Mannaz
#16

Runa MANNAZ przypomina nam, że mężczyźni są ze sobą połączeni ze względu na swoją naturę. 
Odsunąć się od ludzkiej wspólnoty to wyrzec się samego siebie i stracić z oczu to, co istotne.

Pozytywne znaczenia: Stowarzyszenie, owocna współpraca, pomoc, pomoc, mądra rada, harmonia relacji.
Negatywne znaczenia: Izolacja, konfrontacje, obecność wrogów, brak zaufania do siebie i innych.

Symbolika znaczenie wróżbiarskie
MANNAZ przywołuje człowieczeństwo, wspólną więź łączącą wszystkich ludzi, głęboką naturę człowieka. 
MANNAZ zachęca nas, abyśmy nie zapominali, że jesteśmy częścią społeczności, która nie składa się z naszych krewnych czy naszego „klanu”, ale z całej ludzkości. 
Nie wolno nam zapominać o tej niezachwianej więzi, która łączy nas ze wszystkimi ludźmi, inaczej sami wyłączymy się z istoty naszego bytu. 
MANNAZ zachęca nas do zapomnienia różnic między jednostkami i ostrzega przed poczuciem wyższości lub odmienności, które są tylko iluzją.

Na poziomie duchowym MANNAZ przywołuje charakterystyczne dla wielu religii pojęcie miłości uniwersalnej. 
Ta runa uczy nas, że nawet jeśli staramy się uzyskać dostęp do transcendentnej rzeczywistości, mimo wszystko jesteśmy istotą ludzką i że nasze człowieczeństwo jest żyznym gruntem, na którym wyrosną kwiaty mądrości. 
MANNAZ inspiruje nas do zapomnienia o naszym ego i kąpieli w pierwotnym oceanie, który obejmuje wszystkich przedstawicieli gatunku ludzkiego. 
Ta prawie prymitywna świadomość naszej prawdziwej natury będzie wtedy punktem wyjścia dla prawdziwej ewolucji.

Pytanie MANNAZ do nas: czy nie odizolowałem się, czy zapomniałem o więzi, która łączy mnie z innymi mężczyznami?
źródło

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości