#19

URUZ to druga Runa Aett of Frey, symbolizuje dzikiego wołu, tur i odnosi się do idei twórczej energii i zmian, które ona powoduje. 
Ale ta moc jest obosieczna, w tym sensie, że często konieczne jest zniszczenie, aby móc zacząć od nowa na nowych podstawach.

Pozytywne znaczenia: Kreatywna energia, sytuacja bogata w potencjał, odwaga, wytrwałość, asertywność, dobre zdrowie.
Negatywne znaczenia: słabość, słabo kontrolowana energia, brutalność, choroba, lekkomyślność.

Symbolizm i znaczenie wróżbiarskie
URUZ jest spokrewniony z turem, wymarłym dzikim wołem. 
Tur przywołuje ideę władzy, brutalnej siły. 
Podczas gdy poprzednia Runa, FEHU, reprezentuje nasze możliwości, URUZ przywołuje twórczą energię, niezbędną do realizacji działań transformacyjnych. Ostrzega nas również, że ta energia może być niewłaściwie wykorzystana, że może być źródłem przemocy i że nie wszystkie środki są dobre do osiągnięcia naszych celów.

W szerszym znaczeniu URUZ ewokuje zmianę, transformację, energię oddaną w służbie ewolucji. 
Ale ta moc może być równie destrukcyjna, co twórcza, a te dwa aspekty często są ze sobą powiązane. 
Często trzeba zerwać z przeszłością, aby ewoluować, zrezygnować z pewnych rzeczy, aby osiągnąć nowe. 
URUZ przypomina nam, że to, co czasem wydaje nam się stratą, jak pęknięcie, jest w rzeczywistości dopiero początkiem nowego etapu w naszym życiu. Często musisz umrzeć dla siebie, aby postępować na ścieżce życia.
Pytanie, które zadaje nam URUZ: Czy jestem gotów porzucić wartości z przeszłości, aby wejść w nowy etap swojego istnienia?
źródło

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości