Karty Madame Lenormand

Opieram się na tym, co napisała wcześniej Madrugada:

Hmmm zamiana ptakow na sowy - czy nawiazanie jest do Sow jako symbolu wiedzy, dodatkowo to nawolywanie sie w nocy. Troszke mroczniejsza sie ta karta robi Uśmiech

KOniecznie wrzuc Bat, dla mnie rozgi czesto pokazywaly goracy seks, taka reprezentacja bardzo pasuje tej interpretacji Oczko

Natomiast nie bardzo rozumiem Wieze, jakies pomysly? Moze chodzi o to ze zegar byl z reguly zawieszony na szczycie wiezy ratuszu, to by wskazywalo na wieksze powiazanie interpreacji z urzedami czy sprawami sluzbowymi.

No jak zamiescisz obrazki to pomyslimy co mozna z nich wyciagnac Uśmiech


Wywnioskowałam z tego, że chyba jednak można zmieniać lekko swoje podejście do znaczenia poszczególnych kart...
Czy też jest to czysta matematyka? Myśli Przecież w tym samym rozkładzie kart Lenormand jedna osoba może dostrzec coś, na co ta druga nie wpadła (zakładając że obie osoby znają Lenormand na podobnym poziomie)...
Poczekam na Madrugadę, może ona to rozstrzygnie i powie jednoznacznie czy tak czy nie, bo trochę to dla mnie niejasne. Można czy nie można interpretować po swojemu karty Lenormand? Chodzi mi tu o taką lekką modyfikację, nie diametralnie różną od wzoru. Nie mam na myśli tego, że w jednej talii Ptaki będą oznaczać coś innego (dlatego że jest trochę inny rysunek) a w drugiej coś innego. Chodzi mi o to, że np. przez to, że w mojej talii zamiast tradycyjnych ptaszków mam na karcie dwie sowy - to moja interpretacja tej karty oprócz tradycyjnego znaczenia powiększy się jeszcze o dodatkowe aspekty. Czyli powiedzmy, że jeśli np. dotąd interpretowałam tę kartę jako rozmowę, to teraz (niezależnie od tego jakiej talii będę używać w przyszłości) wezmę też pod uwagę, że zamiast rozmowy może ona oznaczać np. samotność, albo mądrą radę... Ale to tylko taka teoria i gdybanie. Uśmiech

Bardzo przyjemny ten filmik, do którego zamieściłaś link Karolino. Tak
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Karty Madame Lenormand - przez Dagmara.S - 20-12-2014, 21:55
Karty Lenormand - przez marta1806 - 20-09-2015, 20:21
Re: Karty Lenormand - przez Krystyna - 20-09-2015, 20:52



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości