Hagalaz
#40

https://static.wixstatic.com/media/bf430...4~mv2.webp
Image: August Strindberg "Packis i stranden"

HAGALAZ to Runa, która zazwyczaj wywołuje natychmiastową reakcję czytelników. 
Podobnie jak Wieża, w tarocie jest często kojarzona przez niektórych wyłącznie z katastrofą i podobnie jak Wieża, to tylko ułamek historii.

HAGALAZ ma reprezentować grad – rezultat połączenia Lodu i Ognia w Ziejącej Pustki. 
Jest nagła i destrukcyjna – pamiętam, kiedy byłam nastolatką, wczesną wiosną przez okolicę, w której dorastałam, przeszło gradobicie. 
Zniszczyło każdy samochód będący w zasięgu gradobicia. 
Trwało to niecałe 15 minut z gradem wielkości piłek golfowych. 
Dealerzy musieli w końcu sprzedać całkowicie funkcjonalne samochody za niewielką część ich pierwotnej wartości.

I to prawda, ta Runa tradycyjnie reprezentuje zamieszanie. 
Z mojego doświadczenia wynika, że HAGALAZ jest nagłą zmianą okoliczności. 
Po przeżyciu kilku iteracji HAGALAZ mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że nawet najbardziej pozytywna zmiana, gdy następuje zbyt szybko, może być traumatyczna.

Czasami, gdy widzę HAGALAZ, odbieram to jako inny rodzaj wiadomości - jakie rzeczy muszę zmienić w swoim życiu, czy inaczej życie i natura zmienią je dla mnie? 
Czy to, co obecnie robię, jest niezrównoważone? 
Czy jest coś niezdrowego, co umożliwiam w sobie, a które z pewnością się zawali?
Innym razem jest to inny rodzaj ostrzeżenia – rzeczy się zmienią i nadszedł czas, aby wewnętrznie przygotować się na tę rzeczywistość.

Niezależnie od wyniku lub okoliczności pracy z HAGALAZ, przesłanie jest niezaprzeczalne. 
Wszystko się zmienia. 
Nic nie jest wieczne. 
Niezależnie od tego, przez co przechodzimy, jest dobre, czy złe, zawsze zostanie odepchnięte przez następną rzecz. 
HAGALAZ uczy nas, jak poruszać się z tym doświadczeniem i witać kreatywność i swobodę rozpoczynania od nowa.
Minta Karlsson
https://www.needfirewellness.com//post/hagalaz

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości