Pytania o bardzo odległą przeszłość, poprzedniej epoki...
#10

Pomysł jest ciekawy i naprawdę warty sprawdzenia. Sposób wskazany przez LeCaro jak najbardziej ma sens i w przypadku Nastka oraz wielu innych osób to może zadziałać - tzn. może zadziałać na etapie tych ćwiczeń, czyli prób odczytania przy pomocy tarota faktów, których akurat nie znamy, a które można sprawdzić w ogólnodostępnych źródłach.
Wiem natomiast (bo kilkukrotnie próbowałam), co dzieje się wtedy, gdy próbuję odczytywać z kart informacje, które można sprawdzić w inny sposób. U mnie natychmiast wyskakuje z talii Królowa Mieczy - wypada, odsłania się już przy tasowaniu kart. Jak próbowałam ją ignorować, to i tak wyciągałam ją jako pierwszą kartę. Ponieważ to z nią się najczęściej identyfikuję, to oczywiście interpretuję odpowiedź od kart jednoznacznie: 
"Po cholerę używasz kart, żeby wyważać otwarte drzwi?" Ale ona pokazuje mi się zawsze wtedy, gdy użycie kart nie jest potrzebne, kiedy mogę się czegoś inaczej dowiedzieć albo też w sytuacjach, gdy coś już przemyślałam, zrozumiałam, a kart używam, by się upewnić, czy mam rację. Przypuszczam jednak, że to jest związane z moim sceptycyzmem i z ogólnym nastawieniem do wróżenia: najpierw "głowologia", potem karty Oczko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości