Warsztat 2 - Obraz [rozwiązane]
#11

No to i ja spróbuję. Jak nie trafię to strzelam "focha" i się więcej nie bawię Beczy
Muszę powiedzieć, że zagadka bardzo ambitna, bo zagadka Lady of Dreams była za prosta.
Bo na pytanie Lady of Dreams: jak wspominam tamte zdarzenie? - pokazuje mi się 4 miecze - karta szpitala. Na pytanie: co mi się przydarzyło? - karta 10 mieczy zatem co tutaj dużo myśleć? Miło tamtego dnia Lady nie spędziła Beczy
Oczywiście nic nie mam do zagadki Lady - też OK - ale ta taka ciekawsza mnie się zdaje.

Już 2 wpisy powyżej pokrywają się identycznie z moimi 2 wariantami. Mianowicie - tematyka religijna i tematyka morska.

1. Obraz przedstawia: "Ostatnią wieczerzę"
Karty: 1-szy rozkład: 9 kielichów, 2 kielichów, 3 mieczy.

Z następnych układów wyciągnąłem wniosek, że może chodzić o "Ostatnią wieczerzę".
2 kielichów to karta miłości, spotkania i miłości prawdziwej. A taka jest przedstawiana w literaturze jako miłość Chrystusa do człowieka.
9 kielichów na wielu taliach jest przedstawiana jako zabawa, widać siedzących mężczyzn przy stole pijących wino. Tak samo widać taki sam obraz w "Ostatniej Wieczerzy" Leonarda da Vinci:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:%C3%9A...inci_5.jpg

[Obrazek: 800px-%C3%9Altima_Cena_-_Da_Vinci_5.jpg]

3 mieczy zaś, wiele razy mi pokazuje kościół, wskazuje na J. Chrystusa, bo często w ikonografii nawet jest malowany i przedstawiany Chrystus z przebitym sercem mieczem albo krzyżem (krzyż wygląda tak samo geometrycznie jak miecz).
Nawet czytając układ kart od lewej do prawej pod kątem chronologicznym widać co nasze zmysły dostrzegają po kolei: na pierwszym planie biesiadników, potem naszą uwagę skupia osoba w centrum - 2 kielichów, wskazująca na charakter tej osoby, jej istotowość, a 3 karta wyraża smutek czyli przesłanie głębsze obrazu.

Dopełnienie 1-szego rozkładu:
Król Kielichów, 6 mieczy, Rycerz Monet

Sami faceci, ani jednej kobiety Bezradny I 2 kielichów? 2 facetów też wskazuje na dużo osób czyli jest to jakby dopełnienie 9 kielichów z 1-szego układu. Król kielichów jako najstarszy (Jezus), osoba uduchowiona - ojciec a reszta apostołów przedstawiona jako młodsi niż Król - Rycerze monet, czyli dojrzali panowie, synowie, związani z ziemią bo denary jest to żywioł ziemi, czyli normalni, zwykli, przyziemni ludzie zajmujący się sprawami ziemskimi.
No i po środku bardzo znacząca karta: 6 mieczy, karta wymuszonego odejścia - zmuszonego nie dobrowolnego, zamykająca pewien rozdział w życiu J.CH.

Kolorystyka:
Też bardzo wymowne karty
3 kielichów, Królowa Kielichów, 9 kielichów.

Same kielichy. Karty jakby 3-ci raz potwierdziły tematykę tego obrazu - uczucia. Woda, błękit - w sensie kolory bardzo stonowane, nie jakieś jaskrawe.


Drugi wariant zagadki:
Albo obraz przedstawiający rycerzy ze średniowiecza siedzących przy stole i bawiących się (wskazują na to kielichy) albo jakaś tematyka związana bardzo konkretnie z wodą na co może wskazywać 6 mieczy. Kondolierzy, może Wenecja, na brzegu jacyś kupcy, rolnicy, zabawa w tle? Koloorystyka - błękit zatem woda, błękitne niebo? Bardziej obraz przedstawia facetów niż kobiety. Nie sądzę aby miał coś współnego z kobietą, z uczuciami mężczyzny do kobiety
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości