Wielka tablica - schemat
#14

Skoro, to tak odebrałeś ... no to i niech tak będzie Rotfl tylko pozwolę sobie na podkreślenie faktu, że nie jestem specjalistką, o czym pisałam, a być może, jedynie moje doświadczenie, moja praca z tymi kartami, mój dorobek w późniejszym czasie będzie na to wskazywać, czego sobie życzę, tego nie ukrywam Rotfl
Wiesz, masz w zupełności rację, każdy sobie sam poszukuje tej wiedzy na temat kart, ale proszę nie nadawaj tonu moim wypowiedziom, wg swoich własnych odczuć, co do mojej wypowiedzi, cytuję: "może nie są tak głupi jak Tobie się wydaje" - tego ja nie napisałam, a jedynie zasygnalizowałam, że może być pewna wiedza, źle wykorzystywana. Są np. filmiki (jeden w szczególności), który to zjawisko pokazuje, nie będę go tu pokazywać, ponieważ myślę, że nie o to chodzi aby kogoś dyskwalifikować w oczach innych osób. Mogę wysłać na priv i tam możemy o tym porozmawiać. Problem w tym, że inni przyswajają tą wiedzę i uznają ją za słuszną ... Chyba sam przyznasz, że na rynku polskim nie ma zbyt wiele książek, grup które studiują widzę zawartą w kartach Lenormand, nie ma tak szeroko prowadzonego dialogu na temat tych kart, jaki jest on prowadzony na temat Tarota. Zauważyłam też jedną rzecz, ja zapłaciłam za pewne informacje, za uzyskanie pewnej wiedzy, nie uzyskałam jej za darmo, dlaczego mam komuś na "tacy" ją podawać? Zauważyłam również, że niektóre informacje w ogóle nie powinny być dostępne dla ogółu, są osoby które nie powinny znać pewnych informacji dla ich dobra, to dotyczy się również i karta Tarota (często na tym forum widać pewne niewłaściwe zachowanie, podejście do tych kart, w ogóle do zagadnień ezoterycznych). Zauważyłam również, z własnego doświadczenia, że my Polacy mamy postawę życzeniową i lubimy uzyskać jak najwięcej, w zamian nie wiele od siebie dając, przepraszam jeśli kogoś uraziłam, ale takie często odnoszę wrażenie i dziele się z tym z wami, oczywiście to zdanie nie wskazuje centralnie palcem na ciebie, na twoją osobę, tylko każdy sam doskonale wie jak postępuje, będąc uczciwym, nie poczujesz potrzeby identyfikowania się z tą wypowiedzią. Bardzo często jest stosowany plagiat, naruszanie praw autorskich i myślę, że jest to logiczne, iż darmowa wiedza w internecie nigdy nie będzie równała się tej, za którą się płaci ... to ma miejsce na całym świecie, jeśli zajmujesz się tym zawodowo, to chyba rozumiesz. W pełni płatne kursy nie miałyby sensu, skoro wszystko można uzyskać za darmo, wówczas jeśli ktoś prowadzi płatny kurs i przekazuje tylko tą szeroko dostępną darmową wiedzę, myślę, że nie jest do końca uczciwy. Piszesz, że nie wystarczy tylko poznać słówka, ale również należy rzucić się na szeroką wodę ... hmmm... Ja tak nie uważam i stanowczo to odradzam, akurat jeśli chodzi o karty Lenormand, aby móc odczytać WT, to właśnie należy w pierwszej kolejności przyswoić sobie te mniejsze połączenia kart, mieć bogaty zasób połączeń dwóch słów wywodzących się z danego połączenia. Dla mnie NIGDY połączenie A+B nie będzie znaczyć to samo, co połączenie B+A. I do jednego i do drugiego połączenia, potrzebny jest odmienny zasób słów. Tego tutaj możemy np. wspólnie uczyć, wymieniać się, wspólnie o tym rozmawiać. Inni "rzucając się" na szeroką wodę, mogą sobie tylko bałaganu narobić, jeśli Tobie tak wygodniej się uczyć, Ok. W moich początkach z kartami Tarota, z tego co ja pamiętam, to zanim zabrałam się za klasyczny "Krzyż Celtycki", upłynęło sporo czasu, w pierwszej kolejności poznawałam karty i ich znaczenie, a że jest ich aż 78, zajęło mi to trochę czasu, nie znając kart nie mogłabym odczytać tego rozkładu. Ja również zaczęłam tę rozmowę właśnie dlatego, aby poukładać tę wiedzę, ponieważ wprowadza ona w błąd, ale nie będę tutaj na forum publicznym prowadzić "szkolenia", ponieważ aby omówić akurat ten aspekt o tych WT, które tutaj przytoczyłeś, myślę iż wymaga dość szerokiej wiedzy na ten temat. Sposoby odczytywania WT, mają też w pełni swoje odzwierciedlenie z małych rozkładach, o tym z pewnością wiesz. W tej sytuacji proponuję, aby sobie na ten temat poszukać wiedzy, informacji nie tylko w internecie, jest tak wiele książek na ten temat, kursów, grup itd. gdzie można się wspólnie wymieniać własnymi doświadczeniami. Odczuwam z Twojej wypowiedzi, że czujesz się być może urażony lub krytykowany przeze mnie, bardzo za to przepraszam, choć w sumie nie powinno tak być, w sytuacji kiedy nie personalizujemy się z czyjąś wypowiedzią. Wiem, że posiadasz ogromną wiedzę na temat Astrologii i Tarota, nigdy nie było moim celem zdyskwalifikowanie Twojej wiedzy, z pewnością też nie małą widzę posiadasz na temat kart Lenormand, ale do tej pory ten post nie został usystematyzowany, jak to określiłeś, nie zostały dodane dodatkowe informacje i na tym mi tylko zależało, aby ktoś kto szuka takiej wiedzy, nie został wprowadzony w błąd.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości