchodzi na świecie za najwybitniejszy i niekwestionowany autorytet jeśli chodzi o prace Crowleya. Poświęcił temu lata żmudnych badań..
Od 1996 roku jest wyznaczonym Wielkim Mistrzem Ordo Templi Orientis w USA, w której działa od 1975 roku...

Lon Milo DuQuette: Tarocie Thota Rycerz to główna postać męska W większości tradycyjnych talii nazywa się go Królem.

Nie kwestionuję autorytetu pana Lon Milo DuQuette i on nie nazywa rycerza croleyowskiego królem tylko go porównuje do króla, a to różnica.

W taliach tradycyjnych , król jest główna postacią, więc może Lon Milo DuQuette w swoim wywodzie chodziło o to.

Wywody teoretyczne , wywodami, mi chodzi o praktyczna stronę wróżenia, o znaczenie kart wróżbiarskich w praktyce.


Na zakończenie dyskusji (z mojej strony) dam tylko przykład z książki Crowley’a. Każdej postaci poświęcił ponad stronę, nie sposób tego przytoczyć, dam tylko akapit podsumowujący.

(pierwszy opis dotyczy Knight’a of cups, drugi Prince’a)
Crowley pisze:


1. Swiftness and violence ill suit a character naturally placed; it is rare indeed to meet with a person who has succeeded in harmonizing these conflicting elements. He tends to mismanage all his affairs; and unless sheer good fortune attend him, his whole career will be an unbroken record of failure and disasters. Often his mental “civil war” ends in schizophrenia or melancholy madness. The abuse of stimulants and narcotics may precipitate the catastrophe.

( W moim wolnym tłumaczeniu , to brzmi tak, a nie jestem anglistą, więc jeżeli coś będzie źle to poprawcie)

Jest tu naturalne połączenie powolności i gwałtowności. Jest to niezmiernie rzadkie aby spotkać osobę , która ze sukcesem harmonizuje te dwie sprzeczne cechy. Ma tendencję do źle pokierowanych różnych swoich przedsięwzięć, romansów i w całej swojej karierze jest niezłomnym przypadkiem porażki i klęski. Często mentalnie kończy schizofrenią lub melancholią . Nadużywanie stymulatorów i narkotyków może prowadzić do katastrofy.

I drugi

He is intensely secret, an artist in all his ways….
This car this in consequence one of great power. …is of tremendous , active, critical energy and weight. To such people good, sincerity, and right mating are the essentials of success; their danger is overweening ambition.

Jest on bardzo dyskretny, artysta we wszystkim co robi..
Ta karta jest konsekwencją jednej z lepszych energii.. jest to potężna, aktywna, krytyczna energia i ważna (powaga). Tacy ludzie są dobrzy, szczerzy, są dobrymi partnerami w osiąganiu sukcesu, ich „ciemna stroną „ jest zbytnia ambicja.

Sami osadźcie który opis bardziej nawiązuje do tradycyjnego Króla, a który do Rycerza.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości